WinXP'de Yönetim Konsolu(mmc.exe) Bileşenleri

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

WinXP'de Yönetim Konsolu(mmc.exe) Bileşenleri

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Bilgisayarinizin Yapi taslari, bunlari iyi bilmeniz size çok ama çok sey kazandiracak !!! Yine çalistir araciligiyla kullaniliyor.

CERTMGR.MSC sürücü ve internette yüklenen programlarin güvenligini mi ne tutuyor.Hani sertifikalar varya onu denetliyor
GPEDIT.MSC Bu arkadasla windows’ta kullanici için gerekli ayarlamalari yapabiliyorsunuz.
CIADV.MSC Dosya yapilarini ayarliyor, mesela HTML nasil çalisiyor felan filan.. Dizin olusturulurken belgeler arasi arama yapabilme , düzenleme özellikleri
COMPMGMT.MSC denetim masasi konsolu ve yönetimsel araçlarin ayarlari
DEVMGMT.MSC Bildigimiz aygin yöneticisi
DFRG.MSC disk birlestirici ve yönetim’in bir parçasi
DISKMGMT.MSC Disk yönetiminden sorumlu elemandir. Kendileri J
EVENTVWR.MSC olaylari hemen gösteren olaydir. Yönetimde söz sahibidir kendileri, bilesen hizmetlerden de anlar
FSMGMT.MSC Paylasilan dosyalarin, nasil ne zaman gibi kullanilma bilgilerini hatta yapida olusan degisiklikleri çalistirir, korur,görüntüler.
LUSRMGR.MSC XP pro’da kullanilkabilir. Yerel kullanicilar ile gruplar konsoluna hükmeder.
NTMSMGR.MSC çikarilabilir depolama birimini denetler. Streamer bantlari degistirebilir. Yani oda benim gibi donanimci J
PERFMON.MSC Performansini gösterir, sistem yükünü felan ayarlar görüntüler.
SERVICES.MSC Windows açilista veya kapanista gerçeklesmesi gereken komutlari yapilari düzenler.
WMIMGMT.MSC Windows yönetiminin alt yapisidir. Yani dededir kendileri, WBEM uyarlaması olarak ta geçer
COMEXP.MSC PC de kurulu olan DCOM, COM+ ve transaksiyon bileşenlerini denetler.

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı