Windows 7 Güç Yönetimini Ms-Dos'dan Kullanma

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7912
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Windows 7 Güç Yönetimini Ms-Dos'dan Kullanma

Mesaj gönderen trwe »

Windows 7 Güç Yönetimini Ms-Dos'dan Kullanma
**************************************************************************************************************************
Değerli Forumdaşlar Ve Gezginler.Windows 7 'nin belki bir çok kullanıca tarafından bilinmeyen(derin bilgisayar bilgisi olanları tenzih ederim) bir özelliğinin Ms-Dos komut yordamı ile nasıl kullanacağımızı ve sistenizdeki batarya ömründen tutunda işlemci-bellek kullanımı hakkında geniş ve ayrıntılı rapor alabileceğiz.Şimdi dilerseniz bunun nasıl yapıldığını adım adım öğrenelim/öğretelim.....!

Adım_1:

Başlat>>Çalıştır>>cmd yazınız.(UAC devredışı)

Resim

Adım_2:

Açılan Ms-Dos komut penceresinde aşağıdaki kodu ister kopyala-yapıştır veya elle(ezberdeb kurtarır ve alışkanlık yaparak hafızada kalır) yazınız.

Kod: Tümünü seç

powercfg -energy -output c:\energy-report.html
Resim

Adım_3:

Ms-Dos komut yordamını yazdıktan sonra enter tuşuna basınız.Bundan sonra Windows System32 klasöründe bulunan Rasman.exe programına başvurarak sistemin güç-bellek-işlemci gibi bileşenleri bir dizi testte tabii tutulur.Bu test süresi 60 saniye olup 61.saniyede C:\> kök dizininde bir html raporu oluşturur.Siz kullanıcılar bu raporu inceleyerek sisteminiz hakkında genel performans bilgisine sahip olursunuz.Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir husus Erorr Numers (Hata Sayıları)<20'nin altında ise sistemin bataryası sağlıklı bellek-işlemci-güç yöntemi dengeli ve kararlıdır.

Resim
Resim

C:\ Kök dizininde olan html rapor içeriği;

Resim
Resim

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :)
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Cevapla