Google'un yeni para kapısı Android

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Google'un yeni para kapısı Android

Mesaj gönderen uçs » 06 Ağu 2010, 11:36

Resim

Dünyada her gün 200 bin adet satılan Android telefonlar dünyanın bir numaralı arama motoru Google'ın gözünü kamaştırdı.

Android işletim sistemli teleonların satışındaki artış karşısında Google, en büyük rakibi Apple iPhone' a da meydan okudu.

Google CEO'su Eric Schmidt, yaptığı açıklamada, asıl alşanları olan internette bir yavaşlamanın olabileceğini bu arada sosyal ağlara ve Android işletim sistemine yönelik teknolojileri geliştirerek gelirlerini artıracaklarını söyledi.

Schmidt, sosyal ağ özellikli online ürünlere odaklandıklarını belirterek bir sosyal paylaşım sitesi ve Zyng gibi online oyun firması ile işbirliğine hazırlandıklarını da açıkladı. Smith, bu işbirliğinin Facebook'la olacağı söylentisini onaylamadı.

Android, Google'ın mobil cihazlar için geliştirdiği ve bu cihazların ihtiyaç duyabileceği anahtar uygulamaları içersinde barındıran bir işletim sistemi.

Android telefonlar şu temel özellikleri taşıyor. Açık kaynak kodlu Webkit tabanlı tarayıcı, SQLite veri depolama,desteklediği medya formatları ise MPEG4, H.264, MP3, AAC, AMR, JPG, PNG, GIF, Opptimize edilmiş 2 ve 3 boyutlu grafikler, GSM telefon desteği, Bluetooth, EDGE, 3G, ve WiFi,kamera, GPS, pusula ve akselerometre ..Google Android içersinde, e-posta, kısa mesaj (SMS), takvim, harita, tarayıcı ve rehber uygulamaları yer alıyor ve tüm uygulamalar java altyapısı ile programlanmış.

VETEKNOLOJİ
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla