Programsız Bilgisayarı Otomatik Kapatma

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
proled
Byte3
Byte3

Programsız Bilgisayarı Otomatik Kapatma

Mesaj gönderen proled »

Bilgisayarı belirgin bir süre sonra kapanmasını istiyorsunuz ama bunu yapmak icin illa program kurmanıza gerek yok.. Yapmanız gereken sadece Baslat > Çalıstır'a (Windows Tusu + R ) tıklayıp açılan Çalıstır penceresine tsshutdn 3600 yazdıgınızda bilgisayarınız 1 saat sonra kapanacak.3600 degerini açarsak 1 sn cinsinden 1 saat yapar. Sizde buna gore hesaplayarak istediginiz sürede bilgisayarınızı otomatik kapatabilirsiniz.

alıntıdır denemedim
Kullanıcı avatarı
mayhemious
Kilobyte4
Kilobyte4

Re: Programsız Bilgisayarı Otomatik Kapatma

Mesaj gönderen mayhemious »

proled yazdı:Bilgisayarı belirgin bir süre sonra kapanmasını istiyorsunuz ama bunu yapmak icin illa program kurmanıza gerek yok.. Yapmanız gereken sadece Baslat > Çalıstır'a (Windows Tusu + R ) tıklayıp açılan Çalıstır penceresine tsshutdn 3600 yazdıgınızda bilgisayarınız 1 saat sonra kapanacak.3600 degerini açarsak 1 sn cinsinden 1 saat yapar. Sizde buna gore hesaplayarak istediginiz sürede bilgisayarınızı otomatik kapatabilirsiniz.

alıntıdır denemedim
ben denedim :) hatta gustav procemde :) gustav ı kapatmaya çalısınca bilgisayar da kapanıyor
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

hos bilgi yanliz konu Genel bilgilerle alakali oldugu icin Genel bilgiler bolumune tasinmistir
Kullanıcı avatarı
diceratops
Megabyte3
Megabyte3

Re: Programsız Bilgisayarı Otomatik Kapatma

Mesaj gönderen diceratops »

Buda resimli anlatımı.

Yapmanız gereken sadece Başlat > Çalıştır (Windows Tuşu + R ) tıklayıp açın.

Çalıştır penceresine tsshutdn 3600 yazdığınızda bilgisayarınız 1 saat sonra kapanacak.

Resim

Hesaplama nasıl yapılıyor dakikayı saniye ile çarpıyorsunuz çıkan sonuç dakikada kaç saniye olduğu buna dayanarak bilgisayarınızın ne zaman kapatacağınızı hesaplayabilirsiniz.

1 x 60 = 60 sn 1 dk = 60
5 x 60 = 300 sn 5 dk = 300
15 x 60 = 900 sn 15 dk = 900
30 x 60 = 1800 sn 30 dk = 1800
60 x 60 = 3600 sn 1 saat = 3600

Eğer bilgisayarınızı kapatmayı iptal etmek isterseniz yapmanız gereken klavyeden Ctrl basılı tutarak C tuşlarına basmanız veya açık olan komut satırını kapatmanız yeterli olacaktır.

Resim