[ÇÖZÜLDÜ]Kapanırken "kapatmaya zorla" sorunu

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3186 kez

Re: [ÇÖZÜLDÜ]Kapanırken "kapatmaya zorla" sorunu

Mesaj gönderen burak35 »

valla benim birşey yaptığım yok erkan görüntüsü al demedim ? zaten almanada gerek yok. yukarıda yapman gerekenleri yazdık attığım görsele bakıp bakıp kapatman gerekenleri kapatacaktın en fazla 3-5 dakikanı alırdı. yapman gerekeni daha önceki iletilerde trwe ve ben yazmışız zaten.ben konudaki herşeyi okudumda seni okumamışsın asıl. aynı şeyleri yazdığımda yok zaten önerileri tamamen yapmamışsın bir kısmını yapmışsın o yüzden yetmez. biz sana öneri sunduk senin işine gelmedi uğraşmak istemedin. kapatmaya zorla demesi doğal tek tek kurduğun programlara bakacaksın , gerekirse kaldırıp tekrar kuracaksın ya portable nı bulup kullanacaksın hatta gerekirse hiç kullanmayacaksın. çünkü sorun yazılımsal (ha buarada belki bir donanımında arıza vardır ondanda olabilir bilemem) bunuda belirtmedin. milyon tane yazılım kurulu hızlı açılıyor kapanıyor demişsin kaç saniye peki ? 100 mü 150 saniye mi ? buda çok fazla. bakma sen trwe nin açılış kapanış hızıda düşük sayılır ama o çok program kullanıyor buda doğal ve kabul edilebilir seviyede benim için neyse. sen anlamak istemediğin için ben dahada yorum atmayacağım zaten keyfime kaçtı. açacağım konuyu hala kontrol ediyorum bittiğinde ve açtığımda durdurulması gereken servisleri görür uygularsan zaten sorunun kendiliğinden çözülür iyi günler sana
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Ben sorunu çözüm dostum :)
--------------
Olanlar özet:

Siz anlamıyorsunuz ben size durumu özetliyeyim:

2. sayfaya gidin, 2. mesaja bakın.
Chorome ya da firefox gibi tarayıcılar açıldıkları anda ... diye başlıyor cümle.
Bir sürü şey anlatılıyor. Bu anlatılan şeyler sorunu çözme potansiyeli içersede
net bir çözüm ya da şuna git şurdan yap diye bir açıklama yok. Arkaplan hizmetlerini
orada anlatmanın da bir anlamı yok zaten. Yıl kaç oldu, hala bunu bilmeyen kaldı mı?
Kaldı ki herkes kullanıyor bu tarayıcıları, herkeste kapanmaya zorla sıkıntısı var mı? Yok.

3 iletiye bakalım. Burak diyor ki chrome kullanıyorsan yapabilir. Bombayı patlatarak nereye bakacağımı gösteriyor. Doğru yanıt. Ben de o gösterdiği yere gidip bazı bilgiler veriyorum, bunun böyle olmayacağını anlayıp olay görüntüleyicimi farklı kaydedip atıyorum....

Birkaç mesaj sonra trwe "biraz hava atayım" diyerek bir program gösteriyor.
Programın üzerine benim sorunumu çözebileceğine dair herhangi bir emare bir ayar kalıntısı yok. Kendisi de açıklamıyor. Program bootracer. Boot hızlandırıcı ya da boot süresi hesaplayıcı bilmiyorum. Kendisi de neyi nasıl yapacağımı söylemiyor.

Sonraki iletide Burak, başına gelen bir olayı anlatıyor, sisteminiz nasıl hızlı açmayı başardığını söylüyor, ekran görntüsü atacağım diyor. Hala benim soruya yanıt yok.

Hemen ardından trwe, başlığıma bunların dışındakileri kapat diye bir alt başlık oluşturuyor. Bri defa şunu söyliyeyim: bir başlığa böyle forum standartlarına uymayan alt başlık oluşturmak profesyonelce bir davranış değil. Neyse...
Alta bir liste koymuş peeeeey uzayıp gidiyor. O kadar çok şey var ki, onların dışındakiler nedir, bulmak imkansız. Velociraptora bunların dışındakiler nedir diye sorsam bilemez. sonra onların dışındakiler nasıl bulunur?
Bunu göstermek yerine benden üşenme deyip detaylı ekran fotoları istenseydi, verirdim.
Ama bu şekilde... mümkün değil nerden bilicem onların dışındakiler nedir?... bir defa onlar çok fazla zaten.

Sonraki iletiye Burak yine yanıt veriyor alıntılayarak... Bende başlık mavileştikçe aha şimdi çözdüler şimdi çözücekler diye sevinçle tıklayıp duruyorum tabii..
Bir de bakıyorum ki ne göreyim: 53 saniye nedir allah aşkına adammı öldürdün ahhahah
Sohbet başlıyor. Hala yanıt yok.

Bir sonraki iletide trwe yanıtlıyor:
Valla senin kisi benim kisinin yanında... yine benim sorunun yanıtı yok.

Burak devam ediyor, kendi çalışan servislerini gösteriyor.

3. sayfaya geçiyoruz. Trwe
ama unutmayın benimkisi vista falan diyor. Ben hala ikidebir mavileşen başlığıma tıklatıp ne yanıt geldi diye kontrol ediyorum...

Birsondaki iletide Burak devam ediyor:
30 en fazla 35 falan olmalı dostum ,....
Hala ne yanıt var, ne yardım var, ne yol gösterme var...

Sonraki iletide trwe
Türkçe konuş anlamıyorum şakası yapıyor, bir ileti daha gönderip kendisi için neyin önemli olduğunu söylüyor. Yine yardım yok.

Burak alıntı içinde alıntı alıntı içinde alıntı alıntı içinde alıntı yapıyor haklısın dostum diyor. yine konuyla hiç alakası olmayan şeyler anlatıyor. ben bekliyorum.

Sonraki iletide rica ediyorum:
Yav arkadaşlar, gardaşlar, çocuklar... Şimdi muhabbeti bi bırakın...
diyerek neler yaptığımı anlatıyorum.

Sonraki ileti:
Bak kardaş ilacın bende ama bunları tek tek en az 3-4 saat zaman zaman ayırarak ...
3-4 saat?????? Niye en başından vermedin? Ya da nedir o? O ayarlar benim işime gelecek mi?
Sıkılıp kapatıyorum.

Ben yokken bir ileti gelmiş:
nerede olay günlük dosyası ben göremedim.... diyor. E okumadın ki?

Bir ileti daha gönderiyor:
WİNDOWS UPDATE SERVİSİNİ HİZMETLERDEN KAPAT.....
(kapattım. olmadı ama bunu yapıp yapmadığımı sormadığı gibi, bunun kapanmayı etkilemeyeceği aşikar. Çoğu kişide açık o update servisi. Ama bu sorun herkeste olmuyor. Mantığını kullan: eleme yöntemi hani şu afrika filler mühendisler)

Burak sonraki iletide sorunu çözdüğüm yöntemi anlatmış. Özür dilerim. Ben bunu görmedim. Çünkü şuna takıldım: ...yazılımlardan biri chrome mümkünse hemen kaldır onu ve onun yerine önerdiğim tarayıcılardan birini indir ... Bakın arkadaşlar. Ben ne istersem onu kullanırım. Kendi sevdiğiniz yazılımı bana önermekten vazgeçin. Chromu dünyanın yarısı kullanıyor ama herkeste kapanmaya zorla sorunu yok. demekki sorun o değil. Bunu bir anlayın.

Trwe bir sonraki iletide
"Bunları yapsa gerisi gelecek " diyor. Ne yapacağımı söylemiyor bir sürü satır var orda nedir onlar? Ne yapıcam onları? Daha doğrusu o kadar yazılım var ki sayfayı aşağı indir indir bitmiyor. Asıl yanıt yukarıda verilmiş ben görmemişim. artık neden görmemişim sinirden mi görmemişim neden görmemişim bilmiyorum sen anladın onu...

Burak alakasız bir yanıt daha gönderiyor, daha doğrusu uyarıyor ama kimse o hatayı yapmaz herhalde. Yanlış mıyım? Hizmetin üzerinde ne olduğu yazıyor zaten.

trwe yine cayıyor. Bir sonraki iletide sadece bunlar yeterli değildir diyor, bir sistem explorer resmi koyuyor. Hatanın giderilmesi için en yapılacağını göstermediği gibi, windows başlangıç yönetimi ile alakası olduğunu söylüyor. konumuz windowsun yavaş kapanması. yani açılan açılmış. Şimdi neden kapanmıyor sıkıntı bu. Koyduğu yazlımın resmi ile ben ne yapacağımı hala bilmiyorum. Bu ilginç gidişatı takip etmeye devam ediyorum...

Bir sonraki iletisinde indirme linki veriyor. Halbu ki iletisinin sonuna tutturabilirdi.

Ben araya giriyorum. Önceden attığım linki koyuyorum, biraz da laf sokuyorum.

sayfa 4e geçiyoruz.

Burak önerilerimi uyguladın mı diyor. Önerisinin birincisini kaçırmışım. ikincisi, kendisi hangi yazılımı seviyorsa onu kullanmam. Halbuki o modifiye görmüş tarayıcının güvenli olmayabileceğini idrak edemiyor. Hoş, hangisi güvenli ki zaten?

Konunun devamında trwe verdiğim arkaplan dosyasının içini açmış, hangi uygulamalar geciköeye neden oluyor göstermiş. Bunların içinde, VLC player, Jdownloader gibi yazılımlar var. VLC açılışı uzatıyor. Sorun değil. Jdownloader de bilgiayrı kapatmadan evvel çıkış yapmazsam kapanışı uzatıyor. Diğer uygulamalrın ne olduğunu bilmiyorum. hep bilmediğim windows arkaplanları. Bu ileti işime yarayabilir...

