sistem geri yükleme oluşturma

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

sistem geri yükleme oluşturma

Mesaj gönderen loveme » 04 Oca 2009, 00:20

Format attıktan sonra sistemimizde sorun çıktı ancak öyle virusler giriyor ki ya da dosyalarımız bozuluyor ki sistem geri yükleme tamamlanamadı diyor ve sistem geri yüklenemiyor çünkü virus bulaşmış yedeklerede bir ikinciside bilgisayarımın özelliklerinde sistem geri yükleme noktasını kapat dediğimizde siliniyor otomatikman ve sistem geri yükleme kalmıyor.
Sistem geri yükleme hep yedek aldığından xp de hantanlaşma olabiliyor mu?

Sistem geri yüklemenin bu hatalara maruz kalmadan nasıl bir yedek alabiliriz.Örneğin pc mizi tamamladık güncelleştirdik ve gerekli programları kurduk ve temiz sistem ve dosyalarımızı hazırladık bu noktada alıcağımız yedek cd ye mi alınmalı korunması için ve nasıl yapabiliriz
2-Geri yükleme noktası oluşturmayı mı kullanmalıyız?
3-Geri yüklediğimiz sistemimizin yedeklerini nasıl arttırabiliriz??
Tek bir geri yedek noktası oluşturup cd atmak daha mı mantıklı???
Temiz ve güvenli bir sistem kurulumu nasıl olmalıdır?
resimli açıklar mısınız?
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: sistem geri yükleme oluşturma

Mesaj gönderen velociraptor » 04 Oca 2009, 00:32

hepsinin cevabi acronis te at yedegini harici HDD e (benim yaptigim gibi) gerektiginde kullan

loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen loveme » 04 Oca 2009, 10:13

acronis programlarında yedeğini alıyor ama ben sistemden bahsediyorum.
Örneğin günlük olarak fatura kesiyorsunuz bugünün tarihi 04.01.2009 ve bugün sistemde virus var bilgisayarınızı geç açıyor yani makinanız zor durumda bu durumdayken siz 12-12-2008 alıcaksınız burda biz 2009 da yaptığımız kayıtları silip 2008 e aktarmış olmadık mı?

Yedeklemede sistem ayrı program ayrı bir yedekleme.Sanırım Acronis home sistem ve program yedekleyici???

Ben sistemi yedeklemekten bahsediyorum???
Acronis home ile adım adım nasıl yedek alıcam cd ye anlatır mısınız resimli??

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 04 Oca 2009, 15:39

ozaman fatura yedeklerini d dizinine aldir , c ye de internet cafelerdeki gibi deepfreeze kur , yada sistem yedekleri otomatik olarak harici HDD e alsin bu durumda acronis cözümü yine ise yarar

loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen loveme » 04 Oca 2009, 16:56

deepfreeze kullanmadım hiç ve pc açılıp kapandığında word exel vb dosyalar silinmiyor mu?D de zaten fatura programlarım.
acronisle de geri almaktan kasıt sistem ve dosyaları,klasörleri geçmiş zamana almak değil mi?

Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen editci » 05 Oca 2009, 13:22

kullanmış olduğunuz programlar genelde girdiğiniz hiç bir bilgiyi kendi klasöründe saklamaz. size özel verilerei saklamnız için sizden en başta bir klasör ister ve verilerei bundna soran siz dğeişmedikçe oraya atar. yani format atsanızda programları silsenizde sorun olmaması gerekyior tebii siz kendinize özel bir tarz yürütmediyseniz.
örneğin C sürücüsünü formatladığınızda hiç bir bilgi kayıp olmaması gerekyor. siz veri klasörü olarak eğer C sürücüsünü göstermediyseniz. eğer tüm verilerinizi C sürücüsünün harcindeki herhangi bir sürücüye (D, E, F gibi) alırsanız Acronis tam size göre. acronisin yaptığı sadece format atıp sistemin yedeğini aldığınız anki sağlam hale getirmek. siz yapmakta şüphe duyuyorsanız bir yakınınızdan göreceli olarak teferruatlı öğrenmenizi tavsiye ederim.