Format Devam Etmiyor. Yardım

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
Mu®aT
Kilobyte4
Kilobyte4

Re: Format Devam Etmiyor. Yardım

Mesaj gönderen Mu®aT »

laptopun klavyesini söktüm sorunsuz çalışıyor artık :)
formatta başladı ama UEFI olarak atıyorum.
Legacy yaptığımda, sizin bu linkte https://www.sordum.net/14461/uefi-biosl ... 7-kuralim/
yazdığınız aşamaları yaptım. fakat tüm sürücüleri siliyordu.
şimdilik yine UEFİ olarak attım fakat tüm dosyalarımı bir bulut sürücüde yedeklemeyi düşünüyorum. sonrasında sizin tarif ettiğiniz gibi yapacağım.

birde başka bir sorun var o da ekranda siyah çizgiler oluştu galiba ekran değişimi olmalı :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Çok anladığım bir konu değil ama kurulmaya çalışılan iso'nun UEFI'li ya da UEFIsiz olup olmadığı,
Bunanla alakalı olarak BIOS ayarlarının bu duruma uygun olup olmadığı,
Ayrıca üreticinin önceki sürüme destek verip vermediği olası ihtimaller arasında.
Ben mesela elimdeki laptop win7 starter ile geldi, XP kuramıyorum daha kurulumda mavi ekran veriyor.
Belki üreticisi engellemiştir. Muhakkak çözümü vardır diye umuyorum ama nasıl çözüleceğini bilmiyorum. UEFI çıktı mertlik bozuldu.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

shampuan yazdı: 23 Tem 2018, 21:29 Ben mesela elimdeki laptop win7 starter ile geldi, XP kuramıyorum daha kurulumda mavi ekran veriyor.
Belki üreticisi engellemiştir. Muhakkak çözümü vardır diye umuyorum ama nasıl çözüleceğini bilmiyorum. UEFI çıktı mertlik bozuldu.
Aslında bu bana göre bahane olmamalı....Ona bakarsan bende HP Compaq Presario C700 Notebook sistemini 2008 yılında, Windows Vista Home Prenium olarak satın aldım ama aldığım ilk günün akşamı Bios ayarlarına girip gömülü sistemi ortadan kaldırmak için Bios Yazılımın resmi web sitesinden güncel rom yazılımını indirip (1024 kb 'lık exe) bunla rom'a format attım.Evet bu riskli bir işlemdi ama hayatta risk almazsan yaşamın bir anlamı kalmaz.Onun için windows'la alakalı bir sorunda hemen havlu atmamak gerekir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Donanıma ödeyecek param yok :)
Ben riske giremem. Oldu oldu, olmadı böyle devam.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

shampuan yazdı: 23 Tem 2018, 22:11 Donanıma ödeyecek param yok :)
Ben riske giremem. Oldu oldu, olmadı böyle devam.
Ben bu risk yönetemle, bir donanımı ıskartaya çıkartmayı başarmıştım zamanında.... (şuan evde müzelik Masaüstü olarak süs eşyası kendisi,Disket okuyucusu sağlam içindeki 80 gb disk bile kullanım saati 10 bin saatin altında takılı durmakta.....(Ekran kartını yaktım)
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3254 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Mu®aT yazdı: 22 Tem 2018, 19:58 arkadaşlar merhaba.
valla galiba ben bu pc'nin ...., çok afedersiniz :)
lanet laptopun tuş takımı çalışmıyot ne sayılar, ne harfler. üstelik harici klavyede taktım yok fayda etmiyor.
en iyi tamir ettirmek.
izmirde var mıdır önerebileceğiniz tamirci. ben çiğlide yaşıyorum. canımı sıktı bu mevzu, içinde yıllardır biriktirdiğim fotoğraflar, senaryolar, 1TB filmlerim var.
murat bende izmirliyim youtubeda nejdat delioğlu adında bir abi var kendisine birgün yorum atıp yardım istemiştim o da izmirde yanlış hatırlamıyorsam alsancakta yada konakta bilgisayar işlerinden iyi olan bir kaç dükkan olduğunu söylemişti ama adlarını hatırlayamıyorum şuan kusura bakma. sen bi araştır derim hocam oraları. ben mesela oralarda yaptıracaktım kendi cihazımı fakat ailevi nedenlerden dolayı uğraşamadım. birde sana nacizane önerim maddi imkanın varsa hemen bir sata3 harddisk kutusu al birtanede sata3 harddisk al bunlar küçük olanlardan yani 2.5 inç olanlardan olsun bunlardan al kendine elindeki filmini müziğini oyunlarını falan yedekle eski bilgisayarlar sorun çıkartamaya çok müsait heleki şu aşırı sıcak yaz günlerinde ..
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

O bahsettiğin kişiye pirim verme. Adam ful pirim ve çok küstah birisi. Bir ara kanalında bazı hatalarına değindim. İnsanları ciddi ciddi yanlış yönlendiriyordu. Bunları açıkladım. Bir öyle, iki öyle baktım ki benim mesajları engelliyor. Başka bir hesaptan inadına giriş yapıp diğerlerini uyardım. Tabi ki millet koyun, onu savundular. O hesabı da engelledi. Salaklar... :) Kendileri bilirler.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

@shampuan yaşadığım olayı @murat arkadaşa yardımcı olmak babında yazdım, sonuçta o adam yaşadığım sorunları kendisine yazınca bıkmadan usanmadan defalarca kez bana uzun uzun yazıp yanıt verdi ve yardımcı olmaya çalıştı.ayrıca kimseye prim verdiğim yok. prim vermek falan ne alaka ? -_- birde her insan hata yapabilir sonuçta insanlar kusursuz değillerdir..
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Kusur ayrı birşey pirim elde etmeye çalışmak ve küstahlık ayrı birşey. Hem "ben cahilim çobanım" diyor hem de iyi niyetle bak şurada dediğin yanlış deyince beni banlıyor. çünkü diğerlerinin gözünde itibarı zedelenecek. Böylelerine itibar etmeyin.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

shampuan yazdı: 24 Tem 2018, 14:11 O bahsettiğin kişiye pirim verme. Adam ful pirim ve çok küstah birisi. Bir ara kanalında bazı hatalarına değindim. İnsanları ciddi ciddi yanlış yönlendiriyordu. Bunları açıkladım. Bir öyle, iki öyle baktım ki benim mesajları engelliyor. Başka bir hesaptan inadına giriş yapıp diğerlerini uyardım. Tabi ki millet koyun, onu savundular. O hesabı da engelledi. Salaklar... :) Kendileri bilirler.
Aynen bana benziyorsun bende bunu (Tor ile) Ubuntu forum türkiye yapmıştım.....(Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar 10.köy^e de almazlar....! :) )
Kullanıcı avatarı
Mu®aT
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen Mu®aT »

teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için :)
3 tane laptop var evde. yeni olan Asus'u eşime almıştım 2 yıldır kullanıyoruz idare eder.
ben 2014 de Dell almıştım onu ve eski bir HP laptop daha var bu ikisini okutacağım. alacak herhangi bir yer var mı bildiğiniz?
Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Özelliklerini buraya yaz. Bakarsın almak isteyen birileri çıkar.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

sorunu çözemedinizmi acaba , ilginç bilgisayarınız casper olsa sorun çıkarsa anlarımda dell olup sorun çıkarması garip geldi neyse