Windows XP'de Windows Ağ Tanılama

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Re: Windows XP'de Windows Ağ Tanılama

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

cankusa yazdı: 02 Ara 2018, 21:13 -İşletim sistemi kurmak için bize gerekli olan ISO dosyası
- Ultraiso tarzı bir program
-ISO source klasörü içerisindeki install.wim sistem dosyaları bu sıkıştırılmış olan dosya içerisinde yer
almaktadır
-Sistemime kuracagım WIN 7 iso dosyasını ultraiso tarzı bir program ile açıp sources klasöründeki install.wim i çalışan bir sistemimin uygun olan klasörüne alıyorum.
-Windows 10 iso dosyasını ultraiso tarzı bir program ile açıp sources klasöründeki install.wim
İ siliyorum.Dikkat programı kapatmıyorum (ultraiso programı çalışıyor)
-Wın-7 ıso içerisinde aldıgımız install.wim i sürükleyip wın-10 daki install.wim yerine bırakıyoruz
Dikkat burada install.wim (boyutunu mutlaka kontrol ediniz) kopyalnmış gibi gözükebilir.
- Ultraiso programımızda farklı kaydet seçenegini işaretleyip yeni ISO dosyamızı oluşturuyoruz.
-Bu ISO dosyamızı kontrol etmeliyiz düzgün çalışıyormu bunun için de kullanacagımız program

WinCDEmu-4.0 Prtable sordum.net

https://www.sordum.net/6447/wincdemu-cd ... ount-edin/

-ISO düzgün çalışıyorsa Rufus Portable ile usb flas bellege yazdırıp formatımızı atabiliriz.
-Format atarken bizi ilk karşılayan ekran Wın-10 ekranı olacaktır devamında Wın-7 işletim sistemini kurmuş olacagız.
-Not:Formattan sonra sürücü problemi yaşamak istemiyorsan DrevirPack Offline programını

https://drp.su/tr/info/driverpack-network

Rufus ile ISO dosyanı usb ye yazdırdıktan sonra DrevirPack Offline programını usb flas bellegin içine
Kopyala Format bittikten sonra ınternete baglantı saglanamaz ise bu program imdadına yetişecektir.
Gerekli olan sürücülerini bilahere yükleyebilirsin

trwe

shampuan
Teşekkürler Cankusa bu notu aldım (ekran görüntüsü) ....

Resim