Şarjı zor biten telefonlar

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4682 kez

Şarjı zor biten telefonlar

Mesaj gönderen velociraptor »

Telefonların en büyük sorunu şarjının bir gün dahi dayanmaması. Ancak bazı telefonlar var ki şarjı kolay kolay bitmiyor!

Xiaomi Redmi Note 3

Resim

Yekpare bir metal gövdeyle gelen cihazın yuvarlaklaştırılmış kenarları avuca oldukça rahat bir biçimde oturmasını sağlıyor.5.5 inç Full-HD ekran v 1080x1920 piksel çözünürlükle gelen cihazın elbette en çok dikkat çeken özelliği rahatlıkla iki gün boyunca dayanan ve hızlı şarj desteğine sahip 4050 mAh bataryası.

Meizu M3 Note

Resim

Oldukça sade bir tasarım ve yekpare bir metal gövdeyle gelen Meizu M3 Note, 5.5 inç ekran ve 1920x1080 piksel çözünürlükle geliyor.Cihaz 8.5 mm'lik dikkat çekici ince gövdesine rağmen oldukça etkili bir 4100 mAh bataryaya sahip.

Lenovo Zuk Z1

Resim

250 dolar gibi oldukça uygun bir fiyat etiketine sahip cihaz 64 GB'lık depolama alanının yanında dahili bir 4100 mAh kapasiteli bataryayla geliyor.

Gionee Marathon M5

Resim

Marathon M5 son derece çarpıcı bir batarya kapasitesine sahip. Tam 6020 mAh'lık bir batarya barındıran telefon kullanıcıların batarya ömrü sorununu büyük oranda ortadan kaldırmaya aday.

Gionee Marathon M5

Resim

Yapılan testlerde hem 3G hem de WiFi kullanımı, oyun ve YouTube deneyiminin ardından cihazın iki günü biraz aşan bir süre boyunca dayandığı görüldü.

Lenovo Vibe P1M

Resim

Lenovo Vibe P1M'in 4000 mAh'lık etkileyici batarya ünitesi cihazın bu listede kendine bir yer bulmasını sağladı.Yoğun bir kullanım sonucunda bir buçuk günden biraz daha fazla dayanan cihaz güç modu aktif olduğunda da çok daha uzun bir süre kullanıcıları yarı yolda bırakmıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40126616?p=1
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Re: Şarjı zor biten telefonlar

Mesaj gönderen trasmus »

Benim telefon 2 hafta dayanıyor :lol:
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Mesaj gönderen cankusa »

Bende bir telefon almak istiyorum telefonda istedigim bir özeligin mutlaka olması lazım uydudan baglantı saglayarak Navigasyon programını kullanmak istiyorum bu özellik oldugunda ınternet baglantısına gerek kalmayacak.
Konuyla ilgisi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bildiğim kadarı ile Uyduya bağlanmak zaten internete giriyor , ama cep telefonları konusunda çok da bilgili değilim
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Hayır uyduya bağlanmak internet kotanızı etkilemez. Telefonunuzun dahili gps alıcısı varsa bunu kullanacak bir program vasıtasıyla navigasyon kullanılabilir olur. Eğer bulunduğunuz mekanda gps sinyaller zayıfsa kullandığınız navigasyon programı destekliyorsa gprs üzerinden baz istasyonu ile iletişime girerek daha hızlı konumlama yapılmasını sağlayabilir. Hatta internet kotanız yeterli ise sadece gprs üzerinden navigasyon bile çalıştırılabilir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

velociraptor yazdı:Bildiğim kadarı ile Uyduya bağlanmak zaten internete giriyor
trasmus yazdı:Hatta internet kotanız yeterli ise sadece gprs üzerinden navigasyon bile çalıştırılabilir.
İnternet kotamız yeterli ise :)
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

