LXDE-Openbox Temalarını Nasıl Yedekleyebilirim?

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

LXDE-Openbox Temalarını Nasıl Yedekleyebilirim?

Mesaj gönderen shampuan » 22 Nis 2019, 12:03

Arkadaşlar bir iki hafta önce Puppy Linux adında flaş bellekten çalışan, minimal, ama güzel bir sürü özelliği olan bir dağıtımın, bir başka kişi tarafından LXDE tema yüklenmiş versiyonunu denedim. Pencere başlığı stillerini karıştırırken farkettim ki, şu an kullandığım Lubuntu sürümünden çok daha fazla tema yüklenmiş ve yüklü olan temalar internette yok.

Sorun şu:
Bu puppy linux dağıtımının içinde bulunan temaları nasıl farklı kaydedebilir ve şu an kullandığım diğer LXDE dağıtımına kurabilirim. Bana LXDE'lerin tema klasörünü gösterseniz yeter. Biraz sistem dosyalarını karıştırdım ama bulamadım. Linuxların klasör yapısına hala alışamadım da...

Biliyorsanız yardımcı olabilir miydiniz.

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Re: LXDE-Openbox Temalarını Nasıl Yedekleyebilirim?

Mesaj gönderen trwe » 23 Nis 2019, 00:06

shampuan yazdı:
22 Nis 2019, 12:03
Arkadaşlar bir iki hafta önce Puppy Linux adında flaş bellekten çalışan, minimal, ama güzel bir sürü özelliği olan bir dağıtımın, bir başka kişi tarafından LXDE tema yüklenmiş versiyonunu denedim. Pencere başlığı stillerini karıştırırken farkettim ki, şu an kullandığım Lubuntu sürümünden çok daha fazla tema yüklenmiş ve yüklü olan temalar internette yok.

Sorun şu:
Bu puppy linux dağıtımının içinde bulunan temaları nasıl farklı kaydedebilir ve şu an kullandığım diğer LXDE dağıtımına kurabilirim. Bana LXDE'lerin tema klasörünü gösterseniz yeter. Biraz sistem dosyalarını karıştırdım ama bulamadım. Linuxların klasör yapısına hala alışamadım da...

Biliyorsanız yardımcı olabilir miydiniz.
GNU-Linux/Unix Dosya Sistemine alışamaman normaldir.

Bahsettiğin sizin burada

Kod: Tümünü seç

/usr/share/themes
Bu dizin sistemin tüm tema dosyalarını barındıran dizin olup buraya ancak ROOT adlı kullanıcı erişim sağlayabilir.Onun için bu dizini root yetkilerle açmalısın

Birde kullanıcının kendi tema dosyaları vardır.Bunlara da

3. /home/kullanıcıAdınız parametresini takip ediniz.
4. Burada 1 düzine dosya gözükecektir fakat Windows mantıklı gizli dosyalar bulunmaktadır. CTRL+H yapınız.
5. Karşınıza çıkan yeni dosyalar arasından themes adlı dosyayı bulmaya çalışınız.

Bu dizin her GNU-Unix/Linux dağıtımında da bulunmaz ama mesela Ubuntu da bu dizin .themes şeklinde gizli bir şekilde bulunur.
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Re: LXDE-Openbox Temalarını Nasıl Yedekleyebilirim?

Mesaj gönderen shampuan » 23 Nis 2019, 14:19

Teşekkürler buldum. Yardımlarınız için sağolun.