cmd.exe Açılıp Kapanma Sorunu

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
hazebe
Bit
Bit

cmd.exe Açılıp Kapanma Sorunu

Mesaj gönderen hazebe »

Hayırlı Bayramlar Cümleten;

Windows 7 x64 Professional kullanıyorum cmd.exe yi açtığım gibi hemen kapanıyor
bir türlü çözüm bulamadım virüs taraması yaptım virüs olmadığından eminim Combofix ile de tarama yaptım olmadı.

Resim

Her hangi bir klasörün içerisinde Shift tuşuna basarak cmd yi açmaya çalıştığımda bu hata mesajını alıyorum.

Cmd.exe dosyasını kurmuş olduğum sanal makine içerisinden kop yadım sonuç yine aynı.

Bu problemi nasıl çözebilirim _??
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: cmd.exe Açılıp Kapanma Sorunu

Mesaj gönderen velociraptor »

Aramıza hoşgeldiniz Aşağıdaki registry kaydını bir uygulayın bakalım sonrasında da sistemi yeniden başlatın

Kod: Tümünü seç

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Command Processor]
"CompletionChar"=dword:00000040
"DefaultColor"=dword:00000000
"EnableExtensions"=dword:00000001
"PathCompletionChar"=dword:00000040
Kullanıcı avatarı
hazebe
Bit
Bit

Mesaj gönderen hazebe »

Hoş Bulduk Hocam ;

Resim

"DelayedExpansion" bu satır var fazladan diğer ayarlar verdiğiniz ayarlar ile aynı.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3201 kez

Mesaj gönderen burak35 »

işletim sisteminiz korsanmı ? yoksa orjinal mi ? sisteminizde önemli güvenlik güncelleştirmeleri yüklümü sisteminizde mevcut çalışan bir antivirüs yada internet security varmı ? ( kaspersky bitdefender gibi) yada sisteminizde virüs olabilir mi ? ki bana öyle olabilir gibi geliyor. aşağıdaki linkteki programları kendi resmi sitelerinden indirin bilgisayarınızı güvenli modda açıp taratın belki faydası olur

https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

https://free.drweb.com/download+cureit+free/?lng=en
Kullanıcı avatarı
hazebe
Bit
Bit

Mesaj gönderen hazebe »

Korsan Kullanıyorum hemen hemen bir senedir format atmadan kullanıyorum sistemi.
Kaspersky Total Security kullanıyorum dün gece tarama yaptım her hangi bir virüs bulmadı.

https://yadi.sk/d/v_0rxUs43Xq25c

Bu linkteki dosyayı kurcaladıktan sonra oldu problem.

Vermiş olduğunuz linkteki programları indirip güvenli modda taramayı başlatıyorum.
Evet taramayı yaptım iki program ile de bulduğu hataları onardım ama sonuç aynı halen açılmıyor cmd.exe :(
En son hazebe tarafından 16 Haz 2018, 18:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

korsan kullanmanızı pek önermem orijinal windows 7 home premium bulabilirseniz ve temiz format atabilirseniz iyi olur tabi tercih sizindir kaspersky total securitye gerek yok onun yerine kaspersky internet security kursanız iyi olur ayrıca antivürs programınızıda kendi sitesinden indirmeniz ve cracklı kullanmamanız sizin yararınıza. vermiş olduğunuz linkteki yazılımı biliyorum daha önce görmüştüm. tahminim silentall katılımsız solidshare gibi sitelerden program kuruyorsunuz bunuda yapmayın ben daha önce oralardan çok program kurdum ve sistemimi biraz bozup yavaşlattı sistem optimizasyonu için ccleaner portable versiyonu kullanın işinizi hertürlü görür ben 15 senedir bilgisayar kullanan biriyim ve ccleanerın sistemi bozduğuna şahit olmadım tabi eğer ayarlarını çok fazla değiştirmezseiz. ccleaner şurdan edinebilirsiniz https://www.ccleaner.com/ccleaner/builds ortadakini zip file no installer yazanı indireceksiniz birde size nacizane tavsiyem herhangi bir yazılım kurup yada çalıştıracaksanız bunu her zaman bir defaya mahsus virustotalde taratın https://www.virustotal.com/tr/ şüphelenirseniz burada sorun mutlaka yardımcı olurlar birde kurulumlu yazılımlar değilde her zaman portable yazılımlar tercih edin ve bunları resmi sitelerinden indirin cracklı kullanmayın iyi bayramlar..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

hazebe yazdı: 16 Haz 2018, 17:27https://yadi.sk/d/v_0rxUs43Xq25c
[/url]
Sebebi şimdi anlaşıldı , sisteminiz muhtemeln ince ayar diye hazırlanmış bu exe sebebi ile bozulmuş ,eğer geri alma seçeneği varsa veya registry yedeğiniz varsa onu geri alın ve Lütfen gençlerin acemice kodladığı yazılımlardan uzak durun Modifiyeli adı altında sunulan windowsların tamamı Bozuktur bu tarz hiçbir ISO dosyası ile sistem kurmayın. hiçbirşekilde düzelmiyorsa aşağıdakini deneyin
https://www.sordum.net/24226/acilmayan- ... -yuklemek/
Oda işe yaramadıysa aşağıdakini deneyin
https://www.sordum.net/21390/windows-7- ... yuklemesi/
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

