Windows 7 nasıl oldu?

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
TurkishCat
Bit
Bit

Windows 7 nasıl oldu?

Mesaj gönderen TurkishCat »

Merhaba ben Windows 7'yi en son kullanalı çok oldu en son 2016'da kullandım en yeni sürümü ile 2016'daki bir sürümün karşılaştırmasını yaparsak nasıl olur,hangisi daha iyi çıkar?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4675 kez

Re: Windows 7 nasıl oldu?

Mesaj gönderen velociraptor »

Windows 7 eski bilgisayarlarda halen kullanılabilir diye düşünüyorum bende windows 7 VHD de test sistemi olarak kurulu ama son güncellemeleri hiç kurmadım ,stabilite olarak pek bir farkının olacağını düşünmüyorum
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Güncelleştirilmiş son sürüm 2016 sürüme göre daha ağır olur. Ben de de All in one şeklinde tüm sürümleri içeren bir iso var 2016'ya ait. Güncelleme aldırdığım vakit ağırlaşıyor.

Yeni versiyonun(Güncel sürüm) İyi tarafları:
Bir yazılım kuracağın zaman iki de bir "SP1 kurmalısın" uyarısı alıp durmazsın.
Net framework eksiği nispeten halledilmiştir. Aynen yukarıdaki maddedeki gibi ikide bir dll eksik hatası alıp durmazsın, alırsın ama az alırsın.
Güncellemeleri kapatmayı unuttuğun vakit her kapanışta "güncellemeler indiriliyor" yok bilmem "güncellemeler indiriliyor" diye seni arızaya bağlamaz. Windows7'nin en nefret ettiğim özelliklerinden birisiydi ve bir zamanlar PC bakımı yaparken gelen bilgisayarların bu işlem nedeniyle işlerini bitirmesini beklemekten sinir krizi geçiriyorduk.
Güncel sürüm daha fazla güvenlik yaması almıştır.
Güncel sürüm eskide olan bazı bugların çözümünü içeriyordur bunları zaten biliyorsundur.
Güncel sürümü kurarken, eski sürümü kurulumunda karşına çıkan yok klavyeyi görmedi yok mouse'u tanımadı, SSD'yi kabul etmedi gibi sıkıntılarla karşılaşma olasılığın daha düşüktür. Çünkü daha fazla donanım tanıtılmıştır...
Gibi...
Kullanıcı avatarı
TurkishCat
Bit
Bit

Mesaj gönderen TurkishCat »

shampuan yazdı: 21 Kas 2020, 19:53 Güncelleştirilmiş son sürüm 2016 sürüme göre daha ağır olur. Ben de de All in one şeklinde tüm sürümleri içeren bir iso var 2016'ya ait. Güncelleme aldırdığım vakit ağırlaşıyor.

Yeni versiyonun(Güncel sürüm) İyi tarafları:
Bir yazılım kuracağın zaman iki de bir "SP1 kurmalısın" uyarısı alıp durmazsın.
Net framework eksiği nispeten halledilmiştir. Aynen yukarıdaki maddedeki gibi ikide bir dll eksik hatası alıp durmazsın, alırsın ama az alırsın.
Güncellemeleri kapatmayı unuttuğun vakit her kapanışta "güncellemeler indiriliyor" yok bilmem "güncellemeler indiriliyor" diye seni arızaya bağlamaz. Windows7'nin en nefret ettiğim özelliklerinden birisiydi ve bir zamanlar PC bakımı yaparken gelen bilgisayarların bu işlem nedeniyle işlerini bitirmesini beklemekten sinir krizi geçiriyorduk.
Güncel sürüm daha fazla güvenlik yaması almıştır.
Güncel sürüm eskide olan bazı bugların çözümünü içeriyordur bunları zaten biliyorsundur.
Güncel sürümü kurarken, eski sürümü kurulumunda karşına çıkan yok klavyeyi görmedi yok mouse'u tanımadı, SSD'yi kabul etmedi gibi sıkıntılarla karşılaşma olasılığın daha düşüktür. Çünkü daha fazla donanım tanıtılmıştır...
Gibi...
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Sonradan güncelleme kurmak yerine tüm güncellemleri içeren bir ISO da luşturabilirsin böylece yavaşlık olmayacaktır , en azından önce denemelerimde bunu gözlemlemiştim.
https://www.sordum.net/20740/win-toolki ... re-edelim/
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 326 kez

