PC açıldığında Direk Administrator'e giriyo

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
by.mesut
Bit
Bit

PC açıldığında Direk Administrator'e giriyo

Mesaj gönderen by.mesut »

arkadaslar forumda bisey bulmustum onu yapınca geri çevirmek istiyorum konuyu bulamadım. sorunum su:
pc açıldıgında direk administrator hesabına giriyo.
kendi oturumuma girmek için.
baslat>oturum kapat
ordan sonra girebiliyorum.
açılısta kendi hesabıma girmesini istiyorum lütfen yardım edin !

KRİPTEKS SENİN DE YARDIMLARINI BEKLİYORUM
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

sanirim baslangictaki administrator hesabini enable veya disable etmek istiyorsunuz , uygun arac:

Kod: Tümünü seç

http://www.dougknox.com/xp/utils/XP_AddAdministrator.zip
Bunu manuel yapmak icin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList
sag tarafta DWORD diyerek yeni bir deger olusturalim ve ismine Administrator diyerek degerini 1 yapalim , Pc yi boot edelim.
NOT1: XP home de bu trick ancak güvenli kipte Admin olarak giris yapip uyguladiktan sonra gecerli olmaktadir.
NOT2: Birkere kullanici hesabi olusturursaniz Hosgeldiniz ekranindaki admin hesabi kaybolacaktir , eger standart hosgeldiniz ekranini tekrar istiyorsaniz : Hosgeldiniz ekranindayken Ctrl-Alt-Delete e 2 defa basiniz
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

adminim hatirliyormusunuz 203 mblik bir xp vardi. onda da ayni sorun var di dogrudan administrator olarak basliyordu. onu bugunlerde sanirim tekrar kurmam gerekecek tabi once kendime ozel bir xp yapmazsam...
by.mesut
Bit
Bit

Mesaj gönderen by.mesut »

velociraptor yazdı:sanirim baslangictaki administrator hesabini enable veya disable etmek istiyorsunuz , uygun arac:

Kod: Tümünü seç

http://www.dougknox.com/xp/utils/XP_AddAdministrator.zip
Bunu manuel yapmak icin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList
sag tarafta DWORD diyerek yeni bir deger olusturalim ve ismine Administrator diyerek degerini 1 yapalim , Pc yi boot edelim.
NOT1: XP home de bu trick ancak güvenli kipte Admin olarak giris yapip uyguladiktan sonra gecerli olmaktadir.
NOT2: Birkere kullanici hesabi olusturursaniz Hosgeldiniz ekranindaki admin hesabi kaybolacaktir , eger standart hosgeldiniz ekranini tekrar istiyorsaniz : Hosgeldiniz ekranindayken Ctrl-Alt-Delete e 2 defa basiniz

manuel yaptım olmadı.
pc açıldıgında bana parola sormasını istiyorum.
normalde administrator hesabı sifreli
ama pcyi ilk açtıgımda direk administrator hesabına giriyo.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

degeri 0 yaptiginizda ne tepki verdi=?