Xp'de " unhandled exception" Hatası!

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
dj747
Kilobyte1
Kilobyte1

Xp'de " unhandled exception" Hatası!

Mesaj gönderen dj747 »

Sitemizde bulunan oynanmıs xplerden birini kullanıyorum.3 gün önce formatladım makinayı.GTA Myriad Islands oyununa girdikden 15-20 sn sonra arkada bu hata olusuyor.Oyun kitleniyor.Ayrıca Bellek read olamadı hatası görmeye basladım bu ara (winampda falan).Msnde karsılıklı kamera açınca makina acayip kasıyor bu normal mi?
(Hatayı sitede buldum ama nvidia'nın en son driverini kurmustum formattan sonra)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

viewtopic.php?t=14958
saniyorum yüklenen oyunlardan kaynaklaniyor
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

senin yazdigin hata programdan kaynaklanan bir hata. programci programi yazarken eksik birakmis yada senin pc ona %100 uyumlu eklentileri barindirmiyor. tabii bunlar ufak dosyalar oldugu icin durum normal..

cözüm söyle olucak :
Start > Run.
regedit yaz.
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Current Version\Explorer\User Shell Folders" adli dosyaya adim adim git. orda normalde su resim olucak :
Resim

eger sende bu resimdeki dosyalardan eksik warsa, common yazan beyaz zemine sag tikla ve "new" yani "yeni" sekmesini sec. acilan yeni sekmede en alttakini "expandable string value" sec. eksik olanin ismini yaz, sonra ok de. sonra yeni yarattigin dosyaya sag tiklayip "modify" sekmesini sec. acilan pencerede iki satir olucak. üstte senin yazdigin eksik dosyanin ismi.
mesela " common startup" eksik, onu yazalim. alta da " %ALLUSERSPROFILE%\Startup" yazicaksin. we ok liceksin.
pc ye bi reset at. sorun hallolur
Kullanıcı avatarı
dj747
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen dj747 »

Listede hepsi var.Neyse silerim o zaman oyunu.Kamera ve bu bellek read olamadı hatası ile ilgili birsey yapabilir miyiz?Kamera karsılıklı açıkken winamp bile kesik kesik çalıyor çünkü.(celeron 2.53,1.5 gb ddr ram).Yardımlarınız için tesekkür ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

bellek read olmadi hatasi herkesin önüne cikiyor. bana da oluyodu, ama ne denediysem nafile. anca explorer i silip tekrar yüklersen bi süre idare ediyor.
kamera olayi ilginc. heralde msn de acikken diosun. msn de baglanti kötü oldugundan görüntü takilir ama winamp nasil takilir.. ilginc.
kasiyor heralde pc. ya da cam baya güclü calisiyor demekki..
sadece winamp mi kasiyo? mesela explorer rahat aciliyor mu??
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

üzerinden oynanmıs optimize eedilmis windows'tanda olabilir. degistirilebilir windows'lar çıkınca acaba ne kadar daha oynayabilriz diye sınırları zorluyorlar. ondanda olablir.
örnek benim kullandıgım katılımsız kurulumlu windows tr. haftada bir kez saati 3 saat ileri atoyor. regstriy'de tutulması gereken bazı kayıtlar tutulmuyor vs.
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

editci abim dogru söylüyor. üzerinde oynanmis sistemlerde eksik dosya cok olur, yada hatali dosya. sorun ondandir. ama cam olayi enteresean
Kullanıcı avatarı
dj747
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen dj747 »

Kameranın driverlarını kendi tanıyordu.Sildim cd'den falan kurdum ama nafile.Winamp'da parça kesik kesik çalıyor.Firefox'u açmam falan nerdeyse 1 dk sürüyor yani.O zaman normal xp yükleyip deniycem bir daha.Tesekkür ederim yardımlarınız için.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

verdigim linkteki ayni sorunu yasayanlarin hepsinin birden modifiye XP kullaniyor olma olasiligi cok düsük ama ihtimal dahilindedir
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

Oynanmıs xp lerden kullanıyorum.Bellek read olamadı hatasından dolayı iki kez format atmak zorunda kaldı 2 ay içinde.Hiç bir sürücüye giremiyordum.su an kullandıgımda XP Perfect,bu sistemde de sık sık aynı hatayı alıyorum.En son PC kapatılırkende son anda hatayı çok kısa süreli veriyor ve kapanıyor.Bakalım bu ne kadar gidecek.. :!:
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

dgerli arkadaslarim , Lütfen modifiye (oynanmis) ne xp nede vista kullaniniz , ben hic kullanmadim , vede kullanmam , sadece Sp yamasi entegre edilmis kullaniyorum , oda kendim entegre edersem , öyle uyduruk nlite ile entegreli falan degil , hicbir ek arac kullanmadan entegre edilmesi en saglam yoldur , anasayfamizda bu isin nasil yapilacagi da aciklanmistir , sanirim Temiz bir Türkce xp bulup kendi elimle Sp3 yamasini entegre edip foruma sunacagim ki bu sacma isletim sistemlerinden kullanmayasiniz ;)
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

Hocam dogru söylüyorsunda.Ben kendi adıma yazıyorum,benim islemçi AMD 2200+ RAM 768 MB.Normal xp ye oranla bunlar biraz daha seri oluyor ve daha az ram yiyiyor.Dolayı ile bu xp ler kullanmaya çalısıyorum.simdilik sistemi yükseltemiyecegime göre el mecbur bir süre daha kullanıcam gibi duruyor.. :!:
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

dogrudur abi , Student edition un Türkce versionu yoktu
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

velociraptor yazdı:dogrudur abi , Student edition un Türkce versionu yoktu
Aslında Student Edition kurup bir denemegi düsünüyorum ama hele bakalım.su an SP3 indiriyorum bakalım ne olucak.. :)
MODEST
Bit
Bit

Mesaj gönderen MODEST »

velociraptor yazdı:dgerli arkadaslarim , Lütfen modifiye (oynanmis) ne xp nede vista kullaniniz , ben hic kullanmadim , vede kullanmam , sadece Sp yamasi entegre edilmis kullaniyorum , oda kendim entegre edersem , öyle uyduruk nlite ile entegreli falan degil , hicbir ek arac kullanmadan entegre edilmesi en saglam yoldur , anasayfamizda bu isin nasil yapilacagi da aciklanmistir , sanirim Temiz bir Türkce xp bulup kendi elimle Sp3 yamasini entegre edip foruma sunacagim ki bu sacma isletim sistemlerinden kullanmayasiniz ;)
haklısınız hocam,oynanmıs xp ler her zaman problemli.entegre ettiginiz temiz bir sp3 lü xp bekliyoruz,kısa zamanda olur insallah.