Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı

Mesaj gönderen loveme »

Bunu çözemedim her açtıgımda bu çıkıyor

Bunu bana çözecek program yok mu

bir yöntem arıyorum

tesekkürler
Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O »

bendede daha önce oluodu ama pc ye bi zarar gelmiodu programı fln da olcaanı hç zannetmiorum
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

çözümlenecek bir yolu yok mu
Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O »

vardır da programla olcanı sanmıorum dier arkadaslar bi çözüm bulacaktır :wink:
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

c.\WINDOWS\Minidump\Mini082007-04.dmp
Hata

BCCode :4e BCP1 :0000008F BCP2 : 00021ECD BCP3 : 000229ED
BCP4 : 00000000 OSVer :5_1_2600 SP:0_0 Product: 256_1

bu kodları ne oldugunu nasıl anlarız
teknik olarak bilgiye ihtiyacım var

tesekkürler
Kullanıcı avatarı
scknylmz35
Byte4
Byte4
İletişim:

Mesaj gönderen scknylmz35 »

Evet yaa bunu ben de çok sık yasıyorum. Bana kardesim kurtarma a...k.. sistemini, seni de sistemini de.... vb bir çok küfür etmeme neden oluyor. Ama bir süre sonra geçiyor neden geçtigini hala anlayamadım. Ettigim küfürlerden olsa gerek :)
Nese ben sistemi geri almıstım hata çıktıktan sonra sorun hallolmustu. Sende bi dene istersen.
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

windows ta yazılı olan dmp dosyasını silsem sorun çıkar mı diye düsünüyorum

templeri sildim....

sistem geri yüklemeden bu dosyayı nasıl kaldırırım
Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen feyizz »

sorun bilgisayarla ilgili aklınıza gelebilecek herseyden olabilir. yazılım, donanım,virüs, driverler, kullandıgınız bi program........ ama en çok ramden süphenelinir. bunun dısında islemci ve ekran kartı ilk düsünülenler.

sana tavsiyem öncelikle rami kontrol etmek. tek slottan fazla kullanıyosan uyumsuzluk olabilir. islemci çok ısınıyo olabilir. ısısını kontrol et.(fanı filan). ekran kartı driverlerini güncelle. PSU yetmiyebilir. hdd bed sector olabilir. bazı arkadaslarda kaspersky reset attırabiliyo...... dedigim gibi herseyden süphelenebilirsin.

ikinci önerim aldıgın hata kodunu microsoft kb'ye yazmak ve sonuçları kontrol etmek.linki asagıda
http://support.microsoft.com/search/?adv=0
Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen feyizz »

O sorunun kaynaklanma nedeni basit de olabilir karmasık da.
söyle ki
Windows oturumlar kapatılırken bazı dosyaları sorunsuz
kapatılıp kapatılmadıgını tutmak için olusturur ve
basarılı oturumlar ardından bu dosyalar silinir.
Bazı durumlarda basarısız bir oturum kapanmasının ardından
Bu dosyalar silinemez ve yeniden bilgisayarı açtıgınızda
Windows bunların var oldugunu görünce hata mesajı verir.
Eger ki bilgisayarınızda sorun yok ise o mesajda bahsedilen
dosyaları silerek mesajın gelmesini engelleyebilirsiniz.

Ayrıca bazı sistemlerde bir sorun olmamasına ragmen bu
hatayla karsılasılabilmekte ve Microsoft'un sitesinde
bu hatayı düzelten bir yama bulunmaktadır.
Xp SP2 kullananlar bu yamayı çalıstıramayacaktır çünkü
daha önceki sürümler için geçerlidir. Yamayı sormayın
onun linkini simdi bulmam zor. onu da siz arastırırsınız
google da çıkan hata mesajını yazın
birçok döküman gelecektir. genelde ingilizce olmakla beraber
linkler ile ilerleyerek microsoft un yamasına ulasabilirsiniz.
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

dmp dizinde bulunan dosyayı hangi programda açıp degisiklik yaoabilirim
Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen feyizz »

Reset ve Mavi Ekran Problemleri

BSOD (mavi-ekran veya durma-hataları) ile sık sık karsılasıyorsanız, analiz isleminden önce lütfen asagıdaki adımları uygulayın. Sisteminizde overclock (hız asırtma) yaptıysanız, lütfen varsayılan ayarlara (default settings) geri dönün.

