Windows 8 yeni Vista olur mu?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Windows 8 yeni Vista olur mu?

Mesaj gönderen uçs » 06 Ağu 2010, 11:29

Resim

Windows 8 hazırlıkları...

Windows'u bekleyen gizli tehlike: Windows 7 yeni XP'yse, Windows 8 ne olacak?

Microsoft'un Windows 7 başarısı Steve Ballmer'ın açıklamasına göre yüzde 94 ile inanılmaz bir müşteri memnuniyeti oldu.

Ancak yazılım dünyası devamlı değişiyor ve kaçınılmaz olarak bu işletim sisteminden sonra yeni bir Windows gelecek. Windows 8'in 2012'de gelmesi bekleniyor. Hakkındaki sızıntılar henüz oldukça kısıtlı.

Ortaya çıkan özellikler arasında hızlı açılış süresi, uygulama mağazası ve farklı donanımlarda aynı masaüstünde çalışmayı sürdürebilmek yer alıyor.

Windows Vista'nın kötü ününü silmek zor oldu ama şimdi daha zoru, tüketicilerin son derece memnun olduğu bir işletim sisteminden sonra, onları bir yenisine geçişe ikna etmek.

Steve Ballmer'ın konuşması

Performans ve güvenlik geliştirmeleri zaten her sürümde olan özellikler. Şimdi mesele tüketicilere farklı ve somut sebepler verebilmekte yatıyor.

PC satışlarını coşturan Windows 7 sonrasında donanım üreticileri de, yatırımcılar da Microsoft'a güveniyor. Steve Ballmer Microsoft Finansal Analiz Toplantısı'nda yaptığı konuşmada "Windows 7 ile yaptığı dev işi tekrar edebilecek, çok güçlü yeteneklere sahip bir takım kurduk. Ben bir yatırımcı olarak bunu düşünmeniz gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Bill Gates, Bach ve Allard gibi önemli isimleri yitiren ve yönetiminde önemli değişiklikler yaşanan Microsoft, Windows 8 için hem ekibini, hem yatırımcılarını yani bütün güçlerini bir araya topluyor. Bakalım bu çabalar, Windows 8'in yeni bir Vista faciası olmasını önleyebilecek mi? Yoksa Windows 7 de, XP gibi ölümsüz bir işletim sistemi olarak kalacak mı?

ALINTIDIR
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla