raid bağlı hddleri nasıl ghost alırım

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
alp
Bit
Bit

raid bağlı hddleri nasıl ghost alırım

Mesaj gönderen alp » 14 Eyl 2008, 19:23

160 gb iki hdd ye sahibim ve raid 0 baglı olarak kullanıyorum performansı çok iyi oldugu için kesinlikle farklı kullanmak istemiyorum.Fakat windowsum bozuldugu zaman tekrar kurmak ölüm gibi geliyor beni çok sıkıyor bir sürü program kullanıyorum ve tekrar tekrar kurmak istemiyorum raid baglı makinemde ghost alabilirmiyim?Oluyorsa nasıl oluyor yardım edene simdiden tesekkürler.!!

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 14 Eyl 2008, 20:20

direk hdd to hdd olarak mı almak istiyorsun yoksa sadece kullanmakta oldugun windowsun dizininin kurulu oldugu yerdekini mi alacaksın? her ikiside farklıdır ghost ta. sadece windows dizinini almak isterseniz ghostta sadece detailed back up yapmanız yeterli...
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

alp
Bit
Bit

sadece c yi yedeklermek

Mesaj gönderen alp » 15 Eyl 2008, 15:03

hdd ikiye bölük fakat söyledigim gibi 160 iki hdd raid baglı tek 320 gb olarak görüyor tam olarak yapmak istedigim sey su anda hdd c 30 gb d geriye kalan 190 gb olarak kullanıyorum eskiden oldugu gibi sadece c yi yedeklemek istiyorum windowsum bozulmaya yüz tuttugunda hemen yenilemek için fakat iyi bir ghost programına ihtiyacım var.

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 16 Eyl 2008, 00:44

direk windows üzerinden ghost almanı tavsiye ederim ama biraz risli o yüzden acronis tru image adlı programı kullanırsan daha iyi olur..risk oranı iyice düser
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

alp
Bit
Bit

cvp

Mesaj gönderen alp » 20 Eyl 2008, 23:33

Programı indiriyorum ilgilendiginiz tesekkür ederim insallah verimli olur.

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 21 Eyl 2008, 05:12

emin ol faydasını göreceksin. bu arada hangi programı indirmeye karar verdin?