Forum hesabıyla Sordum.net anasayfasına yorum yapmak

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Forum hesabıyla Sordum.net anasayfasına yorum yapmak

Mesaj gönderen AgaBey123 »

Forum hesabımızla Sordum.net anasayfasındaki içeriklere yorum yapabiliyor muyuz? Eğer bu mümkünse çok güzel olur. :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: XP Yükleme Sorunumu Nasıl Aştım? - Kısa Anlatım

Mesaj gönderen shampuan »

AgaBey123 yazdı: 10 Ara 2018, 20:27
velociraptor yazdı: 10 Ara 2018, 16:31 elbette yorumu fazla olan başlıklar googlede öne çıkıyor zaten :)
Forum hesabımızla Sordum.net anasayfasındaki içeriklere yorum yapabiliyor muyuz? Eğer bu mümkünse çok güzel olur. :)
Bildiğim kadarıyla hayır. Ad uydurup email adresi vermek zorundasın. Gönder dedikten sonra onaya takılır. Velociraptor mesajı görür onaylar görünür hale gelir. Email adresin falan görünmez sadece uydurduğun ad görünür.
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

shampuan yazdı: 10 Ara 2018, 20:30
AgaBey123 yazdı: 10 Ara 2018, 20:27
velociraptor yazdı: 10 Ara 2018, 16:31 elbette yorumu fazla olan başlıklar googlede öne çıkıyor zaten :)
Bildiğim kadarıyla hayır. Ad uydurup email adresi vermek zorundasın. Gönder dedikten sonra onaya takılır. Velociraptor mesajı görür onaylar görünür hale gelir. Email adresin falan görünmez sadece uydurduğun ad görünür.
Tamamdır. Teşekkür ederim.

@velociraptor Merak ettiğim ve sormak istediğim bir şey daha var.
Sanırım Sordum.net anasayfasında Wordpress altyapısı kullanılıyor. Bildiğim kadarıyla Wordpress'te sayfaya üye olma gibi bir seçenek var.
Bu şekilde siteye üye(abone) olunuyor ve sitedeki yazılarda yorum yazılabiliyor.

Eğerki Wordpress kullanılıyorsa bu dediğim özelliği bakabilirseniz güzel olur. Bu şekilde sayfada her defasında e-posta isim yazmak zorunda kalmayız. Ha olmaz derseniz canınız sağ olsun. :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Hiç anladığım işler değil ki... Ben bir garip forum üyesiyim. Geçmişte kendi sitemi kurayım gibisinden wordpress olaylarını falan araştırmıştım ama bir "dıııt" anlamadım. Program indirme sitesi kuracaktım :)
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

shampuan yazdı: 10 Ara 2018, 20:43 Hiç anladığım işler değil ki... Ben bir garip forum üyesiyim. Geçmişte kendi sitemi kurayım gibisinden wordpress olaylarını falan araştırmıştım ama bir "dıııt" anlamadım. Program indirme sitesi kuracaktım :)
Ben hali hazırda hobi amaçlı ücretsiz bir hosting üzerinden kendi sitemi geliştiriyorum.
Az çok Wordpress hakkında bilgilendim diyebilirim. Eklentiler ve tema desteği yönünden çok beğendim bir altyapı oldu Wordpress.
İnternette araştırarak ve yardım alarak kendimi biraz geliştirdim. Ve üstelik tüm bunları CSS, HTML, Javascript gibi web programlama dillerini bilmediğim halde yaptım.

Wordpress'ten daha iyisi var mı bilmiyorum. Çünkü çok fazla deneyim sahibi olduğumu söyleyemem. Ama Wordpress şu an için bana kolay-orta düzey bir sistem olarak geliyor. :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4682 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

AgaBey123 yazdı: 10 Ara 2018, 20:38 @velociraptor Merak ettiğim ve sormak istediğim bir şey daha var.
Sanırım Sordum.net anasayfasında Wordpress altyapısı kullanılıyor. Bildiğim kadarıyla Wordpress'te sayfaya üye olma gibi bir seçenek var.
Bu şekilde siteye üye(abone) olunuyor ve sitedeki yazılarda yorum yazılabiliyor.

Eğerki Wordpress kullanılıyorsa bu dediğim özelliği bakabilirseniz güzel olur. Bu şekilde sayfada her defasında e-posta isim yazmak zorunda kalmayız. Ha olmaz derseniz canınız sağ olsun. :)
Doğrudur üyelik açılabilir , lakin güvenlik amacıyla kapalı tutuyoruz , bizdeki wordpress üzerinde oynanmış bir wordpress
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Bu konuya kendi sistemin Bios Ayar Görüntüleri de ekleyeceğim böylece farklı bios markalarında ayarların yerini gösterilmiş olacak.

Kulağıma bir haber ulaştı ama ne kadar doğru.Bu forumda açılan bu konu Microsoft Türkiyenin kulağına gitmiş.Hiç hoşlanmamışlar XP li konuların açılmasından.Galiba Sordum.net'i Bill Gates ' e şikayet edeekler mi?

