geç açılan ve çok yavaş çalışan XP

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
yesill
Bit
Bit

geç açılan ve çok yavaş çalışan XP

Mesaj gönderen yesill »

Merhabalar... Arkadaşlar belki forum içinde bu konu açılmış olabilir fakat ne yazık ki benim tek tek okumaya hiç vaktim yok o yüzden yeni başlık açarak soruyorum. (forumlarda en çok kızdığım şeydir aslında hiç araştırma yapmadan soru soranlar ama bende onlardan oldum :( biraz bakındım ama bulamadım ve zamanım kısıtlı ne yazık ki kusura bakmayın arkadaşlar....)
Sorunuma dönecek olursak eğer;
Pc 4 gb ram, 500 gb hdd, 1 gb ekran kartı işlemcisi aklıma gelmedi şimdi ama çift çekirdekli fena sayılmayacak durumda olan anakart ve işlemci.Pc den pek anlamadığım için idare ediverin artık.
Pc de iki ayrı işletim sistemi var. Hdd 3 parçaya bölünmüş durumda.birinde xp birinde win 7 kurulu durumda.300 gb kısımda arşiv kısmı.Pc de herhangi bir sorun yoktu gayet güzel çalışıyordu genellikle xp kullanıyordum.Son 1 haftada pc de bir sorun çıkmaya başladı.Xp nin açılışı yaklaşık 30 dakika kadar sürüyor.Açıldıktan sonra kendine gelmesi, en basit açılış ekranında otomatik çalışan programlar virüs programı uyarısı bile yaklaşık 1 saatte zor açılıp çalışıyor.
Win 7 ise çabuk açılıyor ama çok yavaş işlem yapıyor yarım saatte kendine zor geliyor.Film bile açamıyor yada açılan film donarak çalıyor.1 haftaya kadar çok hızlı çalışan pc ne oldu anlamıyorum.Hiç birşey yapmamıştım her geçen gün dahada yavaşlıyor.virüs taraması vs yapmış olmama rağmen değişen birşey olmadı. Format atmadan çözüm yolu bulunur mu acaba? Evde misafirlerim var film izlemek istiyor çocuklar ama pc açmak 1 saat film açıp çalıştırmak 1 saat millet uyuyor yahu.Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: geç açılan ve çok yavaş çalışan XP

Mesaj gönderen velociraptor »

yesill
Bit
Bit

Re: geç açılan ve çok yavaş çalışan XP

Mesaj gönderen yesill »

Taratmıştım ama aynı değişen birşey yok....