Çogunlukla mavi ekran hataları RAM (bellek)’den kaynaklanır. Asagıdaki adımlar RAM’dan kaynaklanması muhtemel hataların azaltılmasına yardımcı olacaktır.Ram’inizin overclocklu (hız asırtmalı) olmadıgından emin olun; unutmayın, overclocklu ramlerle stabilite sorunu yasayabilirsiniz. Kullandıgınız Ram’in anakartınızla uyumlu oldugundan emin olun. Bunun için ürünü aldıgınız firmaya danısabilirsiniz. Alternatif olarak Anakart üreticisinin sitesindeki Uyumluluk modüllerini inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızı kapatın ve ana kabloları sökün.

Öncelikle, RAM Stick’lerini ve Sticklerin takılı oldugu slotları dikkatlice temizleyin. Temizleme islemi sırasında slotlara ve stick’e zarar vermemeye dikkat edin. Unutmayın, slotların içindeki toz ve diger kalıntılar stabilite sorunu olusturabilir. Daha sonra, RAM Stick’ini slota dikkatlice yerlestirin. İsterseniz Stick’i farklı bir dimm slota takmayı deneyebilirsiniz. Bu islemi tamamladıktan sonra bilgisayarınızın baglantılarını yapın ve sisteminizi belli bir süre test edin (Örnegin; 5 Saat).

Kasanızı açmısken içindeki tozları temizlemek ve kabloları, baglantıları kontrol etmek iyi bir fikir olabilir.

İsterseniz bellek modülünü Memtest86 programı ile test edebilirsiniz. Memtest’in nasıl kullanılacagını bilmiyorsanız asagıdaki baglantıya tıklayıp hazırladıgımız kullanıcı dostu rehberi inceleyebilirsiniz.

Memtest Nasıl Kullanılır?Öncelikle her stickin stabilitesini tek basına test edin, sonuç alamazsanız hepsini bir arada test edin. Programın her stick için en az 7 kez testi geçmesini bekleyin. Memtest programı bir floppy disket imajı seklinde gelir. Eger disket sürücünüz (Floppy Drive) yoksa programın hali hazırda bir CD imajı bulunmaktadır. Bu imajı download edip, CD’ye yazın, daha sonra bilgisayarınızı bu bootable cd ile baslatın ve testi hazırladıgınız bu cd ile yapın.Eger Memtest programı test sırasında hata veriyorsa; buradan çıkarılacak sonuç; RAM’inizin bozuldugu olarak gösterilebilir. Ancak bazı RAM’lerin bozuk olmasına ragmen MEMTEST ile yapılan testleri geçtigi görülmüstür.Ayrıca anakart üreticinizin websitesini, anakart tarafından desteklenen bellek modüllerinin bir listesini görmek ve raminizin bu listede yer alıp-almadıgını görmek için ziyaret etmelisiniz.Sisteminizdeki bütün driver’ların (donanım sürücülerinin) uygun ve güncel oldugunu kontrol edin. Bazı güncel sürücülerde dahi sisteminizde stabilite sorunu yasayabilirsiniz. Kullandıgınız sürücünün hangi versiyonunu kullanacagınıza siz karar vermelisiniz. Donanım üreticisinin yayınladıgı Offical (resmi) sürücüler dısında sürücüler kullanmayın. Sürücü Güncelleme (Driver Updates) ile ilgili hazırladıgımız rehberi okumak için asagıdaki baglantıya tıklayın.Sürücü Güncelleme RehberiAnakartınızda tümlesik seskartı, ekrankartı ya da ag bagdastırıcısı varsa, ve siz daha sonradan ayrı bir ses kartı, ekran kartı, ya da ag bagdastırıcısı kullanmaya karar vermisseniz;anakartınızdaki tümlesik birimlerin Disabled (devredısı) oldugundan emin olun.Son olarak diskinizi kontrol edin. Bunun için Baslat > Çalıstır > cmd yazın. Komut penceresi açıldıgında, bu pencereye “chkdsk /r /f” yazın ve Enter tusuna basın (” isaretlerini kullanmayın, ayrıca parametreler arasındaki bosluklara dikkat edin).söyle bir mesaj alacaksınız. “Birim baska bir islem tarafından kullanıldıgından, Chkdsk çalıstırılamıyor. Sistemin sonraki baslatılmasında bu birimin gözden geçirilmesini zamanlamak ister misiniz?” Bu soruda e yazın ve Enter tusuna basın. Daha sonra da exit yazın ve Enter tusuna bir kez daha basın. Bilgisayarınızı yeniden baslatın, boot islemi sırasında Disk Kontrolü baslayacaktır. Sabit diskinizin büyüklügüne göre bu islemin tamamlanması biraz zaman alabilir. Disk Kontrolü islemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınız yeniden baslayacaktır. İsterseniz Sabit Disk Sorun Giderme Programlarını kullanabilirsiniz.Sabit Disk Sorun Giderme Programları

Yukarıda bahsettigimiz islemleri yapmanıza ragmen hala BSOD alıyorsanız; lütfen Analiz Rehberini inceleyin
------------------------

Reset ve Mavi Ekran Analiz Rehberi

Mavi Ekran ve Windows Durma Hataları birçok kullanıcı için tam bir basbelası olmustur. Bazen ne oldugunu anlayamadan monitör üzerinde mavi ekran belirir, hata mesajını okuyamadan bilgisayarımız resetlenir. Donanım ve yazılım sürücülerinin güncellemelerini yaparız. Hatta olayı kökten çözmek için format bile atarız. Fresh install diye tabir ettigimiz güncel sistemle bile sorun yasayabiliyoruz. O halde bu hataların bize söylemek istedigi birseyler olmalı. İste biz de simdi bu hataların bize ne söylemek istedigini bulacagız. Uyarı: Bu rehberde anlatılan islemleri uygulamadan önce Reset ve Mavi Ekran Problemleri baslıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz.BSOD (Blue Screen of Death) ya da Türkçe adıyla Mavi ekran, eger sistemin varsayılan ayarlarını degistirmediyseniz C:\Windows\Minidump klasörüne dmp dosyaları atar.

Sisteminizdeki hatanın hangi donanım ya da yazılımdan kaynaklandıgını anlamak için birkaç tane hata dökümü dosyasını analiz etmeniz gerekiyor. Bu analizleri önceden Windows Debugging Tools yardımı ile kendi sistemimde sizin için yapıyordum. Ancak bu islem oldukça fazla vakit aldıgından dolayı bu rehberi yeniden düzenledim ve son kullanıcıların analizleri kendi kendine yapmasını saglayacak sekilde yeniden yapılandırdım.

Windows XP Service Pack 2 kullandıgınızı ve isletim sisteminizin kurulumunun varsayılan ayarlarda ve C:\Windows sıgasında oldugunu varsayalım. Analiz için gerekli olan hata dökümü dosyalarını (*.dmp) C:\Windows\Minidump sıgasında bulabilirsiniz.simdi bu dosyaları nasıl analiz edeceginizi anlatalım. Bunun için : C:\Windows\Minidump klasörüne gidip oradaki dosyaları tek tek (minimum 4, maksimum 10) asagıda belirttigim sunucuya göndermeniz (upload) gerekiyor.Hata Dökümü Analiz Formu

Sayfa açıldıgında Upload Minidump alanında Gözat (Browse) butonuna tıklayın ve sisteminizde bulunan minidump dosyalarından birini seçin. Daha sonra Aç (Open) butonuna tıklayın ve Upload butonlarına tıklayın. Sunucuya gönderme islemi tamamlandıgında kırmızı bir uyarı yazısı alacaksınız.Örnek: Mini021006-01.dmp uploaded successfully.Daha sonra Uploaded Minidumps

