İkon ve MP3 Tag Sorunu ...

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
magicstigvolki
Byte2
Byte2

İkon ve MP3 Tag Sorunu ...

Mesaj gönderen magicstigvolki »

Selamlar iki sorum olucak ;

Birincisi bilgisayarımda ikon seçenegi olarak details seçenegini kullanıyorum burda mp3lerin basındaki ikonlar baslarda düzgün benim ayarladıgım gibi olurken bir zamandan sonra (ne zaman veya neden oldugunu tam bilmiyorum) kendi kendine windows media player ikonuna dönüsüyo bunları tekrar ben hepsini winamp ile aç seçmeme ragman yinede ikonlarını degistiremiyorum bu sorunu nasıl asabilirim ?

İkincisi siteden mp3 indirdim mp3lerin isimlerini teker teker düzelttim ve taglarınıda silim dedim ancak bunu yaptıgım zaman söle bir hata çıkıyo can't modify tag(s)! File is read only! ancak dosyanın özelliklerine baktıgımda dosyanın read only seçeneginin isaretli olmadıgını görüyorum bu dosyaların taglarını nasıl düzeltebilirim ?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

1. Öncelikle birlikte ac diyerek asagidaki ekrandaki gibi herzaman bu tür dosyalari acmak icin bu programi kullan secenegine tik koydugunuzdan emin olun (asagida)

Resim

2. Tag lari düzeltirken müzikler calmasin , veya onlarla ilgili bir program acik olmasin , ayrica google den bu isi yapan bir software indirip yapmayi deneyin
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker »

bi ara taglarla kafayı bozmustum umarım yardımcı olabilirim.
1.tag nı degistirdiginiz müzigin kulanılmamasına dikkat edin.
2.mp3 ler salt okunur olmasın. sag tıklayıp özelliklere tıkladıgınız zaman görürsünüz.
3.tag larını asagıdaki programla binlerce mp3'ü aynı anda 5 dakikada istediginiz gibi düzeltebilirsiniz.

Mp3Tag:

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/10307122/mp3tagv236setup.rar.html

Not: ben kullanıyorum çok güzel bir program taglarını Ft. iLcheR yapıyorum :D hiç bir sorun çıkarmıyor ayrıca türkçe dil destegi var. kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen AykutT »

Mp3 dosyasının Özellikler'ine girin, eger salt okunursa kaldırın.Sonra Winamp'ı* açın.Playlistte Tag'ını degistirmek istediginiz mp3'ün üzerine sag tıklayın. View File Info'ya tıklayın.Ve
Resim

Bunları yaptıktan sonra aynı yerde Update'e tıklayın..

*Winampınız v5.0 ve üstü olmalıdır..

Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker »

tek tek ugrasçagınıza benim verdigim programı kullanın :p
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen AykutT »

Bunun için ekstradan program yüklemeye gerek yok..
Ayrıca uzun bir iste degil..
En fazla 10 saniyenizi alır..

Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

Mp3tag 2.37j Beta - Türkçe

Sistemini müzik arsivi olarak kullananlara müjde! Dosyalarınız arasında tag bilgileri eksik olanlar mı var? Ve muhtemelen siz bunları düzenlemekten hoslanmıyorsunuz…O halde bir göz atmanız gereken bir programla karsı karsıyasınız.

Bu program sayesinde mp3, wma, ogg, ape, aac ve ipod mp4/m4a dosyalarınızın tag bilgilerini kolayca internetten arastırılıp eklenmesini saglayabilirsiniz.Böylece dosyalarınızın parça adları, albüm adı,sanatçısı, türü, sözleri, albümün çıktıgı tarih ve albüm kapak resmi gibi bilgileri otomatik olarak eklenmis olur.Programın diger bir güzelligi ise otomatik ad degistirme özelligidir. Örnegin albümünüzdeki parçalar 01.mp3, 02.mp3, 03.mp3 gibi anlamsız sekilde adlandırılmıssa, program bunları buldugu tag bilgilerindekilerle degistiriyor.Program albümdeki parçaların uzunluklarına kadar inceleyip, gerekli bilgileri üzretsiz bir veritabanından alıyor.Ve bu islem tamamlandıktan sonra gerekli tüm tag düzenlemeleri yapılıp, gerekliyse dosyalar yeniden adlandırılıyor. Kullanıcıların bazı düzenlemeler yapmasını da mümkün kılmıs. Program bir ya da daha fazla dosya üzerinde düzenleme yapabilir, Winamp ya da Windows Media Player için liste hazırlayabilir, tag bilgilerini bir dosyaya yazabilir, toplu sekilde yeniden adlandırma yapabilir. Ve daha birçok kullanıslı özellik…Ve iPod kullanıcıları için özel m4a editörü.Ayrıca programın sürükle-bırak tarzı çalısması da kullanıcılar için büyük kolaylık saglıyor.Ayrıca bu yeni versiyonda sistem inanılmaz hızlı, güvenilir, saglam ve reklamlardan tamamıyla arındırılmıs sekilde çalısıyor.

Resim

İndirin:

Kod: Tümünü seç

http://www.anytag.de/download/mp3tagv237jsetup.exe
doruk101
Bit
Bit

Mesaj gönderen doruk101 »

güzel paylasım.