Mesaj gönderen esatiz »

@velociraptor ustam elinde win7 iso ları var mıdır sp0 olsa daha iyi olur? Windows 10 kullanıyorum ama yanında win7 de kurmak istiyorum bu mümkün müdür, geri kaldırılabilir mi?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Windows 7 için aşağıdakini kullanıyorum

Kod: Tümünü seç

https://goo.gl/VRrKJb
şifre: sordum
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Win10 yanına win7 kurulabiliyor ama bootloader'i güncellemek gerekebilir. Yani bilgisayar açılmaz hale gelirse kolayı var. Aynı şekilde istenirse kaldırılabiliyor. Kaldırdıktan sonra da bootloader gidiyor ve yeniden ayar çekmeniz gerekebiliyor. Ufak bir araştırmayla bulunabilir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

VHD ye kurun arkadaşlar , birkez alışırsanız birdaha sanallaştırma yazlımı kullanmazssınız.

Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Abi yıllardır VHD VHD deyip duruyorsun ben de zannediyorum ki sanal makine kullanıyorsun. Yemin ediyorum daha yeni öğreniyorum. Bir ara müsait olunca kurcalıyayım şunu.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3

Mesaj gönderen esatiz »

Valla hocam ben de deneyeyim birazdan... İzliyorum şimdi.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

windows 7 kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla, ben windows vista ve windows 7 ultimate sürümleri kurdum sanal disk e, keyleri girdim sorunsuz kuruldu, windows çalışıyor.
Ancak aktivasyon kodu istiyor, o keyi girdiğimde kabul etmiyor, İnternete bağlı ya da bağsız olmam fark etmiyor, bu aktivasyon olayını programsız ilaçsız halletmenin bir yolu var mıdır? w .in.loa. der diye bir program var virüslüdür diye indirmedim açıkçası.
Siz nasıl bir yol izliyorsunuz?
Bu benim pc deki oem windows 10 anahtarı windows 7 ve vista için işlevsiz anladığım kadarıyla yada virtualbox oem anahtarı görmüyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Ben genelde ilaçlarım
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3

Mesaj gönderen esatiz »

Mesajıma devam etmemişim, sanal diski yapamamıştım. Windows 7 kuruyordum sanala ama kurulum başarısız oldu iptal ediliyor bekleyin diyordu kurulumun ilk yeniden başlatmasından sonra. Belki bilgisayarım eski diyedir bilmiyorum.

Ben de ilaçlıyorum eski bir tane ilaçlayıcı var bende şu an.
Ancak ilaçlayınca

hale.exe
diye bir virüs bırakıyor system32'ye.

İşinize yaramayacak olsa da ayrıntılarına bakabilirsiniz:

https://www.file.net/process/hale.exe.html
PC Güvenliği konusunda anlattığım ve kullandığım virüs programının altyapısını güncellemeden bu virüsü yakalayamıyor (Orada 1 kere güncellemesine izin verin demiştim)
Registry'e de

Chew7
adında bir "Anahtar" koyuyor işlevi yok ama olsun. Silersiniz aratıp. İsterseniz ilaçlayıcıyı Ö.M.den paylaşabilirim.

EKLEME: Görev Zamanlayıcı Kitaplığındaki Windows uç içine PMS adında bir klasör de koyuyormuş
En son esatiz tarafından 28 Oca 2021, 10:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

ilaçlayıcılar buldum 2 tane de riskli olur diye yapmadım, bazen bu tarz durumlarda cmd den girilen bir kod olayı çözüyor, o şekilde bir bilginiz vardır diye düşündüm. İlaçsız olmuyor diyorsunuz yani :( @velociraptor sizin ilaçlayıcılar virüssüz müdür peki?