Windows Xp Sp3 vistadan 2 kat hizli

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 17 Oca 2008, 05:05

Vistayi daha ilk günden sevmedim , hickimseye tavsiye etmiyorum , sahi bu arada son gelismeler su sekilde: yukaridaki karsilastirmaya Microsoft yetkililerinden biri cevap niteliginde bir aciklama yapmis , özrü kabahatinden büyük , adam diyorki: beta asamasinda yapilan bu karsilastirma pek te adil degildir , hem vistanin sistem gereksinimleri cok daha fazla o nedenle xp ile kiyslamak icin vistaya 8 Gb ram konduktan sonra kiyaslanmaliymis , hey allahim , adam olmadi bu sistemi beceremedik diyemiyor , acaba nasil uydursam diye kasiyor :)
En son velociraptor tarafından 17 Oca 2008, 05:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® » 17 Oca 2008, 05:47

8 gb ram in fiyatı onlar için problem deil tabi
Tabular Yıkılmaz

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 17 Oca 2008, 05:52

Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
iso1
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen iso1 » 17 Oca 2008, 22:08

velociraptor yazdı:Simdi sp3 ü , sp2 üzerine kurarsaniz hicbir sorun yok , ama benim gibi bir Cd ye entegre ederseniz yandiniz hcbir key i kabul etmiyor , gecen yeraltinda bir arama yaptim , henüz cözmemisler , ciksin hallederiz diyorlar ;)
Slm@usta
benim bir sorunum var bu sp3 almancayla.
evet dedigin gibi hızlı. kullandıgım sistem xp-pro-sp3 hersey güzel, eger format attıkdan sonra,2-3 sene evvel Nlite ile olusturdugum sp2 li cd den yükleyip,sp3 ü üzerine kurarsam sorun yok....ama yeni olusturdugum sp3 lü cd den yüklersem bazı programları masa üstünden veya partisyondan beri yüklüyemiyorum. yüklensede masa üstünde programları bulamıyorum,acaba Nlite de ne gibi bir hata olusuyorki buna sebeb veriyor inan 50 tane cd yi bu yüzden yakıp yakıp çöpe attım.gerçi virtual pc de denediklerim hariç....Nlitenin sitesinden okuduguma göre reg den güvenligi iptal veya kapatmamak lazımmıs sp3 de...fakat her türlüsünü denedim nafile..bir bilgin varmı acaba bu hatanın olusmasınsda....

not= bu arada bende key sorunu yasatmadı hiç onun yerine baska gülünç sorunlar var...

saygılar

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Oca 2008, 00:12

allah allah , key sorunu benim ve birkac deneyenin bas belasi olmustu , olayi cözemedik , sanirim bendeki ingilizce sizdeki almanca ondandir (sacma ama baska aciklama gelmiyor aklima)
Sorununuza gelice: Sp3 ü Cd ye ne sekilde entegre ettiginiz ile yakindan ilgilidir diye düsünüyorum , Nlite kesinlikle kullanmayin asagidaki sekilde yapin:
https://www.sordum.net/main/adim_adim/adim_1/sp2/sp2.htm

Kullanıcı avatarı
iso1
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen iso1 » 18 Oca 2008, 01:02

usta verdigin linki okudum,sagol. yalnız benim Nlite ile entrege etmede sorun yasamıyorum.Nlite ile yapmamdaki sebeb windows daki kaldırılabilir organları kaldırmak yani hafifletmekten dir...ama gene de verdigin linkdeki gibi entegre yapıp sonradan Nlite ile islemeye çalısacagım.. bakalım bu sefer kaç CD yeriz. hahaha

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Oca 2008, 04:52

Nlite i kesinlikle kullanmayin (yani sakin onunla entegre edeyim demeyin) , sadece linkteki gibi entegre edin , sonrasinda temiz bir kurulum yapin , hicbir sorununuz olmayacaktir , Nlite ile yapacaginiz en kücük bir ayar bile , o cd ile kurulan isletim sisteminde hatalara neden olabilir

Kullanıcı avatarı
iso1
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen iso1 » 18 Oca 2008, 05:46

sagol usta uyarıların için...
ben verdigin linkte ki gibi çoktan sp3 entegre yaptım....simdi isin oyunundayım..kahve içtim gece 22 de sabahlıyacagız gene her gün gibi.
Baska hangi program ile windows u incelte [yonta] bilirim?.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Oca 2008, 05:57

Xp iso builder ile sanirim baazi degisiklikler yapabilirsiniz

Resim

Ana sayfsi:

Kod: Tümünü seç

http://winfuture-xp-iso-builder.en.softonic.com/

Kullanıcı avatarı
iso1
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen iso1 » 18 Oca 2008, 19:33

Slm@velociraptor

Yazdıgım gibi vermis oldugun linkten sp3 ü entegre yaptım ve daha sonra isobuilder ile isleme tabi tuttum, fakat oda sınırlı bir sekilde windowsu zayıflata biliyor.Ben gene bir kaç deneme daha yapacagım onunla daha sonra gene bilgilendirecegim....

Diger yanda, yapmıs oldugum entegreyle Nlitede bu sefer çok daha iyi bir sonuç aldım.
Olmayan tek sey su anda bord daki xpspeed i dogru çalıstırmak.onuda tıkladıgım zaman bir tek mavi sayfayı açmıyor diger kayıtları reg den isliyor.Zannedersem bu da sp3 den kaynaklana bilir....

saygılar

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 18 Oca 2008, 22:15

ben nlite ta cok fazla ugrastim ama ustteki program kadar verim alamadim. 5gb lik bir dvd xp yaptim.tum bana gereken driverlar icinde fazlaliklar disarda.ve tek bir yerde sorun yasadim prorgamlari eklerken her programi ekleyemedim. bununda nedeninin sadece tek setup dosyasi olmayanlar yani bir cok ayri klasorden cab dosyalarini almasi olarak belirledim...tabi bu yorumlarimin icerisinde kendi tahminlerimde var....ama nlite ta 100 cd harcadiysam ki daha fazlasini harcadim.win future da tek bir cd bile harcamadim. ilk istedigim cd yi yaptim ve calisti. hemen arkadasindan dvd ye gectim o da calisti. burada rahat 8-10 tane dvd yaptim ve bilgisayarla surekli isleri olanlara dagittim.
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
iso1
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen iso1 » 18 Oca 2008, 23:23

@burak_dalkir,slm

ya esasında çok basit bir program,ama xpnin içersinde çalıstırmak istemedigim konulardan fazla bir sey yok edemiyorsun.tabii manuel olarak diger kullanmadıgımız dilleri filan kaldırılır ama gerisi mesela ben İE ri media playeri filan kullanmıyorum,digerleri de var tabi onları nasıl kaldıracaz ögrenmem lazım,dedigim gibi kolay bir prog.

saygılar

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 19 Oca 2008, 16:22

nlite ta ilk basta baslarken ince ayarlar gibi bir ayar sekmesi var onuda isaretliyorsunuz. sonrasinda en son bolumde ince ayarlara geliyorsunuz oradan internet explorer i falan kaldirabilirsiniz ama media player i kaldirmaniza izin vermez. nedeni ne messenger ve netmeeting tir. amaIE yi kaldirabilirsiniz
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.