Yandex(Chrome) tarayıcıyı başka diske aktarma ?

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
tmac1
Byte1
Byte1
Teşekkür etti: 1 kez

Yandex(Chrome) tarayıcıyı başka diske aktarma ?

Mesaj gönderen tmac1 »

Selamlar, yandex tarayıcım win kurulu diskinde ve ssd oda, ben ssd ye fazla bir şey yazılmasın ömründen gitmesin diyorum ve de içeriği diğer diske falan taşımak istiyorum, nasıl yaparım sıkıntısız ?
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Re: Yandex(Chrome) tarayıcıyı başka diske aktarma ?

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Az bekleyebilirsiniz.?
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Aşağıda resimli anlatımı verilen yazılımın ssd diskler için 30 günlük demosunu resmi web sayfasından indir.Bu sizin sorunuza cevap olacaktır.

viewtopic.php?f=9&t=204355

TRWE_2012
Kullanıcı avatarı
tmac1
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen tmac1 »

Bu verdiğiniz linkte olan ayrılmış disklerin en az seviyede kayıpla birleştirilmesi anladığım kadarıyla yanlış değilsem, benim aradığım bu değil. Yandex dosyalarını d ya da e gibi diske atıp açılışı ssd den ama içerik dolmasını diğer diske atıp hem ssd den açılış hızı hemde diğer diskten depolama yapmak.

Birde bir şey soracağım, laptopta yandex var yine bizimkilerin face te gezmesi çok sıkıntı oluyor,eset kullanıyorum, sayfa açıldığını belirten imleç durmadan dönüyor fotolar falan yüklenmesi uzun sürüyor , neden sizce ?
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Anladığım kadar Son konusu Yandex Disk ise o zaman Yandex Disk aracını sisteminize kurup buradaki varsayılan yolları değiştirme yoluna gidebilirsiniz.

Aynı durum Yandex(Chrome) tarayıcının web datalarının programın içinde kaydetme yolu başka bir konuma aktarılabilir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4599 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

neden diğer diske kurmuyorsun ?
favorileri falan zaten kolayca aktarırsın
Kullanıcı avatarı
tmac1
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen tmac1 »

velociraptor yazdı:neden diğer diske kurmuyorsun ?
favorileri falan zaten kolayca aktarırsın
Direk kurulum yeri değiştirilemiyor,sen değiştirmelisin kurulduktan sonra. Dosyaları attım ama eskisi gibi olmadı 0 gibi oluyor dosyaları atsam bile,çözüm bulamadım.
trwe yazdı:Anladığım kadar Son konusu Yandex Disk ise o zaman Yandex Disk aracını sisteminize kurup buradaki varsayılan yolları değiştirme yoluna gidebilirsiniz.

Aynı durum Yandex(Chrome) tarayıcının web datalarının programın içinde kaydetme yolu başka bir konuma aktarılabilir.
Yandex disk değil benim normal diskim, bu yandex otomatik olarak kurulum yeri win kurulan yer oluyor,data eklendikçe disk ömrünü yiyor,bende dataları taşımayı denedim ama 0 gibi oldu yandex geri almak durumunda kaldım herşeyi. Program açılışı ssd olsun ama dataları başka diske atsın ki ömür gitmesin istiyorum ben.
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 9 kez
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

yandex kendi yerımlerını renklomak ıcın bulut sıstemı yok mu oraya senkronyalıyın kurulumu "d" yapın yandex portable kullanmayı deneyın, portable var mı bılmıyorum yoksa da yandex yerıne daha kalıtelı tarayıcılar var onlara aktarın yerımlerınızı de, data eklendıkce her dısk omrunu yıyıcek bu kacınılmaz bısey gozle gorulur omur yemez, onun omru gıtmesın buna bısey olmasınla bılgısayar da kullanılmaz :D
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3201 kez

Mesaj gönderen burak35 »

yandex potable olmadığı için kurulumlu bir browser olduğun için başka diske aktarabileceğiniz düşünmüyorum aktarsanız bile sorun çıkartabilir onun yerine daha hızlı olan srware iron , comodo dragon yada slimjet kullanın hem portable dır ve istediğiniz yere kafanıza göre taşıyabilirsiniz tavsiyem işletim sisteminin oldugu sürücüye değilde başka bir sürücüye aktarıp kullanmanız..