xp sorunnn....

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
oktus_89
Byte1
Byte1

xp sorunnn....

Mesaj gönderen oktus_89 » 28 Ağu 2008, 15:59

Arkadasım bilgisayarına xp sp3 yüklemis..
hatta bi vista yamasını da kullanıyor... siyah inci 4 die bi program bulmus yüklemis
simdiii... sorun verdi format atmak istiyorum fakat yükleme ekranında harddiskte bulup silmek istedim fakat su hatayı verdi :

Kur, bilgisayarınıza takılı hiçbir sabitdisk bulunamadı.

Sabit disklerin açık ve bilgisayarınıza dogru sekilde baslanmasını, diskle ilgili donanım yapılandırılmasının dogru olmasını saglayın. Bu islem, üreticinin sagladıgı tanılama yada kur programını çalıstırmayı içerebilir.

Kur devam edemiyor. kurdan çıkmak için F3 e basın

tarzında bi uyarı verdii...

Acil yardımmmmmmm

simdiden tesekkürler :lol:

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 28 Ağu 2008, 16:17

sata raid driveri ile ilgili gibi görünüyor , forumdaki sata raid driveri entegreli bir CD ile deneyin
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen editci » 28 Ağu 2008, 16:26

son zamanlarda xp adı altında çesitli xp cdleri piyasada mevcut. zannediyorum siyah inci katılımsız modifiye edilmis bir isletim sistemi. bundan kaynaklanacagını sanmıyorum ama modifiye edildigi için içinde donanıımlarını kendine göre tanıtmaya çalısırken uyumsuzluk adına sorun çıkarabilir. Yalnız Sabir disk bulunamadıgı için isletim sistemiyle degil adminimin dedigi gibi sabit disk dirverleri ile ilgili. Eger deneyimin yoksa bu konuda bilen bir arkadastan yardım alarak yapabilrisin. Tabi içinde degerli bilgiler yoksa denemeye deger.

panix
Bit
Bit

Mesaj gönderen panix » 06 Eyl 2008, 18:27

sata yada raıd ıle alakalı sorunun
bendece drıver entegrelı bı cd ıle denemelısın

Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen Mendenn » 07 Eyl 2008, 21:09

buna benzer olay benimde basıma gelmisti.
Bende Xp açılıyor fakat formatlamak istiyordum. Xp kura geçer iken hata veriyordu. Sabit disk bulanmadı diye. HDD Sata idi. bende HDD in Sata Kablosunu degistirdim.
Sorun çözüldü. Kabloların kontak kısımları akım geçtiginden havanın nemi ile oksilenip çalısmaz yada düzensiz çalısır hale geliyor. bende bir kabloyu degisir derim.
Beni bir tek sen anladın ama sende yanlış anladın be gülüm..!