hocam özellikle şu üzerinde oynanmış modifiyeli diye işletim sistemi ve full sürüm diye kandırmacalı ilaçlı programları millete kullandırmaya çalışan siteler bi kapansa ne güzel olur. hem insanların sistemlerinde türlü türlü sorunlar oluşuyor hem güvenlik zaafiyeti olabilir hem de vakit kaybı. insan yok yere dertsiz başına dert alıyor uğraş uğraş babam uğraş artık kaç saat sürerse. seneler önce bi hata edip o sitelerden birinden advanced system care yükleyip çalştırdım ve bin pişman oldum sonunda da o malum hazin son sıfırdan format...
Kullanıcı avatarı
hazebe
Bit
Bit

Mesaj gönderen hazebe »

Sonuç Formata doğru gidiyor işletim sistemlerini mümkün olduğunca sade olanı kurmaya çalışıyorum üzerinde oynama yapılmamış sistemleri
Katılımsız program kurmayı bırakmam lazım xp zamanlarından kalma alışkanlık bir anlık dalgınlık ve merak sonucu ağrısız başımızı ağrıttık bundan sonra daha fazla dikkat edeceğim.

Hakkınızı Helal edin Hocalarım Bayram bayram sizinde başınızı ağrıttım. :(
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

- Katılımsız diye sunulan Programları asla kullanmayın
- Modifiyeli diye sunulan ISO ları asla kullanmayın

Bunlar boşa vakit kaybından başka birşey değil malesef , keşke daha fazla yardımcı olabilseydim , Elbetteki helaldir , Hayırlı bayramlar
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

helal olsun hazebe ne demek estağfurullah sizede iyi bayramlar. benim ve velociraptor hocamın söylediklerini sakın unutmayın bende eskiden sizin gibi hızlı çabuk olsun diye o katılımsız programları modifiyeli işletim sistemlerini kurardım fakat bir süre sonra sistemimde bozulmalar baş gösterince ve ben sürekli okuyup araştırdıkça aslında yanlış yaptığımı anladım bundan sonra daha dikkatli olmalısınız çünkü güvenliğiniz verileriniz ve zamanınız değerlidir..
Kullanıcı avatarı
hazebe
Bit
Bit

Mesaj gönderen hazebe »

-Modifiyeli sitemleri Xp zamanında kullanırdım görsel ilklerinden dolayı Windows 7 bir iki sefer kullandım deneme amaçlı sistem hataları çok olunca orjinal msdn sürüm kurdum "windows loader By-Daz" ile aktivasyon yapıp uzun süre kullandım her hangi bir problem yaşamadım.
sistem dosyalarına zarar verecek programları kullanmayacam kullandıgım zaman sonu format ile bitiyor. :)
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

dostum o görsellikler temalar falan altına yazılan açıklamalar inan hepsi kandırmaca bilemezsinki aslında sisteminde gömülü bir trojan yada backdoor olup olmadığını ? düşünsene adamın biri girip çıktığın her siteyi görüyor ? nasıl rahatsız edici ama değilmi ? tavsiyem kmspico gibi yazılımlar kullanma bende biara windows loader daz kullandım şükür bir sorun olmadı ama olmayacağının garantiside yoktur yani aynı durum ilaçlı oyunlar içinde geçerli dikkatli olmakta fayda var yoksa adamı taklaya getirirler sistem dosyaları demişken sen sen ol iobit firmasına ait yazılımlar kullanma advanced system cleaner yada iobit malware fighter gibi çünkü sistemi bozuyor. yaşadıkların kulağına küpe olsun her zaman temiz üzerinde oynanma olmamış işletim sistemi ve yazılım kullanmakta fayda var..
Kullanıcı avatarı
hazebe
Bit
Bit

Mesaj gönderen hazebe »

Aynen çok doğru diyon iobit yada adcanced bir iki sefer kullandım yıllar önce baktım işime yaramıyor dediğin gibi daha çok zarar veriyor sisteme ondan sonra kullanmadım hiç tek kullandığım CCleaner onun dışında o tür program kullanmıyorum.
Modifiyeli sistemleri Lise yıllarındayken kullanırdım önce boz sonra çözüm arama yöntemi ile öğreniyorum . :)
Bişeyleri öğrenmek için önce bozmak gerekir :)
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Mesaj gönderen cankusa »

hazebe yazdı: 16 Haz 2018, 17:27 Korsan Kullanıyorum hemen hemen bir senedir format atmadan kullanıyorum sistemi.
Kaspersky Total Security kullanıyorum dün gece tarama yaptım her hangi bir virüs bulmadı.

https://yadi.sk/d/v_0rxUs43Xq25c

Vermiş olduğunuz linkteki programları indirip güvenli modda taramayı başlatıyorum.
Evet taramayı yaptım iki program ile de bulduğu hataları onardım ama sonuç aynı halen açılmıyor cmd.exe :(
Arkadaşım bu yazılım bana da senin gibi problem yaşattı en sonunda formatla sorunumu çözdüm.
Temiz kurulum ISO ları sitemizde mevcut