1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

15 Yıldır Çalışan WinXP Tavla Oyunu

Gönderilme zamanı: 19 Kas 2018, 23:21
gönderen trwe
Merhabalar

Bugün internet ortamında aklıma geldi.Eskiden üniveristenin PC Lab.turunda boş vaktimizi Microsoft Windows XP İnternet Tavası oynayarak dersin başlamasını beklerdik.Hemen İnternet Tavlasını açtım ama hiç umudum yoktu 15-16 yıl olmuş , Microsoft bu oyun server'ını çoktan kapatmış dedim ama o ne ....! Sunucu çalışıyordu ve bir İspanyon ile online maç yaptık tabii ki ben aldım maçı..... 8) 8) :)

Windows XP gibi var mı? Ne yazık ki yok.....

Resim
Resim


Hayret verici doğrusu....Bunca yıldan sonra bile çalışıyor oyun sunucusu.....

TRWE_2012

Re: 15 Yıldır Çalışan WinXP Tavla Oyunu

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 18:14
gönderen velociraptor
Sağolasın

Re: 15 Yıldır Çalışan WinXP Tavla Oyunu

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 20:11
gönderen shampuan
Dikkat edersen oyun eski olmasına rağmen oyun grafikleri oyuncuyu tatmin edecek kadar iyi. Hem de 15yıl evvel tasarlanmış. Renk tonu olsun gölgeler olsun uyum olsun herşey gayet ideal tasarlanmış. XP hala yüzlerce (eski ve orta düzeyde yeni) oyunu destekliyor.

Re: 15 Yıldır Çalışan WinXP Tavla Oyunu

Gönderilme zamanı: 10 Ara 2018, 23:19
gönderen burak35
boşuna windows xp ödül almamış :) niye çünkü güzel bir sistem , kaynakları sonuna kadar kullanmaz bilsiayarı zorlamaz , kullanıcı dostudur , özelleştirilebilirdir , hızlıdır stabildir , artıları say say bitmez , lisedeyken bizi staja gönderdikleri resmi kurumlarda hep xp vardı o geldi aklıma hey gidi günler , bilsayarları açıp winamptan müzik dinler kağıt oyunları oynardık önceleri kızarlardı sonra alıştılar , nasıl olsa klaveyde hızlı bir adamları vardı benim gibi raporları ölçümleri hızlı hızlı bilgsyaarlara girerdim adamlar sevinirdir :)