velociraptor yazdı:
velociraptor yazdı:Bildiğim kadarı ile Uyduya bağlanmak zaten internete giriyor
trasmus yazdı:Hatta internet kotanız yeterli ise sadece gprs üzerinden navigasyon bile çalıştırılabilir.
İnternet kotamız yeterli ise :)
Her bağlantı 3-5 kb yer, yani koklayarak kullanılır :D
Ben bir ara turkcell'in 50mb olan internet paketini kullanıyordum. Symbian cep telefonum ile hem uydu tabanlı hem de baz istasyonu tabanlı konumlama yaptırıyordum. 50mb sonrası hız 5kbps oluyordu ama zaten konumlama için yeterli bir değerdi. Salt gps kullanımı uydu ile cep telefonu arasında olduğundan internet gerektirmez. Eğer öyle olsaydı dağın başında ıssız yerde olanların vay haline, nasıl yol iz bulup dönerlerdi bilemiyorum :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bende Galaxy s3 var dediğin gibi internet gerekmiyorsa harika olur çünkü Araba ile yurt dışına gidişlerde lazım oluyor

IGO
https://play.google.com/store/apps/deta ... g.igoworld

Sygic
https://play.google.com/store/apps/deta ... sygic.aura
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Dahili gps var mı bakmak lazım. Bendeki 5800 canavar gibi çekiyo, içinde telefon hattı yok :D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bu arada deneyenler Yurt dışında İnternete bağlanmadan GPS ile uyduya bağlanamıyorlarmıış demekki internetsiz bir işe yaramıyor yinede
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Abi öyle şey olur mu, füzelerin güdümleme sistemleri internet üzerinden mi yapılıyormuş :D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Neyse bir iki navigasyon buldum onları indiriyorum , bir denerim bakalım durum neymiş - Millet birşeyler yazıyor ama kendim denemeden ne desem Boş
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen cankusa »

Sygic Gps Navigation v16.2.11 Türkçe Full (Android APK) Güncel olan sürüm

Edit : İllegal link paylaşımı yasaktır
En son cankusa tarafından 04 Tem 2016, 07:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen cankusa »

trasmus yazdı:Hayır uyduya bağlanmak internet kotanızı etkilemez. Telefonunuzun dahili gps alıcısı varsa bunu kullanacak bir program vasıtasıyla navigasyon kullanılabilir olur. Eğer bulunduğunuz mekanda gps sinyaller zayıfsa kullandığınız navigasyon programı destekliyorsa gprs üzerinden baz istasyonu ile iletişime girerek daha hızlı konumlama yapılmasını sağlayabilir. Hatta internet kotanız yeterli ise sadece gprs üzerinden navigasyon bile çalıştırılabilir.
Yukarda bahsttiginiz Telefonun modeli markası nedir aşagıda yazmış oldugunuz özellikleri taşıyormu

Telefonunuzun dahili gps alıcısı varsa bunu kullanacak bir program vasıtasıyla navigasyon kullanılabilir olur
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

cankusa yazdı:
trasmus yazdı:Hayır uyduya bağlanmak internet kotanızı etkilemez. Telefonunuzun dahili gps alıcısı varsa bunu kullanacak bir program vasıtasıyla navigasyon kullanılabilir olur. Eğer bulunduğunuz mekanda gps sinyaller zayıfsa kullandığınız navigasyon programı destekliyorsa gprs üzerinden baz istasyonu ile iletişime girerek daha hızlı konumlama yapılmasını sağlayabilir. Hatta internet kotanız yeterli ise sadece gprs üzerinden navigasyon bile çalıştırılabilir.
Yukarda bahsttiginiz Telefonun modeli markası nedir aşagıda yazmış oldugunuz özellikleri taşıyormu

Telefonunuzun dahili gps alıcısı varsa bunu kullanacak bir program vasıtasıyla navigasyon kullanılabilir olur
Telefon markası farketmez, özelliklerinde gps anteni vardır diyorsa herşekilde kullanılabilir. Ben eski symbian telefonumda garmin ve nokia here maps'i kullanıyordum. Profosyonel yazılımlar olunca sonuç da güzel oluyor. Android deneyimim fazla olmadığı için işini düzgün yapan programları bilmiyorum.