(click to run dumpchk) bölümünde az önce karsıya gönderdiginiz hata dökümü üzerine tıklayın. Yeni bir pencere açılacak ve hata dökümü analizi baslayacaktır. Hata dökümü analizi internet baglantı hızınıza göre 10 sn ile 1-2 dk arasında degisen sürelerde tamamlanacaktır. Analiz tamamlandıktan sonra sayfa içerisindeki tüm metni seçerek bir metin dosyasına kaydedebilirsiniz. Sorunun hangi modülden kaynaklandıgını tespit etmek için asagıdaki satıra benzer bir satır göreceksiniz.BugCheck 1000000A, {c7a932, 2, 0, 804e469a}Ancak sizin loglarınızda BugCheck yazısından sonraki kısım farklı olabilir. Ayrıca asagıdaki satıra benzer bir satırda da hangi system dosyasındaki bozulma nedeniyle sorun yasandıgını tespit edebilirsiniz.Probably caused by : HIDCLASS.SYS ( HIDCLASS 1812 )

Yine Probably caused by yazısından sonraki kısım sizin loglarınızda farklı olacaktır. simdi de Windows Durma Hatalarını simgeleyen kodların ne anlama geldigini ögrenmek için ziyaret etmeniz gereken sitenin adresini verelim.Troubleshooting Windows Stop MessagesBu siteye girdikten sonra analiz sonucunda elde ettiginiz BugCheck kodunun son iki karakterini sag ve sol menülerde arayıp ilgili baglantıya tıklıyoruz. Bizim örnegimizde hata 0A kodu ile belirtilmisti. 0A kodu ile ilgili sol menüdeki baglantıya tıkladıgımızda sayfanın orta bölümünde 0A hatasının hangi durumlarda ortaya çıktıgını açıklayan bir özet görüyoruz (Bu bölümdeki açıklamalar İngilizce olarak yapılmıstır).

0A hatası için yapılan açıklama: Typically due to a bad driver, or faulty or incompatible hardware or software. (Genellikle sürücü hatası, ya da bozuk/uyumsuz donanım/yazılım kullanımı)Bu açıklamayı okuduktan sonra yapacagımız ilk islem sürücülerin İsletim Sistemi ile uyumlu olup-olmadıgını kontrol etmek olmalıdır. Yazılımdan kaynaklanan bir sorun oldugunu düsünüyorsanız bu yazılımı devredısı bırakarak sisteminizi bir süre test edin. Eger sorun hala devam ediyorsa donanımsal bir arızadan süphelenebilirsiniz. Böyle bir durumda sisteminizi minimal yapılandırma ile test edin. Gerekirse RAM, Ekran Kartı, Sabit Disk vb donanımları degistirerek test edin.
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

minidump dosyalarının içerigini silsek sorun çıkar mı?bazı bilgisayarlarda windowsta bu dosya yok sistem hata verdiginde direk hatanın nerede oldugunu söylüyor hangi klasörde oldugunu

Benim problemim spy emercy programını kurdugumdan sonra oldu

bilgisayar kendiliginden açılıp kapandı yani taramayı basarısız yapıyordu

sildim sonra bu sistem hatası çıktı bende

programdan kaynaklanan sistem hatası

service pack kurmadım bazı programlarım çalısmıyor onda

baska bilgisayarda spy emercy sorun yaratmadı temizleme islemi basarılı

ben bunu regedit ve dmp klasörlerindeki hatayı mı silmeliyim
Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen feyizz »

önce yedegini al ve sonra silmeyi dene

sorun çıkarsa dosyayı geri yükle
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

bu yazılar çıkıyor her bilgisayar açıldıgında sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı windows da klasör açıyor note paid hali bu sekilde
silsemde gene oluyor bunlar mini082107-02 dosyasının içerigi bu
Minidump dosyasını silsemde gene çıkıyor olusturuyor kendisi tam 930 kb sildim gene her açtıgımda çıkıcak çözüm üretemedim

tesekklürler

PAGEDUMP (
 0Å€([T€X{T€L N  Í í) AGEPAGEPAGEPAGEPAGEPAGEPAGEPAGE€
PAGEPAGEPAGEPAGE PAGEPAGEPAGEPAGExèΉ P~‹ÛàÇPAGe r v e d .
 3Á3Ë3ı34t4‰44¸7x77Â7g78Á8Æ8û8 999#9Ä9É9ô9:,;1;?;I;
w#r9Fs¸» |‹N‹V ÍsQOtN2äŠV ÍëäŠV `»ªU´AÍr6ûUªu0öÁt+a`j j ÿv
Ğ ’PACPI BIOS ate Information Table
q @ 4 ¤

