HP Data Vault

Windows 2000,ME,98 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
cem71
Bit
Bit

HP Data Vault

Mesaj gönderen cem71 »

Selam Arkadaslar,Almanya'dan tüm Üye Arkadaslara Selam ileterek ve bu Foruma tekarar sizlerle bilgi Paylasiminda bulunmakktan kendimi gururlu hissediyorum.
Bilmiyorum umarim Konuyu dogru yerde acmisindir.
Sorum Su:
Elimde Hp data Vault X500 serisi dosya güvenligini yapan ve bilgisayar ve internet üzerinden bilgi alsiverisini taniyan Windos server systemi tabanina dayanarak ag baglantisyla kurulan bir Server Systemi var.
Bu Server'i Lan kablosuna taktigimda lan baglantidinin isigi kirmizi yanip yanip sönüyor.Kurulum dvd'si ile sisiteme tanitip kurmaya calistigimda tabiki net baglantisini bulamiyor.
Bu konuda bilgi ve tercübesi olan Arkadaslarin yardimina acil bir sekilde ihtiyacim var.
Simdiden ilginize tesekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: HP Data Vault

Mesaj gönderen velociraptor »

Öncelikle tekrar hoşgeldin seni tekrar aramızda görmekten mutluluık duyduk , server ile router/switch arasındaki kabloları kontrol et

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... peId=12169

ilaveten bakınız:
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... peId=12169
Kullanıcı avatarı
cem71
Bit
Bit

Mesaj gönderen cem71 »

Selam Velociraptor zaten uygulamistim.Ilginize teskkür edrim.
Yukaridaki linki inceledim.Önerilen tavsiyeleri zaten uyguladim.Ayni Lan Kablosunu test etmek icin admin bilgisayara taktim ve internet baglantisini test ettim.
Ip Adresini otomatik yapip wins ayararini standart yaptim.hatta dvd instalation programini Firewall'dan müsaade ettim.
Sanirim Server'de sorun var.Zaten daha önce calisirken bir den bire baglanti koptugunu sahibinden ögrendim.Sabit Diskleri kendi bilgisayarimdan kontroll ettim.su an calisir durumdalar.
Olmassa Hp servisi arayip yönlendirme ile kurulumu denemeyi düsünüyorum.
Sonucu sizlerle severek paylasacagim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Elbetteki görmeden sorunu tam olarak belirlemek imkansız , deiğin gibi kurulumdan sonra bir gözlemle bakalım nasıl olacak