Aslında buna zerre kadar inanmadım.Arkadaşla baya bir kavga ettik telefonda neymiş onların emeklerine mani oluyormuşsuz.Şikayetçi olacağını söyledi.Bende dedim ki istediğin yere şikayet et hatta benden selam söyle Bay Gates'e.......

Anlaşılan birilerinin ayağına bastık galiba XP konusunda.....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bu ilk defa olmuyor , sordum forum üzerinde her tür oyun kurgulanmıştır buna alışığız
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

velociraptor yazdı: 11 Ara 2018, 01:50 Bu ilk defa olmuyor , sordum forum üzerinde her tür oyun kurgulanmıştır buna alışığız
Ama benim başıma ilk defa geliyor özellikle yasal lisanslama konusu ve bu konu onları çılgına çevirmiş durumda adam açık açık tehdit dili kullanıyor.Tabii ben buna pavuç bırakacak ta değilim.Bakalım daha neler göreceğiz.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Ama şunu kesin anladım Türkiyede bu forum'un önünü kesmek isteyen ve Velociraptor'dan ölesiye nefret eden kişi/kişiler/web siteleri var. Hastalıklı mantığa bak adam makale üretiyor/tercüme ediyor diye ellerinden gelse bir kaşık suda boğacaklar adamı....Pes doğrusu....! Aymazlığın bu kadarına ancak Yuh...! denir

Ama inadına XP diyorum hodri meydan......!
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Türk halkına kaliteli içerik üretmeye devam :)
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

velociraptor yazdı: 11 Ara 2018, 14:47 Türk halkına kaliteli içerik üretmeye devam :)
İnternet ve bilgisayar konusunda merak ettiğim ve öğrenmek istediğim çoğu şeyi Sordum.net'te buldum. :)
Forumda üyeliğim çok uzun süreli olmasa da son yıllarda Sordum.net'i takip ederim. Her gün yeni bir içerik var mı diye anasayfayı kontrol ederim.
Hatta şöyle diyeyim. Bazenleri siz içeriği(yazıyı) anasayfada yayınladıktan çok kısa bir süre sonra bakıyorum. :) Yazılarınız çoğunlukla ilgimi çekiyor.

Bunları asla halk arasındaki tabirle "yağcılık" olsun diye söylemiyorum. Sordum.net benim değerli bulduğum birkaç siteden birisidir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

trwe yazdı: 11 Ara 2018, 01:47 Bu konuya kendi sistemin Bios Ayar Görüntüleri de ekleyeceğim böylece farklı bios markalarında ayarların yerini gösterilmiş olacak.

Kulağıma bir haber ulaştı ama ne kadar doğru.Bu forumda açılan bu konu Microsoft Türkiyenin kulağına gitmiş.Hiç hoşlanmamışlar XP li konuların açılmasından.Galiba Sordum.net'i Bill Gates ' e şikayet edeekler mi?

Aslında buna zerre kadar inanmadım.Arkadaşla baya bir kavga ettik telefonda neymiş onların emeklerine mani oluyormuşsuz.Şikayetçi olacağını söyledi.Bende dedim ki istediğin yere şikayet et hatta benden selam söyle Bay Gates'e.......

Anlaşılan birilerinin ayağına bastık galiba XP konusunda.....
Bu başlık derken XP başlığı mı, yoksa bu benim başlık mı?
Hayır benim başlık ise kendimle ona göre gurur duyacağım da... :D :D :D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

AgaBey123 yazdı: 11 Ara 2018, 16:36 İnternet ve bilgisayar konusunda merak ettiğim ve öğrenmek istediğim çoğu şeyi Sordum.net'te buldum. :)
Forumda üyeliğim çok uzun süreli olmasa da son yıllarda Sordum.net'i takip ederim. Her gün yeni bir içerik var mı diye anasayfayı kontrol ederim.
Hatta şöyle diyeyim. Bazenleri siz içeriği(yazıyı) anasayfada yayınladıktan çok kısa bir süre sonra bakıyorum. :) Yazılarınız çoğunlukla ilgimi çekiyor.

Bunları asla halk arasındaki tabirle "yağcılık" olsun diye söylemiyorum. Sordum.net benim değerli bulduğum birkaç siteden birisidir.
Çok teşekkürler , Malesef ülke olarak eksiğimiz üretim , şöyleki ; Ben almanyada kendi scriptleri yazılımları olmayan bilişim sitesi görmedim , Adamlar bir işi nasıl kolaylaştırırım diye kafa yoruyor. Sordum olarak bu çizgide olma gayretimiz uzun yıllardır devam ediyor. Anlatımı genellikle script , yazılım vs ile mümkün olduğunca kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Seviyeyi bazen basit bazen biraz ileri olarak ayarlamaya çalışıyoruz. Amaç herkese hitap edebilmek , şu an anasayfa olarak bazı eksiklerimiz mevcut bunlar :

1. Eski konuların Gözden geçirilip halen geçerli olanların yeniden resimlenip kaleme alınması (sitenin %40 ı eski knulardan oluşuyor)
2. Android konuları çok az bunlar fazlalaştırılmalıl ...

Kısmet diyelim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Forum hesabıyla Sordum.net anasayfasına yorum yapmak

Konu yeni başlık şeklinde ayrılmıştır