Windows XP i Pentium 200 MMX te calistirmak

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4823 kez

Windows XP i Pentium 200 MMX te calistirmak

Mesaj gönderen velociraptor »

Windows XP Professional calistirabilmek icin nasil bir donanim gerekiyor dersinizü
Web sitelerini, kutularin üzerinde yazanlari, arkadaslarinizdan duyduklarinizi, dergilerden okuduklarinizi unutun. 64 MB RAM, Pentium 200 MMX makinada gayet rahat Windows XP Professional calistirabilirsiniz. *** Ayrica bunu XP kullanan herkez uyguliyabilir..*** Adresleri copy/paste yapmaniz gerekiyor,url yaparsam sayfalar hata veriyor.. ** 64MB RAM P200MMX üzerine Performansli sekilde Windows XP pro kurmanin yolu ( Türkce Doc. )
Adres :
http://www.theproxy.net/download.aspüur ... urkce).doc"
** 64MB RAM P200MMX üzerine Performansli sekilde Windows XP pro kurmanin yolu ( English Doc. )
Adres :
http://www.theproxy.net/download.aspüur ... glish).doc"
NOT:Adresin tamamini copy paste ile browser adres satirina yapistirin
Alintidir (Döküman incelemede)
memati

Mesaj gönderen memati »

sevgili adminim xp pro yu 80 mb ram li milattan önceden kalmis 2 gb lik bir laptop a kurdum ve calistirdim tek sorun yavaslik ti onuda xp speed ve reg degerleriyle oynayarak hallettim....bu arada hard diskin 1.2 gb lik bir kismini xp kapladigi icin pek bir ise yaramaz ama sadece denemek icin kurdugum bu makinada da xp gayet verimli bir sekilde calisiyor..
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

203 mblik bir xp vardi onu kurarsaniz sadece 650 mb yer kapliyor daha iyi bir performans alirsiniz
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

evet burak hakli bence siz onu kurun daha iyi sonuclar alacaginiza eminim...bu arada forumumuza da hosgeldin :D
memati

Mesaj gönderen memati »

dostlar tesekkürler ...hosbulduk ..200 mb lik xp dikkatimi cekti indirdim ancak sorun yasadim oda su : normal bir pc de cd den baslattiginiz da normal kurulumu yapiyor ancak milattan önce den kalma bu lap top ta cd den baslatmak gibi bir bios secenegi yok ve indirdigim 214 mb lik xp de de xp nin normal cd roma taktigimiz da ekrana gelen setup dosyasi yok nasil yapacagimi bulmaya ugrasiyorum simdi ama sorun olacagini zannetmiyorum insallah 214 mb lik xp yi kurucam makinaya...214 mb lik xp saniyorum nlite ile yapilmis dogrusunu isterseniz bende xp nin boyutlarini kücültmeye ugrasiyordum nlite da kücülttümde ancak sagolsun arkadaslar benden önce davranmislar ve hazirlamislar bizide büyük bir dertten kurtarmislar emegi gecen lere sonsuz tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

viewtopic.php?t=578

arkadasim sanirim burayi tam okumadin cünkü ayni sorunu diger arkadaslarimizda yasamisti ama calisiyor ve her mainboard da vardir emin ol sadece yerleri degisiktir yoksa isin zor neden diyeceksin agdan kurman gerekebilir haberin olsun...
memati

Mesaj gönderen memati »

dostum bu laptop ta bios secenekleri cok farkli ve bende ilk defa gördüm ..hani eskiden com baglanti noktasina takilan eski disket sürücüler varya iste o diket sürücü ile ve hdd ile baslat secenegi var bios ta (fdd-hdd-flopy disk driver-hard disk driver) ...ya aslinda önemli degil bu makinanin calisip calismamasi ama xp isletim sisteminin 80 mb ram li bir pc dede calisacagini ispatlamakti benim amacim ve kendi hazirladigim sp2 ve sonrasinda cikan tüm yamalarinda entegre edildigi xp pro.. bu makinada calisti hemde hic bir reg kaydi ile oynamadan ....

kusura bakmayin epeydir vaktim olmadi bios 5.0 ...asil sorun su bios un cd den boot özelligi yok fdd veya hdd boot özelligi veriyor böyle oluncada otomatik kurulum calismiyor neyse bunu cözdüm xp kur u calistirdim simdide hive.inf dosyasinin bozuk oldugunu söylüyor xp kur ...ve kurulumu baslatmiyor bu konuda bilgisi olan varmi :( simdi dostan hive.inf dosyasini manuel kopyalamaya calisacagim bakalim calisacakmi(hive.inf dosyasindaki 0 satiri bozuk kur baslatilamiyor diyor)
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

arkadasim bir sekilde resmini cekebilirmisin veya bios unun en azindan rengini ve hangi marka anakarti oldugunu sölersen belki bir ihtimalle biosunun hangi bios oldugunu söyleyebilirim ve neyin nerde oldugunu da söleyebilirim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4823 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

@memati: Actiginiz baslik , buradaki son yaziniza ilave edildi
ozan_18
Bit
Bit

Mesaj gönderen ozan_18 »

gerek yok ayarlarıyla oynamaya. pcnı yukselt en ıyısı yukseltemıceksende gozun havalarda xpde olmasın yane :D
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

ozan_18 kendinize gelin
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

uyariya gerek yok. biz burda paylasim yapiyoruz, zorlama degil. verilen bilgiye tesekkür etmek gerekir.