Windows XP Kurulum Videosu

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte1
Terabyte1

Windows XP Kurulum Videosu

Mesaj gönderen shampuan »

Çok ideal, kesme yapmadan adım adım gösteriyor. Video sessiz.

Günümüzde hala XP kullanan yerler var. POS ready'nin hala kullanıldığını okudum. Ayrıca mesela adam muhasebeci, bazı özel yazılımları var onları çalıştırıp çıktı almak için hala XP kullanıyor bürosunda. Yenisini almaya hem gerek duymuyor hem de çalıştığı yazılımlar modern windowsta çalışmıyor. Aynı şekilde başka bazı kuruluşlarda eğer windows'unu modern versiyona güncellerse tüm bilgisayarları topyekün yenilemek ve kullandığı şirkete özel yazılımların ful yeniden yazdırılması gerekecek. Bu da büyük bir maliyet demek. Her ne kadar çoğu kuruluş bu maliyete katlanıp bilişim altyapısını güncellese de, eminim birçok işyerinde XP hala kullanılıyordur. Adamlar ekmek yiyorlar XP'den düşünün.Ne gerek vardı bu başlığa demeyin diye açıklıyorum. Hem nostalji yapmış olursunuz. ;)
Eğer su akmıyorsa musluğu suçlamayı bırak; belki sular kesiktir.
Seni bildiğin şeyler zeki yapabilir ama, bilmediğin şeyler aptal yapmaz.
Suyu akmasa da, belki musluk senden daha akıllıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Windows XP Kurulum Videosu

Mesaj gönderen velociraptor »

:arrow:
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
gevv
Bit
Bit

Mesaj gönderen gevv »

mach 3 cnc, torna vb. xp

çook uzun yıllar xp kullanılacak

hatta bazı cnc makinaları win95 ile çalışıyor lpt çıkışlı laptop onarımı yapmıştım tamir ile ilgili değildi ama yinede uyardılar aman silinmesin biteriz vs :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte1
Terabyte1

Koca cnc sisteminin makine düzeni sadece o bilgisayara göre yapılmış. Adam istese de değiştiremiyor.

Bundan yıllar önce bir ilaç sitesinde birisi geldi, adam terziymiş, konfeksiyon tarzı iş yapıyor. Windows98'li makinede sıkıntı çıktı ne yapabiliriz diyor. Millet çullandı "heee o kullanılır mı yıl kaç oldu beyninizi değiştirin" falan tabi olayı bilmiyolar, ben farkındayım durumun ses etmedim. Adamlar zamanında işi kurarken özel bir program yazdırmışlar. Programı yazan piyasada yok. Bilgisayarı değiştiremiyolar değiştirseler üst sistemlerde işe yaramayacak en son ne yaptılar bilemiyorum.

Fabrikalara varana dek hala eski sistemlerle çalışan cihazlar var sadece bankamatikler değil. Öyle kolay değil o işler istediğin zaman bırakamazsın.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Yurt dışında evrak memurlarının birçoğu XP kullanır, elimden gelse resim çekeceğim ama yasak çektirmiyorlar
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte1
Terabyte1

Fotoğrafa gerek yok mantık yürütülse anlaşılır zaten. Bir işletme düşün, bir bilgisayarı yükseltemezsin, hepsini yükselteceksin. Bilişimcinin gelip tüm bilgisayarları tek tek hazır hale getirmesi ve eskisi gibi sorunsuz çalışacak şekilde teslim etmesi zaman ve para meselesidir. Kaç günde tamamlanıcak? O kadar gün boyunca nasıl iş yapmadan beklenicek? Bu bilişimci kaç lira isteyecek? Daha lisansı, donanım ücreti yok ortada. Bir fabrika sadece 1 saat bir arızadan dolayı durduğunda o bir saatte milyonlarca dolar kaybediyor, yükseltme yapmak için aralıklı çalışma düzenine geçseler bile aksaklık olur. Geçiş öncesi planlama süreci falan...

Yani yerleşmiş sistemlerde o yüzden yükselemiyor o yüzden birçok yer xp falan kullanıyor. Durum tam da bu.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

:arrow: