[ÇÖZÜLDÜ]Kapanırken "kapatmaya zorla" sorunu

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Re: Kapanırken "kapatmaya zorla" sorunu

Mesaj gönderen trwe » 23 Nis 2019, 14:18

shampuan yazdı:
23 Nis 2019, 13:56
trwe yazdı:
23 Nis 2019, 13:47
Denk gelmiş sana....Microsoft'un önerisiyle dereye bile gitmem.....! :? :)
Haticeye değil neticeye bakıcaksın 8)

Verdiğin resim sorunu çözüyor mu, hayır. Ben ne soruyorum sen bana ne fotosu atıyorsun :D
Ben sana ne anlatmaya çalışıyorum, sen neyi belirsüz birinden benim sana anlattığım olayı tersden anlatmış ...Onu dikkate alıyorsun burayı es geçiyorsun.Onun için Haticeyi bırak,neticeyi de bırak sen kendine bak...Anlamamak için kendin özel bir çaba sarfediyorsun (güya bana laf çakacak bu shampuan, shampuan, shampuan sen daha giderken o yollardan, ben geliyordum....! :wink: )
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte3
Megabyte3

Re: [ÇÖZÜLDÜ]Kapanırken "kapatmaya zorla" sorunu

Mesaj gönderen shampuan » 23 Nis 2019, 14:20

Konu iki dakkada çözüldü mü? :D

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 23 Nis 2019, 14:33

shampuan yazdı:
23 Nis 2019, 14:20
Konu iki dakkada çözüldü mü? :D
Ya konunun çözümüne birşey demiyorum ki konuyu burada açıp, çözümü başka mecralarda aramana köpürdüm..... :x
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen shampuan » 23 Nis 2019, 14:42

Konuyu burada açtım evet ama sonuç:
Resim

o kadar gereksiz ve çözüm olmayan ileti geldi ki, mecbur kaldım. Ne yapsaydım yani.
Hadi hadi boşver konu çözüldü. Bir dahaki sefere sen çözersin üzülme.

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 23 Nis 2019, 14:47

shampuan yazdı:
23 Nis 2019, 14:42
Konuyu burada açtım evet ama sonuç:
Resim

o kadar gereksiz ve çözüm olmayan ileti geldi ki, mecbur kaldım. Ne yapsaydım yani.
Hadi hadi boşver konu çözüldü. Bir dahaki sefere sen çözersin üzülme.
Ben her zaman sorun çözerim :D ama sorun senin benim çözüm tavsiyelerime kulak tıkaman..... :D :) :wink:
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen shampuan » 23 Nis 2019, 15:00

Yav Allah aşkına.
Yukarıda sen bana sorunumun çözümü için format önermedin mi?
Format attıktan sonra sorun çözümü nerde kaldı? Her ufak sorunda format mı atıcaz?
Sonra başkası gelicek o windows iyi değil sana onu kim önerdi buna geç dicek, ona geçicem, bu defa başka bir sorun, haydi bakalıııım bi daha format.
Kulak mulak tıkadığım da yok, 5 sayfanın hiçbirisinde ele avuca gelir bir çözüm de göremedim yani. Burak'ın 200 satırlık windows görevleri önerisi dışında...

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 23 Nis 2019, 15:04

shampuan yazdı:
23 Nis 2019, 15:00
Yav Allah aşkına.
Yukarıda sen bana sorunumun çözümü için format önermedin mi?
Format attıktan sonra sorun çözümü nerde kaldı? Her ufak sorunda format mı atıcaz?
Sonra başkası gelicek o windows iyi değil sana onu kim önerdi buna geç dicek, ona geçicem, bu defa başka bir sorun, haydi bakalıııım bi daha format.
Kulak mulak tıkadığım da yok, 5 sayfanın hiçbirisinde ele avuca gelir bir çözüm de göremedim yani. Burak'ın 200 satırlık windows görevleri önerisi dışında...
Ne formatı ben sana Upgrade'yi tavsiye ettim...Allah aşkına sen bakar kör müsün? Yani bilgisayar kullanmayı bilmeyen birisi olsan diyeceğim ki vay şaşkın vay Formatla , Upgrade arasındaki farkı bilmiyor.Yuh beni haksız kendini haklı çıkarttın ya pes sana .....!
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burak35 » 23 Nis 2019, 15:38

