windows server2008 kurulumu ve türkçeleştirmesi.

Windows 2000,ME,98 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
STRANGER
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen STRANGER »

evet iptal etti login oluyor pass olmadan super oldu tesekurler..hizli vede saglam bir isletim sistemi ..
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Mesaj gönderen modestus »

vistanın multimedia ve diger önemli özelliklerini ekleyip kaldırmaya yarayan bu dosya maalesef server2008de yok,aslında var ama server manager olarak çalışıyor,vistanınki daha basit o sebepden bazı özellikleri yüklerken uğraşmayalım,o zaman neyapıyoruz işlerimizi daha pratik yapmamızı sağlayacak olan bu dosyayı vistadan alıp serverimizin içine atıyoruz:

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/148059795/OptionalFeatures.exe.html
bunu indirip system32 klasörünün içine yapıstırıyoruz.

dosyaya tıkladıgımızda

alttaki gibi bir pencere açılacak gördügünüz kutuları aynen doldurun diğerleri boş kalsın,tamam deyin(bendeki böyle)....

Resim
Resim

bilgisayarımız kapanıp açıldıgında güncellemelerini yapıyor ve mp11 ile vista temasıyla beraber vista görünümlü roket gibi bir isletim sistemimiz oluyor.
(ben tadına doyamaıyorum :D )
Kullanıcı avatarı
STRANGER
Byte3
Byte3

harikasin hmm yav bunca zaman nelerle ugrasmisiz iste super bir sistem herkes bence bunu kurmali dangalak normal vistayi kurmak istemiyorum artik..
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

serverların hepsi daha hızlı ve daha stabildir ama önemli olan kullanabilmektir. bilgisayarı iyi bilemyen bir insan server kullnamaz bence. server da her sey açıktır kullanıcıya baglıdır. bundan dolayı daha çok çökme ihtimali vardır. bunları da göz önünde bullundurmak gerekir
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

burak_dalkir yazdı:serverların hepsi daha hızlı ve daha stabildir ama önemli olan kullanabilmektir. bilgisayarı iyi bilemyen bir insan server kullnamaz bence. server da her sey açıktır kullanıcıya baglıdır. bundan dolayı daha çok çökme ihtimali vardır. bunları da göz önünde bullundurmak gerekir
vistadan hiçbir farkı yok,açılıs,kapanıs aynı,güvenlik,klasör görünümleri,multimedia v.s.
yukardaki resimde görülen kutucukları doldurup ek server özelliklerini açmadıgın sürece vistadan farkı yok,yani altı ay vista kullanan birisini 2008 yüklü bilgisayarın basına oturt,farkı anlayamaz.
yukardaki islemleri yapmadıgımız zaman windows 2000 ile vista karısımı herseye karısan müzik çalmayan,filim oynatmayan,ctrl+alt+del kombinasyonuyla açılıp aynı sekilde kapanan,giriste mutlaka sifre isteyen,sıkıcı birsey,takozdan farkı yo,ama biraz ugrasla mükemmele ulasıyorsunuz.

xpden çok hızlı ve kararlı çalısıyor,ve daha basit,vistada ne varsa aynısı var,vistadan nefret eden birisi olarak söylüyorum, xpden vazgeçin birkere deneyin.
Kullanıcı avatarı
STRANGER
Byte3
Byte3

aynen xp den daha iyi az bi ugras sonucunda mukemmel oluyor..
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

STRANGER yazdı:aynen xp den daha iyi az bi ugras sonucunda mukemmel oluyor..
server2008i sevenler dernegini kurduk,üye arkadasları aramıza bekliyoruz.
üyelik için:server 2008in ana makina ekranından önden ve yandan çekilmis tam boy resmi yeterlidir. :D

Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

siz biraz daha deneyin , bende gecerim :)
Kullanıcı avatarı
STRANGER
Byte3
Byte3

iste buyrun efendim buda benden ustat tavsiye ederim guzel bir isletim sistemi.. :D

Resim
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

siteden indirilen dil dosyasında türkçe hariç iki dil daha oldugu için 200mb dır,alttaki dosya sadece Türkçedir ve 55mb dır:
denetim masası>bölge ve dil seçenekleri>klavyeler ve dillerden dil yükle kaldıra gel dosya istediginde bu dosyayı göster.

http://rapidshare.com/files/269731579/tr-tr.rar.html
2008 indirmek için:
viewtopic.php?t=31899
En son modestus tarafından 25 Oca 2009, 10:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen dnzbzkn »

server 2008 hakkında söylemek istedigim birkaç sey var.
ilk olarak sistem kuruldugunda bombos.haliyle cok hızlı.bu haliyle bile 180 mb ram yiyor.
xp ilk kurdugumda en fazla 110 mb ram kullandı.bu yönden vista kadar olmasada hala sisik bir sistem.modestus arkadasın verdigi resimler sayesinde windows özelliklerini ayarladım.movie dvd(cd)maker,media center gibi gereksiz bilesenlerin olmaması güzel.yanlız hala istemedigim özellikler mevcut(windows kisileri,takvim,defender,mail vb.)
genel olarak bakıldıgında iyi,hızlı bir sistem ama xp'nin yerini gerçekten doldurmuyor.vista veya server yükleyipte aero kullanmadan olmaz.suan sadece opera ve wlm acık.1,50gb ram var,646 mb'ı kullanımdaymıs.%45-50 arasında cpu tüketimi var.aynı durum xp için en fazla 250 mb ram,%3-4 cpu gücü.
kasamın cıglıklarını yavas yavas duymaya basladım.sistemime karsı saygımdan dolayı "XP"ye dönecegim.
uzun lafın kısası benim gibi fazla iyi bir sistemi olmayan kullanıcılar biraz acı cekebilir.oldum olası vistayı sevmedim.tüm sürümlerini kullandım,hiçbiri xp olamaz.
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

senin sisteminin neden bu kadar islemciy yüklendigini inan anlayamadım.
bende opera penceresi,firefox ve nod32 defender,abbys web server ve birsürü sey açık sonuç altta.
ram olayı ise vistayla hemen hemen aynı ama xpdeki gibi sayfalara tıkladıgınızda on saniye fener göremezsiniz. :D

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen dnzbzkn »

abi sende 62 islem acık oldugu halde 610 mb götürüyor.bende 49 islem varken 600 civarında.sistemde virüs felanda yok eminim.bir türlü anlayamadım.dikkatimi ceken sistem bosta islemi adlı program %80'nin üstünde cpu tüketiyor.wmı provider host %20 civarı cpu tüketiyor.taskmgr %10 civarı götürüyor.ilk defa karsılasıyorum.suan bakıyorum inanın ess,opera wlm kullanıyorum %20-30 cpu yiyo,ram 645,islem 46.farkı görün yani.bu aksam tekrar sp3 lü xp'ye geciyorum keyfime bakıyorum.varsa öneriniz acıgım.
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

bu programla server 2008de sisteme girmeden direk degisikliler yapabiliyor,eklentileri açabiliyoruz,bir çesit tweak programı.

http://serv08convert.hirez.info/Serv08Convert12.zip
vistada olan bazı özellikleri yüklüyor,mesela vsta gadget v.s.
vir.kont.yapıldı.
En son modestus tarafından 09 Ara 2008, 11:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
STRANGER
Byte3
Byte3

deneyelim hemen ..
Kilitli