Windows XP'de 7.89 mm'lik Jak Sorunu

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Windows XP'de 7.89 mm'lik Jak Sorunu

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Değerli forumdaşlar bu sefer karşınıza uzun zamandır yaşadığım ve çözmek için çok uğraştığım fakat çözemediğm bir sorunla gelmiş bulunmaktayım,

Sorun:Bilgisayar Kullaklık Girişi

Sorunun oluştuğu işletim sistemi:Windows XP Pro SP3

Sorunun Kısaca İzahı:

Bu işetim sisteminde bulunurken (TRWE_2012 Çift Önyüklü İşletim Sistemi sahibidir) 7.89 mm'lik jak girişi çalışmıyor.Windows sndvol.exe
C:\Windows\System32 klasöründen (normalde sistem açılırken sol tarafta bildirim simgelerinin yanında olması gerekiyor) bu minik programcığı çalıştırdığımda,sistemde yüklü ses bileşenleri bulunamamıştır hata ileti alıyorum.Halbu ki sistemde tüm bileşen sürücüleri A-Z yükü ve güncel....Sadece kulaklıktan cırz diye bir sembolik ses geliyor.Bilgisayarın hopörlör sistemi 3-4 yıl önce bozuldu servise verdim,laptoba uygun bir hopörlör sistemi bulundu ancak kasaya uymadı.(Bizde mecbur kulaklık girişi ile idare etmeye çalışıyoruz.)

İşin ilginç tarafı Windows Vista'dan Windows 10 kadar ki iştem sistemlerinde JAK girişi çalışıyor ve memnun(hopörleri dayi aramıyorum).Ancak iş Windows XP'ye geldiğinde tam tersi oluyor.

Sorunun Çözümü İçin Yapılananlar:

Her türlü microsoft (yabancı-yerli) kaynakları inceledim.Ama sonuç hüsran...

Bu konuda forumdaşların yardımcı olacaklarına inancım tamdır.Yardımcı olmazlarsa da canlarınız sağ olsun....!

TRWE_2012
SAKARYA 2016
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: Windows XP'de 7.89 mm'lik Jak Sorunu

Mesaj gönderen velociraptor »

Asus laptopumda benzei bir durum vardı , sürücüden olduğuna karar verip Xp kullanmama yolunu seçmiştim
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Re: Windows XP'de 7.89 mm'lik Jak Sorunu

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Tüm sürücüler güncel olması gereken yerde benim tahminim Microsoft Direcxt 9 olabilir(Çünkü bu sürümün Input api si yok).En yeni direcxt sürümünü yükeldiğimde sorun hala devam ediyor.Bana göre bu sorun bu forumda çözüme kavuşursa İnternet aleminde büyük bir etki oluşturur.

TRWE_2012
SAKARYA 2016