windows7 paylaşıma açık yazıcıların tanıtılmamasına rağmen yazıcılar bölümünde görülmesi

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
doga78
Bit
Bit

windows7 paylaşıma açık yazıcıların tanıtılmamasına rağmen yazıcılar bölümünde görülmesi

Mesaj gönderen doga78 »

merhaba;
win xp de ağdaki yazıcıları otomatik bul diye bir secenek vardı.bu seçenek kaldırıldığında sadece tanıtılan yazıcılar yazıcılar kısmında görünüyordu.Ancak windows 7 de böyle bir ayar göremedim.Paylaşıma açılan bir yazıcı ağ-dosya yazıcı paylaşımı açıksa diğer pc'lerde direkt yazıcılara kendini atıyor.Bu yazıcılar silinmesine rağmen pc kapatılıp açıldığında yada bir müddet sonra tekrar yazıcılar kısmında görülüyor.Yazdırma esnasında kullanıcı dikkat etmezse paylaşımlardaki yazıcılardan herhangi birine yazdırma yapabiliyor..Bu sorunu nasıl giderebiliriz?
Paylaşıma açık 5 yazıcı varsa bu yazıcıların hepsi sistem tarafından yazılara eklenmesin sadece eklenen yazıcı olsun tarzında bir seçenek arıyorum.

İşletim sistemi win7 pro 64 bit..
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Selamlar..Saygılar..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: windows7 paylaşıma açık yazıcıların tanıtılmamasına rağmen yazıcılar bölümünde görülmesi

Mesaj gönderen velociraptor »

Yer değiştiğinizde Windows'un varsayılan yazıcı ayarlarınızı değiştirmesini istemiyorsanız, Varsayılan Yazıcıları Yönet iletişim kutusunda Varsayılan yazıcım olarak her zaman aynı yazıcıyı kullan'ı ve Tamam'ı tıklatın diyor Microsoft aşağıdaki yazısında

http://windows.microsoft.com/tr-tr/wind ... -or-school

yabancı dilde resimli anlatımı da aşağıda
http://blog.pluralsight.com/how-to-use- ... -windows-7
doga78
Bit
Bit

Re: windows7 paylaşıma açık yazıcıların tanıtılmamasına rağmen yazıcılar bölümünde görülmesi

Mesaj gönderen doga78 »

merhaba;
Değerli vaktinizden zaman ayırıp bu kadar kısa sürede geri dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim.Dediklerinizi henüz deneme fırsatı bulamadım ama deneyip mutlaka geri dönüş yapacağım.
Benim anlatmaya çalıştığım 20 kadar pc var ve bunlar 5 tane servise dağılmış halde.Her pc 'ye bir yazıcı bağlama imkanı yok.Bu yüzden her serviste 1-2 yazıcı mecburen paylaşımlı olarak kullanılıyor.Paylaşımdaki yazıcılar ilgili pc'lere tanıtılıp varsayılan yazıcı olarak atanıyor.Bir müddet sonra pc'nin diğer paylaşıma açık yazıcıları da otomatik tanıdığı görülüyor.Bunlar silinmesine rağmen pc kapanıp açıldığında silinen yazıcıların tekrar geri geldiği görülüyor.Kullanıcı dikkat etmezse gönderdiği yazı başka servisteki yazıcılara yönlenebiliyor.
Enteresan olan daha önce x adıyla siteme tanıtılan ve paylaşıma açılan yazıcı daha sonra sökülmüş olmasına rağmen (o ağ içerisinde kullanılmıyor) halen x adıyla paylaşıma açık bir yazıcı gibi görünüyor..Ağ yazıcısı ekle seçeneği ile yazıcı eklenmek istenildiğinde de gelen listede görünüyor.
Benzer durumda olan ancak home ve starter kurulu yerlerde nedense bu durumla hiç karşılaşmadım..aynı ağ içerisindeki bu pc'ler için farklı ev ağı oluşturmak mümkün olabilir mi ? mesala evağı1- evağı2-evağı3 gibi.
Göstermiş olduğunuz ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim..Sağolun.. Varolun..
Selamlar..Saygılar..