Android yükseliyor, Windows düşüyor

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4951 kez

Android yükseliyor, Windows düşüyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Telefonlarda Android’in yükseldi, Windows için yine hüsran tablosu ortaya çıktı.

Microsoft, Windows 10 Mobile'ı piyasaya sürmeye hazırlanırken firmayı üzecek haberler gelmeye devam ediyor. En son Gartner verilerine göre Android, pazar payını yüzde 80'e yükseltirken Windows Phone'lu telefonların oranı biraz daha geriledi.

Rapora göre Windows Phone ve Windows 10 Mobile kullananların toplam telefon kullanıcısı sayısına oranı, 2015'in son çeyreğinde yüzde 1,1 oldu. Bu dönemde satılan Windows Phone'lu cihaz sayısı ise 4,3 milyon olarak kayda geçti. Windows Phone'un pazar payının geçen senenin aynı döneminde yüzde 2,8 olduğunu hesaba kattığımızda, durumun Microsoft için pek iyi olmadığını daha net görebiliyoruz. Windows Phone'un geride bırakmayı başardığı rakipleri arasında ise pazar payları yüzde 0,2'nin gerisinde kalan Tizen ve BlackBerry var. Yine de Microsoft, önemli yeniliklerle gelen ve şimdilik yalnızca en son Lumia’larda kullanılan Windows 10 Mobile’dan oldukça umutlu.

Geçen senenin son çeyreğinde 325 milyon satış yapan Android'li cihazlar, yüzde 80,7'lik etkileyici bir kullanım oranına ulaştı. Bu veriler, Android'in geçen senenin aynı dönemine göre pazar payını yüzde 4 artırdığını gösteriyor. Gartner verileri, bu artışın Apple'dan Android'e geçen kullanıcılar sayesinde olduğunu söylüyor çünkü son çeyrekte iOS cihazlarının da payı yüzde 2,7 düşerek yüzde 15,9'a gerilemiş bulunuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/android-yuks ... r-40059012
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 9 kez
İletişim:

Re: Android yükseliyor, Windows düşüyor

Mesaj gönderen GOG »

android durdurmak artık mümkün değil :D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Android in Linux kerneli üzerine java arayüzü olduğu varsayılırsa Linux un yükselişi mi dememiz gerek bilemiyorum , Bazı çok bilmişler Israrla Linux kerneli ama linux değil diyor , arkadaş bire bir aynı olmaması onu farklı kılmaz , haa Java platform bağımsız dır yani çamaşır makinasında da saatin içinde de çalışır muhtemelen Google bu sebeple linuxa giydirdi fakat en kötü özelliği yavaşlığıdır , mesela Iphone kullananların ilk farkedeceği şey ekranın yağ gibi kaydığı ve oldukça seri oluşudur bunun sebebi XNU kernelidir
https://en.wikipedia.org/wiki/XNU
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

android masaüstü taşısalar acaba nasıl sonuçlar alına bılır ve düşünçeleri var mı acaba yoksa bu pazar payı yetiyor mu.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Yakında çıkar diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator
Teşekkür etti: 45 kez

Mesaj gönderen tn82 »

android mi windows işletim sistemi mi ? fancı değilim ama bunun fanlığını yapıyor muşum gibi biri bana facebook'da yazmıştı. Sonra da telefonun hangi işletim sistemi demişti. Bende çok sık telefon değiştiren biri değilim. Eskiyene kadar kullanırım ve symbian deyince biraz incitici sözler sarfetti.

bu arada birde ile alırsan ne alırsan dedi.

Bende maddi ve olarak ve genel kullanım isteklerime göre karar veririm demiştim. Ki, yeni telefonumu seçerken aynen o şekilde karar verdim. Ancak windows işletim sistemi ile üretilen cihazlar benim istediğim özelliklere yetişemedi. Lumia'lar tabi ki bunlar. iPhone işletim sistemi olarak tek geçilecek olan bir sistem olsa da fiyat olarak çok yüksek. Evet eski modelleri düşük ama onlarında artık inç'leri çok az geliyor bana.

Bu yüzden android daha orta bir telefon oluyor. Bu yüzden alım gücü olarak da daha uygun olduğu için Android'in yükselmesi normal.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 980 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Android^ten uzak durun .....................!
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

tb82 arkadaşıma bende katılıyorum orta seviye cihazlar piyasası ele geçirdi ve bunlar hepside android, amiral gemiler de ise ios şaşmamak gerek hem gizliliğimize daha çok önem veriyorlar.