System volume ve Recycler den nasıl kurtulurum

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

Bu bilgisayarımın d klasöründe çıkıyor nasıl silebilirim.ANCAK burda çıkan system volume ve recycler ağ paylaşımdan baktığım pc dede varmış gibi gözüküyor ANCAK o ağdaki gözüken pc ye baktığımda çıkmıyor.Bu sadece şuan kullandığım pc de gözüküyor ağdaki pc ye bu bilgsayardan baktığımda gözüküyor.Nasıl kaldırırım.Sorun nedir?Neden bu pc de gözüküyor bu pc de system volyme olduğundan mı ondada varmış gibi gösteriyor bu makinada?????
Resim
Bu makinada ağ paylaşımı olmadan sadece d sine bakıldığında görülen system volume ve recyclerdir.
Resim
Bu makinanın kendi d sürücüsü
Resim
En üsttekine bakın birde bu resme yani şuanda ağda görüpte bağlantı kurduğu paylaşımdaki d sürücüde ise system volume ya da recycler yok

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Re: System volume ve Recycler den nasıl kurtulurum

Mesaj gönderen Laneth »

Her ikisindende kurtulamazsın :arrow: Onlarla yaşamak zorundasın

Recycler :arrow: NFTS dosya sisteminine özgü bir klasördür İşlevi, sistemde bulunan kullanıcılarının kullandıkları Geri dönüşüm kutularını depolamalak için kullanılır

System volume :arrow: Geri dönüşüm noktalarının depolandığı klasördür :arrow: Sistem geri yükleme ile ilgilidir
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

yalnız bunlar c de değil sadece d klasöründe ve tek bir makina formatlarsam d klasörünü silinmezler mi?

Ayrıca bunlar nasl oluşur????
Bunların virusle bir alakası var mı?
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen Laneth »

Bunların virusle bir alakası var mı?
her ikiside sistem dosyalarıdır :arrow: sistemin doğru çalışması için ikiside gereklidir
yalnız bunlar c de değil sadece d klasöründe
System volume
D partisyonu üzerinde sistem geri yükleme işlemi için gereklidir :arrow: olmadığını düşün :arrow: sistem geri yükleme yapamazsın

Recycler
D partisyonu üzerinde dosya silme işlemi yapman için gereklidir :arrow: olmadığını düşün

..........................

Bazen bizim verdiğimiz yanıtları okumadığın hissine kapılıyorum

viewtopic.php?p=212708#p212708
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

D klasöründe program kurulumum yok ve sadece müzik film ve yedek aldığım dosyalar var.Onun dışında bir şey.Başka pcde bu iki dosya yok ben bu pc ye 3 ya da 4 hafta önce format atmıştım,format atmadan öncede bunlar vardı.Bir programdan etkilenmiş???
Sebepleri d klasöründe filmleri silmem
tv kartımda yayıları record yapıp hedef sürücü d göstermem olabilir şeklinde düşünüyorum????
Nornalde sistem geri yüklemenin c klasöründe yedeklendiği yer neresi???????
Normalde yedekler c de saklanmaz mı?

Yazdıklarınızı okumazmıyım beni çok geliştiyorlar.Unutmuş ya da aklımdan çıkmış olabilirler
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen Laneth »

Başka pcde bu iki dosya yok
Klasör seçeneklerinde şu iki işlemi yapalım

1: "Gizli dosya ve klaörleri göster" seçeneğine tik koyalım
2:Kırmzı kare ile işaretlediğim seçeneğinin tikini kaldıralım ve çıkan uyarı ekranına evet diyelim
Resim

Bir daha bakalım

Nornalde sistem geri yüklemenin c klasöründe yedeklendiği yer neresi???????
Normalde yedekler c de saklanmaz mı?
Sisteminde kaç HDD var ise ve bu HDD'ler üzerinde oluşturduğun her partisyon için birer System volume klasörü otomatik olarak oluşturulur

Tabii ki, partisyonlar üzerinde Sistem geri yüklemeyi kullanıp, kullanmaman sana kalmış bir olay

Burada sana bir tavsiye veriyim

D partisyonunu anladığım kadarı ile yedeklerin için kullanıyorsun :arrow: benim gibi

O zaman D üzerinde sistem geri yüklemeyi kapatmanı öneririm :arrow: Sistem geri yüklemeyi kullandığında o yedeklerin bir bölümü silinecektir

Resim