DETLOG1 L¬L¬L¬ À|„Ìİ®÷F ‹ÿN€lİ®÷ À|„ ñßÿ¼ŠT€§N€À|„ À|„ЦN€ôŠT€¼ŠT€ À|„ ÌŠT€¬İ®÷Ú¼N€ À|„ ôŠT€ À|„ Üİ®÷&U€ ¸İ®÷ ÿÿÿÿ”ÛP€@œO€ õP€5¼N€  € ÈÓ|„̝®÷F ‹ÿN€l®÷ÈÓ|„ ñßÿ¼ŠT€§N€8Ô|„ÈÓ|„ЦN€ôŠT€¼ŠT€ÈÓ|„ ÌŠT€¬®÷Ú¼N€ ÈÓ|„ ôŠT€ ÈÓ|„ ܝ®÷&U€ ¸®÷ ÿÿÿÿ”ÛP€@œO€ õP€5¼N€  € ¥|„Ìİ°÷F ‹ÿN€pİ°÷ ¥|„ ñßÿ˜èS€§N€ ¥|„k¯N€XaT€ <tk€ ˜èS€ ¬İ°÷»…O€ ¤İ°÷ ˜èS€ ¥|„ DaT€aT€Üİ°÷&U€ ¸İ°÷ ÿÿÿÿ”ÛP€@œO€ õP€i…O€  € ˆ÷3Àë
EôPÿ¨
ˆ÷‹EüÉ U‹ìQQÿuEøPÿ´
ˆ÷jEøPÿuÿ°
¶EÛÁæg¸ …”ˆ÷t"VWÿupḧ÷jCÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷èì»ÿÿ¸ ƒ}8 tM…”ˆ÷tVWḧ÷jDÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è!½ÿÿ…ÿ„8 …ö„0 ;s„( 3Ò‹Ç÷uDƒe8 ‰E0¸ ‹‹Ğ ƒ¹° u‹M0ƒÁ9M<‡< …ÿv9}äs
‹MDÉ;ñ‡L ‹MÜÁá;ñƒ` ;ù†X 6;σM …”ˆ÷tḧ÷jHÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷èÿºÿÿ‹EDƒM`ÿÀ;gÇE\€{¹ÿÿÇCj ö”ˆ÷tḧ÷jNÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è¹ÿÿŠEg_^[ƒÅhÉ ö”ˆ÷tTḧ÷j@ÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷èå¸ÿÿö”ˆ÷t3¶E$P¶E#P3ÀŠEƒàP¶EóPÿu|ḧ÷jAÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è9¹ÿÿ‹E0@;E<sjÀ÷ØP‹ƒĞ V  P{0WEPèj»ÿÿ„ÀuSö”ˆ÷t3¶E$P¶E#P3ÀŠEƒàP¶EóPÿu|ḧ÷jBÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷èиÿÿ‹‹Ğ jX‰‰  Ç ¶C@jPCFPÿ³Ğ èñòÿÿƒM`ÿE\Pj j ÇE\ ¦ıÿ¸
ˆ÷éÁsÿÿö”ˆ÷tPḧ÷j<ÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷èU¾ÿÿ‰{jé—sÿÿö”ˆ÷ÆEg„§sÿÿḧ÷jMéŠsÿÿƒìS‹˜
ˆ÷UV‹t$$W3ÿWWW¸% €n`WU‰D$$‰D$,‰l$4ÿÓ‹¶„ ;÷u
WUÿĞ
ˆ÷é> 9~‹-ˆ÷tGö”ˆ÷tḧ÷jOÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è=·ÿÿWD$PWWhÿ ÿvÿÌ
ˆ÷W‰D$j†ø PÿÕ9~tGö”ˆ÷tḧ÷jPÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷èñ¶ÿÿWD$ PWWhÿ ÿvÿÌ
ˆ÷W‰D$j† PÿÕ9|$ueö”ˆ÷tḧ÷jQÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷褶ÿÿWj† PÿÕWWWWÿt$$ÿÓ‹L$ÿÈ
ˆ÷‰~ö”ˆ÷tḧ÷jRÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è`¶ÿÿ9|$ueö”ˆ÷tḧ÷jSÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è9¶ÿÿWj† PÿÕWWWWÿt$,ÿÓ‹L$ÿÈ
