xp pro. açılırken win.logo ekranında takılıp kalıyor

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
diferr
Bit
Bit

xp pro. açılırken win.logo ekranında takılıp kalıyor

Mesaj gönderen diferr » 18 Ara 2008, 18:29

win.xp pro. açılırken win.logo ekranında takılıp kalıyor
Windows'un yer aldığı C sürücüsüne 3 kere format attım ve ilk ikisinde normal win.XP Pro.sonuncusunda ise perfect XP (390 MB.) kurdum .Yine de Bilgisayar her açılışında windows logosunun göründüğü ekranda takılıyor, hareket eden noktalar 29-30 defa tekrarlanıp duruyor ve açılmıyor.XP speed 12 ve 14 kurdum ,defalarca açıp kapadım ,durum değişmedi.Açıp kapamaları tekrarlarsam Güvenlik Moduna giriyor burada'' olağan başlasın'' şıkkını seçiyorum ve birkaç deneme sonrası ilk açıldığında ESET Smart Security 3,0,669 ile tarattım,birşey bulunmadı.Daha sonra tekrar aynı sorun devam ediyor.''Enson iyi ayarlar mevcut olmadığı için Olağan başlama şıkkını seçiyorum''
Bu sorunu uzun senelerdir ilk defa yaşamaktayım,Diskin diğer bölümünde PARDUS 2008-1 kurulu ve açılışta hiçbir sorun bulunmuyor.
Değişik forumlarda böyle bir sorunu aradım durdum,Çaresiz kalınca bu satırları yazmaktayım,
Yardımcı olabilirseniz sevinirim,teşekkürlerimle saygılar sunarım...
Bu sorunu ;
1 - C sürücüsündeki yani yerel diskteki hataları denetleterek,
2 - cmd > chkdsk c:/F/R komutunu uygulayarak çözümleyebildim.

HDD Regenerator 1,61 proğramı ilede tarattırdım Bad sektör bulunmadı
Aynı sorunla karşılaşacaklara belki yardımı olabilir.

Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Re: Sorun Çözümlendi...

Mesaj gönderen editci » 20 Ara 2008, 15:49

bilgi için teşekkürler.

chkdsk çapından büyük işlere imza atar.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: xp pro. açılırken win.logo ekranında takılıp kalıyor

Mesaj gönderen velociraptor » 20 Ara 2008, 15:55

demekki bad sector varmis ve Diskteki acilis dosyalarini o kisimdan okuyamadigi icin acilamiyormus fakat baska Xp cd leri ile kurdugunuz halde ayni hatayi vermesi bu bad sectorlarin birhayli yayildigi izlenimi uyandirir (ilginc) ,partition degistirmek te cözüm olabilirmis , yani mesela C ye hep format atip windows kuruyorsaniz ve bu yillardir böyle ise olasi bu tür hatalardan kacinmak icin Temiz bir formattan sonra D sürücüsüne win kurmak mantikli gibi görünüyor