İşte ispat resmi diye bir resim paylaşıyor. Resmin benim için bir anlamı yok. Ne demek istediğini anlamıyorum...

takip eden iletide bana saydırıyor: yanlış biliyor muşum. Starter ucubeymiş ve microsoftun salt araçlarıyla birşey yapamazmışım. Üçü de yanlış. Şimdi bu konuda tartışacak sağlam sinir sistemine sahip değilim. kapatıyorum.

Birkaç sonraki ileti. Kullandığım tarayıcının ve indirme yöneticisinin sistemin kapanışına etki ettiğini söylüyor. Saygı duyuyorum ama katılmıyorum. Ha olabilir mi olabilir. Ama ondan değil. O olay günlüğü kayıtlarına düşmesinin nedeni var. bazen chrome açıkken kapat dersem, chromun kapanışı uzun sürdüğünden sıkıntı çıkarıyor. Ama ben her kapatmadan evvel kapatıyorum chromu. Hala ileti geliyor. Sonra Jdownloader. Kurban olun siz jdownloadere. Hani daha kötü konuşurum ama arayı bozmak istemem. Jdownloaderi sistem tepsisinden kapatmadan bilgisayarı kapatmaya kalkarsam, doğal olarak o kayıtlara giriyor yavaşlatığı için. Sizde yanlış anlıyorsunuz bu durumu.

devam ediyoruz..

Devam eden üçüncü iletimde bir amcadan bahsetiyorum. herkes önce benim iletim okunsun yarışında olduğundan güme gidiyor...

Bir sonraki ileti: çuvaldız benzetmesi yapıyor ama verdiği resimlerde sorun çözümü olmadığı gibi, sistem başlangıç hızından bahsediyor hala. Allahım çıldırıcam. Ne o programı ne adını görmek duymak istemiyorum. Alıntı yapıla yapıla kırk defa çıktı karşıma yeter. Ayrıca registry kurcalamayı bilmediğimi sana daha evvel söylemiştim.

5. sayfada yardım aldığım kişinin olayı bana tersinden anlattığını söylüyor. Halbuki birlik olup, "Halla halla abi ya yardım ediyoz anlamıyo yaaa" dediği arkadaşının da aynı şeyi geçmiş mesajda söylediğini bilmiyor ya da görmüyor. Mesajın sonunda ben daha giderken o geliyormuş, öyle diyor. Sorunumun yanıtına dair en ufak bir bilgi kırıntısı yok. Tebrik ederim çözmüşsün yok. "BEN EN İYİYİM HAA HAHAHAHAHAHA!" meselesi... İnsanız olur.

Bundan sonrası boş muhabbet zaten. belli.

------------
Açıkçası ben de bakmayacağım benim de keyfim kaçtı.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 881 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Ben sana neyin nasıl yapılacağını upload ettiğim pdf dosyaları ile verdim.Ama sen gene kendini haklı görerek bizi haksız çıkarıyorsun.Tamam sen haklısın biz haksızsız. Microsoft 'un ipi ile kuyuya inlersen o kuyudan mavi ekran yemiş olarak çıkarsın.Sana upload ettiğim dosyalrı indirip,lütfedip açıp inceleseydin,bugün şu saatte ben TRWE_2012 bu cümleleri sana yazıyor olmayacaktım ama sen kolaya kaçmakta ısrarcısın bende bunu öyle yapma böyle yapmalısın direktifinde ısrarcıyım.İnsan bilmediğinden korkar seni durumun da bu.....(bizim haklı çıkma endişesi.....!)

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

@trwe,
paylaştığın PDF nerede? ben bulamadım. Bir tane windows hızlandırma exe paylaşmışsın sadece.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 325 kez

Mesaj gönderen esatiz »

Shampuan ustam 6 sayfa yazının hepsini okumadım ama; Chrome kapattıktan sonra HDD ışığı full yanıyor demişsiniz. Chrome'un software_reporter_tool'undan haberiniz var değil mi? 1,5 yıl geçmiş ama görünce yazayım dedim.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

esatiz yazdı: 24 Ara 2020, 15:28 Shampuan ustam 6 sayfa yazının hepsini okumadım ama; Chrome kapattıktan sonra HDD ışığı full yanıyor demişsiniz. Chrome'un software_reporter_tool'undan haberiniz var değil mi? 1,5 yıl geçmiş ama görünce yazayım dedim.
Çok teşekkür ederim.

Reporter tooldan haberim var. O sistemi artık kaldırdım ve yerine laptopa linux Lubuntu kurdum. Bir kenarda duruyor. Windows 7'lerde bu kapatmaya zorla sorununu bir ara birçok kişide duyuyor ve görüyordum. Sorun çözülemedi diye hatırlıyorum. Şu kadar sayfa neler yazıldı onu da unuttum gitti... :-D