Windows 7 Belgelerim Sistem Klasöründe İki Adet Masaüstü

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Windows 7 Belgelerim Sistem Klasöründe İki Adet Masaüstü

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Merhaba,
Ben aranıza(https://www.sordum.net) yeni katıldım.Benim bir sorunum var(sorundan çok ufak bir sıkıntı).Sistemin daha önce Windows Vista Home Prenium SP2 TR idi,2009 Yyılında Windows 7 çıkınca direkt
windows 7 Ultimate SP1 sistemine geçtim.(Geçiş nedenim vista'nın xp'ye oranla aşırı kaynak tüketmesi ve en ufak bir program hatasında sistemin kararlılığının tepetaklak olması idi....)

Windows 7 Ultimate İşletim sistemini sorunsuz kullanmaya başladım.Ancak daha sonraları(yaklaşık 3-4 ay sonra)
''C:\Users\MURAT AYDEMİR'' kök kullanıcı dizininde ''Masaüstü'' ve ''Masaüstü'' adlı iki ayrı Sistem Klasörü olduğunu gördüm.Masaüstündeki bir dosya/dizin(klasör)/herhangi bir programa ait kısayol....vs gibi nesnelerin
normal ''Masaüstü(Bu sistem klasörü simgesel)'' olmadığını, Sistemin bir şekilde oluşturmuş olduğu ikinci ''Masaüstü''(bu sistem klasörü BOŞ KLASÖR SİMGESİ ile temsil ediliyor) sistem klasöründe masaüstündeki tüm nesnelerin burada olduğunu gördüm.Hemen bunları buradan birinci Masaüstü Sistem Klasörüne taşıdığımda masaüstünü kullanamıyorum hiçbir nesneye ulaşamıyorum.Windows Gezgini dahi bütün bileşenler(Kitaplıklar filan) boş görünüyor.Tersini yaptığımda ise sistem sorunsuz ve kararlı çalışıyor.
Benim sorum şu bu sorunu nasıl halledebilirim.Bu durum diğer kullanıcı hesaplarında aynı.....
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Re: Windows 7 Belgelerim Sistem Klasöründe İki Adet Masaüstü

Mesaj gönderen trasmus »

Böyle bir sornla daha önce karşılaşmadığım için sorununun kesin çözümünü bilmiyorum. Windows dosyaları zarar gördüğü için kullanıcı hesabında değişiklik yapmış olabilir. komut sistemini açıp "sfc /scannow" yazarsan (tırnak işaretleri hariç) sistem bütünlük kontrolünü yapıp varsa arızaları onarır. Eğer hata yoksa virüs veya başka bir zararlı bulaşmış olabilir, sistemini lisanslı bir güvenlik programıyla taratmanı öneririm.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Dediklerinizi zaten yaptım ama sorun haledilemedi benim tahminim Windows Kayıt Defterinde bir sorun var ama nerede.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Lisanslı Virüs prıgramım AVG son sürümü
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Kayıt defteri sorunun varsa ancak formatla işini sağlama alırsın, yoksa düzelttikten sonra tekrar sorun çıkarır.