Windows 7 Kayıt Defteri Açılmaması ve Çözümü

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7263
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Windows 7 Kayıt Defteri Açılmaması ve Çözümü

Mesaj gönderen trwe » 09 Eki 2013, 00:53

Değerli Forumdaşlar Ve Gezginler

Bu sefer ki Windows 7 makale konusu başıma gelen bir olaydan gelerek 2013 yılının Mart ayında bir araştırmadan doğmuştur.Buyurunuz Konuta girelim:

Windows 7 Kayıt Defteri Açılmaması ve Çözümü

Windows 7 işletim sisteminde kayıt defterinin açılmamasının birtakım nedenleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki genelde virüslerden kaynaklanan sorunlar olmaktadır. Bilgisayara giren virüsler kayıt defterinin açılması için gereken uygulamanın çalıştırılmasını engellemekte ve dvre dışı bırakmaktadır.

Mevcut sorun için internet üzerinde birtakım yapılan yorumlar bazı programların kullanılması ya da format atılması şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu sorunun başak türlü bir çözümü bulunmaktadır. Çözümün içeriği ise başlat butonuna çalıştır yazılması ve burada ortaya çıkan satıra “REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f” yazmak olmaktadır. Bu kodun yazılmasının ardından çalıştır butonuna basılması yeterli olmaktadır.


Ancak bu şekilde Windows Kayıt Defteri penceresinin açılmasına çözüm bulamayan kullanıcılarımızın için başka bir yol daha bulunmaktadır. Karşımıza çıkan bu diğer bir yol ise yine başlat menüsüne tıklamak ve çalıştır yazarak, çalıştır programını aktif etmek olmaktadır.

Ardından aktif olan çalıştır’a yazılması gereken ise “gpedit.msc” komutudur. Bu komutun yazılmasının ardından açılan menü grup ilkesi olmaktadır. Grup ilkesi menüsü üzerinden kullanıcı yapılandırması-> yönetim şablonları-> sistem-> kayıt defteri düzenle bölümüne ulaşılmasından sonra da çift tıklama “yapılandırılmadı” seçeneğini etkin yapmak Windows Kayıt Defterinin aktif olması için yeterli olacaktır.

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce/Akçakoca
:oops: :oops: :oops: :oops:
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!Cevapla