Mac OS X Leopard 10.5.8 - X86 AMD Cpu Pclere Kurulum

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Kullanıcı avatarı
BetaBong
Byte2
Byte2

Re: Mac OS X Leopard 10.5.8 - X86 AMD Cpu Pclere Kurulum

Mesaj gönderen BetaBong » 13 Haz 2011, 01:24

son sürüm bumu? kullanamayi düsünüyorumda.

Birde ntfs formatinda 2 tb hdd içi dolu macda çalisirmi ?
İşe falan otobüsle metroyla gider, bir ton yol parası tabi oysaki süper kahraman olduğunu bilse, bir ihtimal uçarak giderdi olmadı hizlı koşardı.. Bunlar önemli detaylar.

Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen tasiyici » 06 Haz 2013, 23:45

RealKiss bende window 7 ultumate kullanıcısıyım windows 7 nin üzerine kurabiliyormuyuz hdd kapasitesi 1.5 tb
hdd 3 bölünmüş halde onu tekrar bir alana bölsem mac os x leopardı kurabilirmiyim
indirme linkini varmı acaba benmi göremedim teşekkürler
ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE SORDUM.COM!!
LAFI KARILAR PAYLAŞIMI SORDUM.COM YAPAR!!!
MESAJIM VAR RUTBEM VAR SORDUMCUYUM HAVAM VAR!!!

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen Ensatech » 30 Kas 2013, 22:27

tasiyici yazdı:RealKiss bende window 7 ultumate kullanıcısıyım windows 7 nin üzerine kurabiliyormuyuz hdd kapasitesi 1.5 tb
hdd 3 bölünmüş halde onu tekrar bir alana bölsem mac os x leopardı kurabilirmiyim
indirme linkini varmı acaba benmi göremedim teşekkürler
Üzerine kurulamıyor ancak sırasıyla şunu yapmak mümkün, önce mac kurulurken diski disk izlencesiyle 3 bölüme ayırarak ilki macosx genişletilmiş günlüklü olsun ikinci patrisyon windows için FAT olarak kalsın, 3. kısımda her iki işletim sisteminde yazılabilir olsun isterseniz Exfat olarak ve diski MBR tipinde bölüntülerseniz. Sırasıyla önce Mac Os kurulumu yapıp sonra üzerine Windows 7 yi ikinci FAT olan bölümü biçimlendirerek NTFS yapmış olucaksınız. Windows kurulunca haliyle son boot kaydı win olacağı içinde sadece windows açılıcak Maci boot menüsüne eklemek içinde Easy BCD gibi boot editörleriyle Mac kaydını eklediğinizde de açılışta işletim sistemini seçebilir hale gelerek Dual Boot kullanmanız mümkün.

Amd sistemler için birde Niresh sürümü var ancak denemedim ben intelde İatkos 10.8 ve son olarak 10.9 kurulumları yaptım. İatkosun M sürmü Maverick de çıkması yakın