@shampuan kusura bakma ama dost acı söyler @trwe nin dediği gibi bence biraz kolaya kaçıyorsun kaldıki hem trwe hem ben sana yardım etmek için elimizden geleni yaptık gördüğüm kadarıyla , söylediklerimizi yapamamışsın ki ? :) ayrıca chrome gibi jdownloader gibi sistemi çöpe çevirmeye çalışan kötü yazılımlar kullanmana gerek yok onlardan kurtulmalısın , kaldıki paylaşılan raporlarda onlarında sistemi önemli ölçüde yavaşlattığı gün gibi görünüyor. ayrıca başlata girip msconfig yazıp çıkan exeyi başlat menüsüne sabitleyip başlatma kısmından herşeyi devre dışı bırakıp ve benim paylaştığım görseldeki çalışan servisler harici tüm windows servislerini durdurmak bu kadar zor olmasa gerek ;) ben şu söylediğim işlemleri dakikalar içinde yapabiliyorum. sorunu microsoftun makalesinde çözdüm demişsinde trwe nin ve benim sana sunduğum çözüm önerilerinin microsofttaki makaleden daha kapsamlı ve güvenli olduğunu hatırlatırım. hem söylenenleri yapmamışsın hem milyon tane gereksiz yazılım kurmuşsun hem arka planda 100 belki 150 tane servis açık bilgisayar kasmasında ne yapsın ? askerlik yaptın mı bilmem ? ama sırtına içi tam teçhizat dolu çanta elinede mg3 verseler koşabilirmisin ? sen söyle ? ayrıca sana format at demedik ki ? ben milyon tane sorun yaşadım hiç birinde format atmadım en son ekran kartım yandı o zaman çok müsait değildim önce bilgisayarımı aldığım teknosaya sonra onların beni yolladığı servise gittim. adamlara durumu anlattım ekran kartım yandı galiba dedim anlamıştım çünkü adamlar kaç yıllık bilgisayarcı olmasına rağmen yok yanmaz olmaz öyle şey çökmüştür dediler iyi tamam dedim birkaç saat sonra arar bilgi veririz dediler sonrada teknik servisin sahibi aradı dediki kardeşim sen haklıymışsın ekran kartın yanmış valla zehir gibisin dedi. bilgimiz olmasa birincisi burada olmayız ikincisi yorum yapmayız kaldıki ben 15 seneden fazla bilgisayar kullanan insanım trwe de o kadar hatta daha fazla. bende isterim öyle senin gibi bir reg kaydı olsun gereksiz yada sistemi yavaşlatan servisleri durdursun yada o yazılımları kaldırsın ama böyle birşey mümkün değilki yani çok zor hangi işletim sistemi hangi bilgisayarda ne tepki verir bunu kimse bilemez. biraz sen bu tarz şeylere kafa yormalısın. hangi programları kurup kullandığını bilmiyoruzki. cefa çekmeden sefa sürülmüyor ne yazıkki
(söylediklerimi umarım yanlış anlmamışsındır fırça atmaya falan çalışmıyorum niyetim bu değil tamamiyle yardım etmek) :)
portable is freedom :arrow:

