güncelleme yapamıyorum!

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

güncelleme yapamıyorum!

Mesaj gönderen dnzbzkn » 27 Ara 2007, 15:33

arkadaslar bilgisayarima güncelleme yapamiyorum.sistemi dün xp cd si ile onardiktan sonra olustu hersey.kendi pc mde bulunan daha önce burdan indirdigim güncellestirme paketini yükledim.ayrica netten 11 adet güncelleme indirmem gerekiyordu.fakat yükle diyorum ve hepsi iptal oluyor yüklenemiyor.microsoft update girip deniyim dedim yine olmadi.ne yapicam.yardimlarinizi bekliyorum.

Resim

Kullanıcı avatarı
nejdet54
Byte2
Byte2
İletişim:

Mesaj gönderen nejdet54 » 27 Ara 2007, 16:48

kardes sabir et sp3 yakinda çinikacak 2-3 hafta kaldi Xp-Sp3TR ile bilgisayarlar update(güncelleme) derdinden kurtualacak sistem rahatlayacak gerçinekten çinok kafana takmana gerek yok. Niye güncellenmedi diye Sen Sisteminde Nod32 3.0 Anivirüs programi ve firefox kullanmani tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 28 Ara 2007, 12:41

onarmayi nasil yaptiginizi ogrenebilir miyim?
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen dnzbzkn » 28 Ara 2007, 13:49

cd yi taktim.kur dosyalari inceledi.c d bölümleri gsterdi onar dedim onardi.hiçinbirsey degismedi onarirken.bikaçin program disinda ie7 ie6 oldu.mp11 mp10 oldu.bu gibi farkliliklar disinda.birde tekrar legal hale getirdim.ama böyle bir sorun ilk kez geliyor basima.öncedende onariyordum hiçin yasamamistim.
-(Rorschach)-

Resim

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 28 Ara 2007, 15:12

Xp Cd sini takip Cd den boot edin güvenli kipte baslatin ve dos benzeri ekrana asagidaki komutu verin:
fixmbr

bunu deneyebilir misiniz?
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Re: güncelleme yapamamıyorum!

Mesaj gönderen Laneth » 24 Oca 2008, 04:43

dnzbzkn yazdı:arkadaslar bilgisayarima güncelleme yapamiyorum.sistemi dün xp cd si ile onardiktan sonra olustu hersey.kendi pc mde bulunan daha önce burdan indirdigim güncellestirme paketini yükledim.ayrica netten 11 adet güncelleme indirmem gerekiyordu.fakat yükle diyorum ve hepsi iptal oluyor yüklenemiyor.microsoft update girip deniyim dedim yine olmadi.ne yapicam.yardimlarinizi bekliyorum.

Resim

Çözüm
Bu sorunu gidermek içinin, karsidan yükleme dizinini kaldirin ve güncellestirme konumlarini yeniden ziyaret edin. Bunu yapmak içinin asagidaki adimlari izleyin:1. Otomatik Güncellestirmeler hizmetini durdurun. Bunu yapmak içinin asagidaki adimlari izleyin:a. Baslat'i tiklatin, Çalistir'i tiklatin, services.msc yazin ve Tamam'i tiklatin.
b. Otomatik Güncellestirmeler hizmetini sag tiklatin ve Durdur'u tiklatin.
c. Hizmetler eklentisini simge durumuna küçinültün.

2. SoftwareDistribution dizinini yeniden adlandirin. Bunu yapmak içinin asagidaki adimlari izleyin: a. Baslat'i tiklatin, Çalistir'i tiklatin, cmd yazin ve Tamam'i tiklatin.
b. cd %windir% yazin ve ENTER tusuna basin.
c. ren SoftwareDistribution SDTemp yazin ve ENTER tusuna basin.
d. exit yazin ve ENTER tusuna basin.

Not %windir%\softwaredistribution klasörünü kaldirdiginizda, Windows Update Web sitesinin "Güncellestirmeleri Gözden Geçinir" bölümündeki geçinmis listesi silinir. Bu eylem, bilgisayarinizda yüklü olan güncellestirmeleri etkilemez. Sonraki güncellestirmeler geçinmis listesinde görünecektir.
3. Otomatik Güncellestirmeler hizmetini baslatin. Bunu yapmak içinin asagidaki adimlari izleyin:a. Hizmetler eklentisinin ekrani kaplamasini saglayin.
b. Otomatik Güncellestirmeler hizmetini sag tiklatin ve Baslat'i tiklatin.
c. Hizmetler ek bileseni penceresini kapatin.

4. Windows Update Web sitesini, Microsoft Update Web sitesini veya WSUS sunucusunu yeniden ziyaret ederek güncellestirmeyi yeniden karsidan yükleyin.
5. Ayni hatayi almaya devam ederseniz, 1. ile 3. adimlar arasini düzgün gerçineklestirdiginizi dogrulayin.
6. Güncellestirmeyi yine de yükleyemezseniz, asagidaki Microsoft Bilgi Bankasi makalesine bakin:
906602 (http://support.microsoft.com/kb/906602/) Windows Update, Microsoft Update ve Windows Server Update Services yükleme sorunlari nasil giderilir

ALINTIDIR

veya asagidaki programi indir, kullamim kilavuzu içinindedir

------(geçersiz link)------ 86130413/Dial-a-fix-v0.60.0.24.rar.html