ˆ÷‰~ö”ˆ÷tḧ÷jTÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷èõµÿÿ‹-Œ
ˆ÷žx ÇD$ ‹;ÇtWPÿÕ‰;ƒÃXÿL$uë‹F;Çt
PÿÄ
ˆ÷‰~ƒ~0u(ö”ˆ÷tḧ÷jUÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷蔵ÿÿÇF0 ‹\$(‹F0jS‰ƒ  èvÂÿÿWÿt$$‰»„ ÿĞ
ˆ÷‹F(;ÇtPÿ”
ˆ÷Wÿv(ÿÕ‰~(WVÿÕö”ˆ÷tḧ÷jVÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è+µÿÿ_^][ƒÄ ÌU‹ìƒìS2Ûö”ˆ÷Vtḧ÷jzÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷èõ´ÿÿ‹u¶F@h PFFPÿ¶Ğ è·ïÿÿ„Àt7W‹^j3À}g««««‹EŠ@(j<ˆEõj
EgPÿ¶Ğ ÆEg[ÆEòè‚ïÿÿ‰^j³_^ŠÃ[É U‹ìƒìH€eÿ S‹]VWSè¢gÿÿjY3À}¸jDó«E¸Pjÿ³Ğ ègÿÿ„Àu*ö”ˆ÷„u ḧ÷j|ÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è:´ÿÿéX f¶E¸f¶M¹}¸ÁàD‰E3À«f«€}¿ t)€}¿tö”ˆ÷„# ¶E¿Pḧ÷j}é uÈëuÀ€{, ‹M‹Q•ÀÀà2F‹Ê$0FIŠF¿Ìˆ÷t ö”ˆ÷tRWj~ÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è&ºÿÿëˆF‹E‹@‹ÈItZItö”ˆ÷„¥ PWh éˆ ŠC€f €fg€fÀ€f ö”ˆ÷ˆFŠCˆFt{ÿsWjÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è¼¹ÿÿëb‹E‹@$‹MEÁ Ñÿÿ;Áv,ö”ˆ÷tWh€ ÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è³ÿÿŠF$?@ˆFë€NÀŠF$ĈFŠF$ú
€fÀˆFÆF €f €f €{- t€N@ö”ˆ÷tR¶FP¶F
P¶F P¶FP¶FP¶FP¶FP¶FP¶FP¶FP¶FP¶PWh‚ ÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷苳ÿÿ·EPE¸Pÿ³Ğ è‡ïÿÿ„Àuö”ˆ÷tkWhƒ éòıÿÿ‹E‹P‹ÊItö”ˆ÷tLRWh… ë2‹@…ÀvƒøwÆCC
ÆCV*ÆC@
ÆCF5ÆEÿë.ö”ˆ÷tPWh„ ÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è_¸ÿÿƒ{j uÇCj ŠEÿ_^[É U‹ìƒìƒeü fƒeø V‹uWhBuRKƒÆVjÿÜ
ˆ÷‹ø…ÿu.ö”ˆ÷tḧ÷h‹ ÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷èw±ÿÿ¾š ÀéÑ SEøPÿuègÿÿö”ˆ÷»Ìˆ÷tVÿuShŒ ÿ5Œˆ÷ÿ5ˆˆ÷è³ÿÿEPVWjEøPÿuÿØ
ˆ÷‹g…ö}#ö”‹F~,‰^0ˆ^4‰^8‰^<‰03À븚 À^[_ ÌV‹
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

bu yukarda yazılanların anlamı nedir hangi programla açılır bunlar daha sonradan düzeltilebilir ya da bu dosyaların hataların çıkması engellenebilir mi???

bilgisayarın zarar görmesinden korkuyorum

programcı arkadaslar bana yardımcı olursa sevinirim