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 23 Nis 2019, 15:55

burak35 yazdı:
23 Nis 2019, 15:38
@shampuan kusura bakma ama dost acı söyler @trwe nin dediği gibi bence biraz kolaya kaçıyorsun kaldıki hem trwe hem ben sana yardım etmek için elimizden geleni yaptık gördüğüm kadarıyla , söylediklerimizi yapamamışsın ki ? :) ayrıca chrome gibi jdownloader gibi sistemi çöpe çevirmeye çalışan kötü yazılımlar kullanmana gerek yok onlardan kurtulmalısın , kaldıki paylaşılan raporlarda onlarında sistemi önemli ölçüde yavaşlattığı gün gibi görünüyor. ayrıca başlata girip msconfig yazıp çıkan exeyi başlat menüsüne sabitleyip başlatma kısmından herşeyi devre dışı bırakıp ve benim paylaştığım görseldeki çalışan servisler harici tüm windows servislerini durdurmak bu kadar zor olmasa gerek ;) ben şu söylediğim işlemleri dakikalar içinde yapabiliyorum. sorunu microsoftun makalesinde çözdüm demişsinde trwe nin ve benim sana sunduğum çözüm önerilerinin microsofttaki makaleden daha kapsamlı ve güvenli olduğunu hatırlatırım. hem söylenenleri yapmamışsın hem milyon tane gereksiz yazılım kurmuşsun hem arka planda 100 belki 150 tane servis açık bilgisayar kasmasında ne yapsın ? askerlik yaptın mı bilmem ? ama sırtına içi tam teçhizat dolu çanta elinede mg3 verseler koşabilirmisin ? sen söyle ? ayrıca sana format at demedik ki ? ben milyon tane sorun yaşadım hiç birinde format atmadım en son ekran kartım yandı o zaman çok müsait değildim önce bilgisayarımı aldığım teknosaya sonra onların beni yolladığı servise gittim. adamlara durumu anlattım ekran kartım yandı galiba dedim anlamıştım çünkü adamlar kaç yıllık bilgisayarcı olmasına rağmen yok yanmaz olmaz öyle şey çökmüştür dediler iyi tamam dedim birkaç saat sonra arar bilgi veririz dediler sonrada teknik servisin sahibi aradı dediki kardeşim sen haklıymışsın ekran kartın yanmış valla zehir gibisin dedi. bilgimiz olmasa birincisi burada olmayız ikincisi yorum yapmayız kaldıki ben 15 seneden fazla bilgisayar kullanan insanım trwe de o kadar hatta daha fazla. bende isterim öyle senin gibi bir reg kaydı olsun gereksiz yada sistemi yavaşlatan servisleri durdursun yada o yazılımları kaldırsın ama böyle birşey mümkün değilki yani çok zor hangi işletim sistemi hangi bilgisayarda ne tepki verir bunu kimse bilemez. biraz sen bu tarz şeylere kafa yormalısın. hangi programları kurup kullandığını bilmiyoruzki. cefa çekmeden sefa sürülmüyor ne yazıkki
(söylediklerimi umarım yanlış anlmamışsındır fırça atmaya falan çalışmıyorum niyetim bu değil tamamiyle yardım etmek) :)
Hay Allah (c.c) senden razı , ömrün uzun ve de hayırlı olsun.Benim duygularıma tercüman olmuşsun...... :oops: :D
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burak35 » 23 Nis 2019, 16:11

trwe yazdı:
23 Nis 2019, 15:55
burak35 yazdı:
Hay Allah (c.c) senden razı , ömrün uzun ve de hayırlı olsun.Benim duygularıma tercüman olmuşsun...... :oops: :D
eyvallah dostum sendende :) burada insanlara yardım etmek hayatlarını kolaylaştırmak sorunlarını çözmek ve yardımcı olmak için varız zaten öyle değil mi ? :)

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 23 Nis 2019, 16:13

Evet ne diyebilirim ki ....Görülen köy, klavuz istemez.İsteyenler varsa zaten burası onları kesmez (tatmin etmez....)!
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burak35 » 23 Nis 2019, 16:24

trwe yazdı:
23 Nis 2019, 16:13
Evet ne diyebilirim ki ....Görülen köy, klavuz istemez.İsteyenler varsa zaten burası onları kesmez (tatmin etmez....)!
haklısın ama sorun birazda microsoft kaynaklı gibi sanki çünkü kullanıcı müdahalesine hem çok fazla izin vermiyor linux gibi (bildiğim kadarıyla linuxta kullanıcı birçok menü ayar vs değiştirebiliyor) hemde windowsun tarkan abininde dediği gibi birazda kapalı kaynak işletim sistemi olması. mesela şöyle örnek vereyim. windows updatei kapatmıştım ekran kartı arızası sebebiyle çünkü güncellemede sürekli advanced micro devices diye bir şey çıkıyordu buda ekran kartının driverıdı kursam sistem çökecekti bende devre dışı bıraktım windows updatei ve ekran kartı driverını sonrada windows update yapayım dedim hizmeti çalıştırdım ama sürekli hata verdi nedeni çok basitti bu 4 windows servisini çalıştırmam gerekiyordu yine deneme yanılma yöntemiyle bulmuştum o servisler:
1 arka plan aktarım hizmeti
2 com+ olay sistemi
3 windows installer
4 windows modül yükleyicisi
düşün altı üstü bir update yapayım birkaç tane güvenlik güncellemesi yapayım diyorsun , ama bu can sıkıcı 4 servisi çalıştırmadan windows updatei bir türlü yapamıyorsun. dediğim gibi sorun birazda microsoftta ve işletim sistemlerini yapan adamlarda gibi bence biraz onlarada sallayalım dimi ? hakediyolar :-D

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen shampuan » 23 Nis 2019, 16:56

burak35 yazdı:
Merhaba Burak,
Evet askerlik yaptım.

