Bilgisayar boştayken donuyor ne yapabilirim - Çözüldü

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Re: Bilgisayar boştayken donuyor ne yapabilirim

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Vay anam vay başına neler gelmiş forumdaş ha ben senin yerinde olsaydım eğer maddiyat bakımından iyi olarak ıskartaya çıkmış bu notebook ikinci bilgisayarcılara(hard disk almak şartıyla )komple satardım ve yeni bir notebook alırdım ayrıca eski notebook çıkartığım hard disk de bir disk kutusu + usb bağlantı satın alıp kullanırdım.Tekrar geçmiş olsun.

TRWE_2012
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

Sağol Trwe bende bütçemi ayarlarsam yeni alacağım.Yenisini almaya karar verdiğimde sordumda danışacağım.Hangi notebook önerirsiniz...Bunlarıda elden çıkarırım. O zaman dediğin gibi bir tane de harici hdd alırım.Bir şey oldu mu?Yedeklerim kalır...
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Ben sana bir öneride bulunayım(admin önermişti bana)

HP uzak dur..
Alacaksan MSI al(Bu konuda konu başlığı açmıştım)
Ayrıca eski sistemde hardiski bırakma(yukarıda nasıl kullanabileceğini anlatım)
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

:) Hp tecrubem var yanlız benim de bir önerim var teknik servisinden de uzak durun.
sony vio üretilmiyor
casper exper hp kesinlikle satın almam.
lenovo ise sorun yaşattığını gördüm.
geriye toshiba,msı ve asus kalıyor :)
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Harici almana gerek yok sadece mevcut notebookdaki disk çıkartıp buna uygun bir disk kutusu+ usb bağlantı mekanizması satın aldığın zaman hazır alacağın harici disk fiyatının yaklaşık yarısına kadar maliyetle yerel harici disk elde edeceksin.

Ayrıca Yeni sistem satın aldığında şunları mutlaka yap

1.Sisteminde bir geri dönüşüm disk bölümü olsun: Bir sorun olduğu zaman aynı bir cep telefonu gibi fabrika ayarlarına geri dönüş yapabilmelisin.
2.Yeni almış olduğun sistemin tüm sürücülerinin bir yedeğini DriverGenius gibi yazılımla yedeğini al bu sana formattan sonra sürücü yüklemde zamandan kazanç sağlayacaktır.
3.Sisteminde geri dönüşüm mekanizması olsa bile Acronis TrueImage ile ilk kez açtığın sistemin komple yedeğini ya harici diske al yada en az 3 Dvd'ye bölmek suretiyle yazdır ve bu DVD'leri sakla bir sorun olduğunda bu dvdlerden veya harici disk .tib uzantısına sahip imajı Önyüklemeli Acronis Trueİmage Dvdsi ile geri yükleyip sorunsuzca sistemini kullanabilirsin.
4.Sistemini kimseye verme ve de kullandırma(buna en yakınların da dahil unutma senin malının sen den daha iyi kimse özenle kullanmaz)

TRWE_2012
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

evet laptop bir kere el değiştirdiği zaman neler neler geliyor başına...Onun için şifreleme sistemi önemli.Evin ortamı,sıcaklık,tozlanma,üzerine bir şey dökülmeside zayi ediyor.
soğutma sistemi çok önemli...
zamanı gelincede fan değişikliği ve kolay temizlenebilir olmalı...
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Aynen katılıyorum sana bir misal ben kendi notebookmu kardeşime dahil vermeyen bir insanım ama günün birinde yedi yaşıdaki hanım yeğenim benim yanımda oynarken elindeki usb kablosunu savurması sonucu usb giriş yerinin ekran çarpması şöyle toplu iğne başı büyüklüğünde mikrobik çukur oluştu.Hala da öylece duruyor ve kullanıyorum Anlayacağın insanlardan korudum sistemi ama yedi yaşındaki yeğeneğim hakkında sistemin .Çocuk ve benim canım kanım olması sebebi ile yeğenime kızamıyorum sadece o çukur ekranda gözüme ara sıra takıldığında kahrımdan üzüntüye kapılıyorum.Bunu kardeşim yapsaydı hemen savcılığa verirdim kendisini ve tazminat davası açardım ama söz konusu yeğen olunca gıkım çıkmıyor hali ile.....

TRWE_2012
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme...!)
Düzce_Akçakoca_2018
En son TRWE_2012 tarafından 25 Oca 2018, 21:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

Ah trwe benim başıma neler geldi.Ben istanbuldayım.Memleketteki evde düz kasa bilgisayarımın kasası hafif açıktı.Tüm yedek ve bilgilerim içindeydi.Benimde sınavlarım vs çok yoğundum.Memlekete gittiğimde abim düzkasa bilgisayarımı bozuktur diye çöpe atmış...Oysa şuandaki bilgisayarlara taş çıkarırcasına çalışıyordu...Kendim toplamıştım...Şuanda onu yedekleme ünitesi olarak kullanabilirdim.Hala abimle eskisi kadar konuşamıyorum...

2.si malum evde bayanların günleri olur.Tüm akrabalar evde çocuklar falan.Özellikle tembihledim kapıyı kapattım ve bilinçli kimse girmesin diye odayı dağınık bıraktım.Bir baktım benim yaşlarımda iki bayan.Birde erkeklerin özel dosyları vardır.Artık ne açtılar ne yaptılar bilmiyorum...Biraz geç kalmıştım...İzinsiz bilgisayar açılır mı :(((
çok sinirlenmiştim.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Valla senin masaüstü bilgisayarın yol geçen hanına dönmüş ........
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Ama en azından benim gibi bir SALAKLIK yapıpta çalışmakta olan masaüstü bilgisayarın kasasının arkasındaki güç şartel(güç kaynağı) düğmesini şak....! diye 1'den 0'a getiripte ekran kartını yakmamışsındır.(merak bazen insanın başına bela açabiliyor)

TRWE_2012
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

Ah trwe o salaklığı ben arkadaşımın bilgisayarına format atmaya gittiğimde yapmıştım hala unutamıyorum 2004 tü sanırım.Çok eski devasa büyük bir kasaydı gürültüsü duysan fabrikada çalışıyorum dersin.Zaten fabrikadan çıkmış kasa...Neyse ben format attım xp kurdum.Sıra geldi anlamadığım yerden.kasanın vidaları elle çevrilerek açılıyor.prizi çektim ve kablonun ordaki kırmızı düğmeyi 1 den 0 a ittirdim.Neyse işlemci fanını temizledim ve taktım.Sonra sıraya fişi takmaya geldi.Bir ses çıktı resmen patlama sesi arkadaşıma yere yattık.Arkadaşım bağırdı epey ama korkudan.Beyaz dumanlar çıktı.Şalter attı.Evde sağırbir teyze olmasına rağmen ne oluyor dedi biz kendimize geldiğimizde...Sonra tabi kasayı ben yaptırdım neyse ki sadece fan gitmişti ve az bir ücret ödeyerek yaptırmıştım...
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Geçmiş olsun...... Efamından (az hasarla) atlatmışsın.....!
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

sağol trwe
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1