tcpsvcs.exe belasi

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
metinxx

tcpsvcs.exe belasi

Mesaj gönderen metinxx »

arkadaslar benim basim tcpsvcs.exe ile dertte ,bilgisayarim yavasladiginda ne zaman ctrl+alt+del yapip baksam cpu % de100 cekiyor,o anda islemciyi cökerten dosyaya bakiyorum tcpsvcs.exe bütün dosyalar sifir sadece bu 99,dosyayi silmek icin haftalardir ugrasiyorum,siliniyor sonra aninda geri geliyor,ögrendigime göre internete girmekle bu dosyanin alakasi yokmus,cünkü arkadaslarimin bilgisayarlarinda bu dosya yok,lütfen su dosyayi yok etmenin yolunu anlatin :(
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

http://www.repairpcbugs.com/tcpsvcs.htm ... C=standard

PC Bug Doctor ile dene sanirim temizlenecek
link yukarida...

İndirip kurarsan ilac:

user: woodrowiii

Panzehiri: 6b09c363

sinirsiz lisanstir...
En son drog_1 tarafından 19 Nis 2006, 07:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

ayni sorun basina gelen bi arkadas sisteminde bulunan antivirüsü nod32 yi kaldirarak sorunu cözmüs. av ne bi bak istersen
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

Aslinda windowsun standart TCP/IP ile kullandigi bir dosyadir ama bazi troyanlar bunu degisik yerlere kopyalayabiliyorlar
Kullandigin antivirüs bulamazsa Adaware and Spybot S&D indirip kur ve güncelleyip calistir
hallolacaktir...
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

dosya özelliklerine baktigimda windowsa ait oldugunu okuyorum,system32 nin icinde,norton a.v kullandim virüs olarak görmüyor,tesekkür ederim önerdiginiz programlarlada tarattirdim fakat fayda etmedi,arada b.s kastiginda bakiyaorum tcpsv.exe nin karsiliginda %99 var,winampi bile on dakikada aciyor,isin ilginc olani microsofta bildirilmis bu durum,yukarda arkadasin bahsettigi gibi forumun birinde bende okudum,nod32 yi kaldirin denmis,iyide ben kasperski kullaniyorum,benden baska muzdarip olan yok anlasilan bu meretden,ama caresini bulunca buraya yazicam
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

arkadaslar normalde bu dosya virüs degil,microsoftun windowsta kendisiyle haberlesmesini saglayan dosya,yani yasal ajani(yabanci sitelerden alinti),normalde siliniyor fakat windows tekrar üretiyor,bu dosya haberlesmeye gectiginde cpu yu onbes yirmi dakika kadar asiri yüklüyor,ben bu dosyayi üreten dosyalari buldum,TCMSETUP.EXE.....TCPMiB.DLL....TCPMON.DLL...TCPMONUi.DLL....TCPSVCS.EXE...bunlari harddiskinizi baska bilgisayara takip silebilirsiniz,yada ik windows yükleyip birbirlerinden silebilirsiniz,windows calisirken silinmiyorlar,ben bunlari sildim,internette gezinmemde hizlandi,bu dosyalar windowsun normal calismasini etkilemiyorlar.....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Bunlari sildikten sonra Problemsizce internette dolanabilmeniz ilginc , herneyse Bence hic ugrasmadan Bir BArtPE Cd si ile cok rahat silinebilirler
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

dostum,bende erdcommander cd si vardi ,imajinida almistim,cd artik calismiyor,imajinida bulamadim bu bartpe prg.nerden bulabilirim,ilerde lazim olucak kesin,rica etsem yardimci olurmusun,forumda aradim,link verilmis calismiyor....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

http://www.nu2.nu/pebuilder/
Resmi sitesini yukarida veriyorum , fakat ERD commander ile de ayni isi cok rahat yapabiliyriniz eger ERD commanderi yeniden indirmek isterseniz linkini asagida veriyorum:
viewtopic.php?t=85
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

tesekkür ederim,rapidden indiriyorum...