"biraz kolaya kaçıyorsun kaldıki hem trwe hem ben sana yardım etmek için elimizden geleni yaptık gördüğüm kadarıyla , söylediklerimizi yapamamışsın ki ?" birbirinize ekran görüntüleri paylaştınız, sohbet ettiniz, arada verdiğim linki görmeyip kaçırdınız, trwe kendi kullandığı yazılımı gösterdi ki hem çaresini göstermedi hem de ben o programı kullanmayı bilmiyorum. Bir işi traaak diye çözmek dururken, saçma bir yazılımı kullanmayı sıfırdan öğrenmek kolaya kaçmak mı? Kusura bakma ama ben yardım göremedim.

"elimizden geleni yaptık gördüğüm kadarıyla , söylediklerimizi yapamamışsın ki ?"
Yav bakn anlamıyorsunuz. Bana ortalama 200 satır arkaplan vermişsin, diyorsun ki bunları teeeeeeeek tek kontrol ediceksin, bunlar dışındakileri kapatıcaksın. Yav abicim, aynı şeyi ben sana versem, o karmaşada kaç günde tesbit edebilirsin o kadar satırın arasından o mu değilmi hangisi...

"ayrıca chrome gibi jdownloader gibi sistemi çöpe çevirmeye çalışan kötü yazılımlar kullanmana gerek yok onlardan kurtulmalısın"
kusura bakma kardeşim, bu yazılımlar çöp değil. Sana göre çöptür, bir başkasına göre değildir.

" kaldıki paylaşılan raporlarda onlarında sistemi önemli ölçüde yavaşlattığı gün gibi görünüyor."
Bu yazılımları durdurmama rağmen sorun devam etti. Hadi? Ne diceksin şimdi? :) 8)

"ayrıca başlata girip msconfig yazıp çıkan exeyi başlat menüsüne sabitleyip başlatma kısmından herşeyi devre dışı bırakıp ve benim paylaştığım görseldeki çalışan servisler harici tüm windows servislerini durdurmak bu kadar zor olmasa gerek"
Dedin mi yap diye? demedin. Eeeeee.... 200 satırlık arkaplan listesi verdin, bunların dışındakileri sil dedin.

"en şu söylediğim işlemleri dakikalar içinde yapabiliyorum."
ne saniyeler içinde yaptım oldu? :D

"benim sana sunduğum çözüm önerilerinin microsofttaki makaleden daha kapsamlı ve güvenli olduğunu hatırlatırım"
Neye göre kime göre?

"hem söylenenleri yapmamışsın hem milyon tane gereksiz yazılım kurmuşsun hem arka planda 100 belki 150 tane servis açık bilgisayar kasmasında ne yapsın ?"
Hangi söylenenleri yapmamışım? Yukarda neden yapmadığımı daha doğrusu yapamadığımı aktardım. Hangi milyon tane gereksiz uygulama kurmuşum? Size verdiğim dosyadan nasıl milyon rakamı çıkardınız? LAN? bilgisayarıma mı girdiniz? O milyon dediğin yazılımlar, benim bilgisayarı kullanmama sebep yazılımlar. Onlar olmazsa bilgisayar kullanmamın anlam ve amacı olmaz. Zaten sorunu çözdüğüme göre, sorun o yazılımlardan değilmiş. Demekki neymiş? 8)

"askerlik yaptın mı bilmem ?"
Tamam, ben o kadar aptalım ki, kurulan her programın sistemi yavaşlatabileceğini düşünemiyorum. Sustum :mrgreen:

