Win XP de açılmama sorunu - Çözüldü

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
polaris
Bit
Bit

Win XP de açılmama sorunu - Çözüldü

Mesaj gönderen polaris »

Merhabalar
Çalışan win xp pc.de yüklediğim bir programı "photoimpact 12" yi güvenli modda açmak için, çalıştır'a msconfig yazıp "sistem yapılandırma yardımcı programı"nı açtım ve "BOOT.INI"ye tıklayıp, "SAFEBOOT" un kutucuğuna çentik attıktan sonra pc yi yeniden başlattım.
Ama pc açılmadığı gibi önceleri siyah ekranda hareket edip duran "input not support" yazısı dolanmaya başladı. Defalarca yeniden açma girişiminde bulundum ama sonuçsuz kaldı. Bu arada "NumLock" ışığıda windows yazısı ekrandan kaybolurken o da sönmekte.

F8 tuşu yardımı ile güvenli mod a giriş yapmak istediğimde ise, önceleri seçenekler ekranı gelmekteydi ancak ok tuşları hareketsiz olduğundan ve Mouse hareket etmediğinden ve de "Windows olağan şekilde başlasın" seçili olduğundan 26 saniye sonra windows yeniden başlıyor ama yine siyah ekran geliyordu ardından yine "input not support" yazısı dolanmaya başlıyor idi.
Şimdi ise, güvenli mod ekrana geliyor ama mouse imleci hareketsiz olduğundan seçim yapamıyorum. Ekran görüntüsü öylece duruyor.Mouse ise hareketsiz.

Çözüm, "Biosa girip şu işlemleri yap" olursa, Biosda da şifre var ve şifreyi de bilmiyorum.
PC yi yeniden açıp çalıştırabilmem için yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4605 kez

Re: Win XP de açılmama sorunu

Mesaj gönderen velociraptor »

Bir XP cd sinden başlatıp başlangıç onarmayı deneme imkanı varmıdır ? ilaveten bakınız
https://www.sordum.net/1158/windows-xp-tamiri/
polaris
Bit
Bit

Re: Win XP de açılmama sorunu

Mesaj gönderen polaris »

Çok teşekkür ederim. PC açıldı, sorunsuz çalışıyor. Tekrar teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4605 kez

Re: Win XP de açılmama sorunu - Çözüldü

Mesaj gönderen velociraptor »

Çözülmesine sevindim , selamlar