Gsm Sorgulama....!

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator
Mesajlar: 9638
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Gsm Sorgulama....!

Mesaj gönderen trwe »

Gsm Sorgulama....!
---------------------------------------
Mobil Hat Sorgulama Sistemi” yle artık kendi bilgileri dışında üzerlerine açılan hatları sorgulamak suretiyle öğrenebilmektedirler.

Mobil Hat Sorgulama Sistemi” yle artık kendi bilgileri dışında üzerlerine açılan hatları sorgulamak suretiyle öğrenebilmek mümkün.

Ülke genelinde çok sayıda mağduru bulunan ve “Kontür/Para Dolandırıcılığı” adıyla bilinen dolandırıcılık olaylarında şüphelilerin başkasına ait kimlik veya sahte kimlik bilgileri kullanarak faturasız kontörlü GSM numaraları ve faturasız kaçak cep telefonları kullanıldığı bilinmektedir.

Bu suçun önlenmesi amacıyla Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu tarafından vatandaşların kendi üzerlerine kaç adet hat açıldığının öğrenebilecekleri “Mobil Hat Sorgulama Sistemi” kuruldu.

02.01.2013 tarihinden itibaren kullanıma açılan bu sistemden vatandaşlarımız kendi bilgileri dışında üzerlerine açılan hatları “https://hat-sorgulama.btk.gov.tr” linkinden sorgulamak suretiyle öğrenebilmektedirler.

Yapılan sorgulamalarda üzerlerine kendi bilgisi dışında hat çıkmışsa, hattın çıkarıldığı GSM Operatörlerine müracaat ederek bu hatlarını kapatabileceklerdir.

Ayrıca; kendi bilgileri dışında hat açılarak mağdur edilenlerin de hukuki alanda dava açarak haklarını arayabilmelerine imkan sağlanmış oldu.e-devlet'in nimetlerinden biri daha....!

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :) :)
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Cevapla