"ayrıca sana format at demedik ki ? ben milyon tane sorun yaşadım hiç birinde format atmadım en son ekran kartım yandı o zaman çok müsait değildim önce bilgisayarımı aldığım teknosaya sonra onların beni yolladığı servise gittim. adamlara durumu anlattım ekran kartım yandı galiba dedim anlamıştım çünkü adamlar kaç yıllık bilgisayarcı olmasına rağmen yok yanmaz olmaz öyle şey çökmüştür dediler iyi tamam dedim birkaç saat sonra arar bilgi veririz dediler sonrada teknik servisin sahibi aradı dediki kardeşim sen haklıymışsın ekran kartın yanmış valla zehir gibisin dedi. bilgimiz olmasa birincisi burada olmayız ikincisi yorum yapmayız kaldıki ben 15 seneden fazla bilgisayar kullanan insanım trwe de o kadar hatta daha fazla. bende isterim öyle senin gibi bir reg kaydı olsun gereksiz yada sistemi yavaşla..........."

Bi dakka bidakka. bunu sen bana niye anlatıyon şimdi?

"biraz sen bu tarz şeylere kafa yormalısın."
Hangi tarz şeylere?

"hangi programları kurup kullandığını bilmiyoruzki"
HAH! bi ton yazı yazmışsın en sonunda doğru cümleyi kurdun onuda yanlış zamanda yanlış yerde kurdun. :D :P Yukarıda milyon tane gereksiz yazılım kurmuşsun e tabiki... diyorsun, sonra ne bilelim diyorsun. Oldu mu şimdi :wink:

-----------------
Tamam tamam siz haklısınız ben sustum.

Fakat asıl siz yanlışsınız. Bir soruna bakış açınız doğru değil.

Soru sorulur.

O microsofttaki yöntemi anlatırsın.

Kullanıcı bu ne len onu herkes bilir derse,

hangi programlar kurulu bir liste verebilir misin dersin. Listeye bakarsın, Aha şunları şunları birkaldırsana dersin.

Kaldırdım yine oluyoooo?
derse,

Daha detaylara inersin...

Şimdi burada durun, ben en başında ne sormuşum, sonra siz ne hataı yapmışsınız ona bir bakın. Sonra da ben yine haksız olayım.
Hayde bakem iyi bilgilenmeler... 8)

burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burak35 » 23 Nis 2019, 17:34

valla biz hatalı değiliz bence sen hatalısın :) sana yardım etmeye çalışıyoruz suçlu mu olduk ? hatalı mı olduk ? bi dövmediğin kalmış sakin ol :) ben format at da demedim. ama sen yardımı hem okumuyorsun hem uygulamıyorsun. kaldırman gerekn programlar belli bazılarının adını yazmışız kaldırmamışsın bile. en basitinden chrome arka planda kaç windows servisi çalıştırıyor kaç exe çalıştırıyor ondan haberin varmı ? ben yazayım hemen sana gupdate ve gupdatem adında 2 servis ve programı açınca arka planda deli gibi çalışan işlemciyi rami harddiski fare gibi kemiren 15 tane exe ? kullanmak istiyorsan sen kullan ben asla kullanmam. tamam kabul alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil ama vazgeçmelisin. durdurman gereken servis emin ol çok fazla hatta 100 den fazla sende takdir edersin ki bunları elle uzun uzadıya yazamam çok uzun sürer çünkü (benim klavyemde bozuk farkındaysan bazı harfeler eksk yada fazla olaibliyor) ayrıca yapman gerekenleri yazdım (tamamen iyi niyetle) biraz şanslısın son bir kaç gün içinde bir konu payalaşcağım nasip olursa diyelim ve orada program kullanmadan hangi windows servislerinden kurtulmak gerek hepsini listeleyeceğim (bu benim seneler önce aklıma koyup birazda keyfime düşkün olduğum için bitiremediğim proje) emin ol o 130 winodws servisini görünce yine aynı tepkiyi vereceksin ama yapacak bir şey yok rahatıszlığını bana yada trwe ye değil microsofta ilet niye böyle sistem yapmışsınız de ;) yapman gerekeni yazdık yukarıda birde kısayol yol sundum sana hizmetlere gir tek tek kapat demedim aç msconfigi başlatma kısmında tümünü devre dışı bırak de korkma çökmez bilgisayarın sonra gir hizmetlere yavaş yavaş 3er 5er servisleri kapat. ben daha yazımı tamamlayamadım tamamladığımda neleri kapattığımı görürsün sende o hizmetleri kapatırsın msconfigten hız performans nasıl değişiyor makine nasıl tepki veriyor kendine geliyor görürsün. sonucta arka planda 80-90 tane servisin çalışmasına gerek yok biraz yerden yere vurmuşsunda en basitinden dandik bir bluetooth bile sistemi kemiriyor açıoyrsun bluetootu arka planda 1 servis 5 exe deli gibi çalışıyor cidden yazık günah o kadar kasıp zorlamaya ne gerek var bilgisayarı. microsofta ne kadar çok hayranmışsın be kardeş adamları iyi övdün :D kaldı ki trwe ve benim sana sunduğum çözümün microsoftun yayınladığı kıytırık makaleden daha güvenli ve daha işe yarar olduğunu hatırlatmak isterim. seni anlıyorum ben onlarlamı uğraşacağım 100 - 150 tane servis diyorsun doğru haklısın ama microsoft işletim sistemlerini böyle tasarlamış bunda benim yada trwe nin suçu ne gelip bize niye atarlanıyorsun ki ? :D normalde kızardım ama kızmayacağım yardım etmeye çalışıyorum. sende ısrarla anladığın halde anlamamazlıktan geliyorsun. tek tek servisleri yazmam çok uzun sürecek zaten kullandığım bilgisayar hurda o yüzden dün paylaştığım görseli tekrar atıyorum bende çalışan servisler bunlar : https://i.hizliresim.com/P1mdVO.png sen bu servisleri kapatmayacaksın! tekrar söylüyorum attığım görseldeki servislerin haricinde yani dışında ne kadar servis varsa hepsini msconfigi açıp başlarındaki tiki kaldırıp uygula tamam diyip resetleyeceksin chrome muş jdownloadermiş o tarz saçma ve sistemin anasını ağlatan sistemi çöpe çeviren programlardan uzak duracaksın! özelliklede iobit ürünlerinden ve driver bulucu programlardan :) bu kadar ayrıca sene olmuş 2019 nerede yaşıyorsun yahu ? milattan öncesindemi kaldın ? her programın portable i var kendi sitelerinden yada güvenilir kaynaklardan indir portable oalrak zip olarak kullan gitsin bu kadar ? herşeyi bu kadar büyütecek ne var ki ? sana göre çöp bana göre değil diyorsunda ben kaçtane programın sistemi çökerttiğine şahit oldum tahmin bile edemezsin mesela advanced system care :D kur bi tara bakalım bir süre sonra sistemi bozup yavaşlatıp delirtecek mi yoksa mavi ekran mı yiyeceksin ? hatta dikkatli kullanılmadığnda ccleaner bile mavi ekrana sürükleyebilir. trwe nin dediği gibi kolaya kaçıyorsun kusura bakma.

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen shampuan » 23 Nis 2019, 17:46

Allahallaaaa
Yav kardeşim.
Mahsus mu yapıyorsunuz.
İki saat onlarca ekran görüntüsü alıp yüklemek istemiyorum.
Sen ikinci sayfadan itibaren olanları bir okusana.
Sana ne format at dedin diye oldu ne de başka bir şey. Üstelik aynı şeyleri yazmışsın. yazdığın şeylerin yanıtı bir önceki iletimde zaten.
Bana ele avuca gelir bir öneri vermediniz. Suçlamıyorum, vermediniz, verdiğinizi sandınız. Herkes kendi açılış süresini konuştu, trwe kendi kullandığı açılış hızı ölçücü belki de hızlandırıcı yazılımı gösterdi (sorun kapanış hızı). Daha sonra verdiği ikinci yazılımın da resmini attı, neyin nası yapılacağını göstermedi. Sonra chromun arkaplanda kaç uzantı çalıştırdığını biliyorum.
ŞU ANDA DA ÇALIŞTIRIYOR VE BİLGİSAYAR SORUNSUZ HIZLI KAPANIYOR.
ŞU ANDA DA MİLYON TANE YAZILIM KURULU VE SORUNSUZ HIZLI KAPANIYOR
ŞU ANDA DA SİZİN DEDİKLERİNİZİ YAPMADIM VE ŞU ANDA DA SORUNSUZ HIZLI KAPANIYOR.
ANLADIN?

YAv tamam sen açıkla siz ne yapmamı istemişsiniz ben neyi yapmamışım? Sor yanıtlayayım.