Günde 10 euro’ya SAP kullanma fırsatı!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Günde 10 euro’ya SAP kullanma fırsatı!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

SAP, Türkiye’de ilk defa KOBİ’lere yönelik çok özel bir uygulama başlatıyor.

SAP, KOBİ’lere SAP çözümlerini kiralama imkanı sunuyor. Yazılım, donanım ve servis hizmetlerinin de aylık kiraya dahil olduğu bu modele, başlangıç yatırımının yüksekliğinden dolayı ERP kullanamayan KOBİ’lerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden SAP, Türkiye’de bir ilke imza atıyor. SAP, birçok farklı endüstri için hazır çözümlerini aylık sabit ödemeli kiralama modeliyle KOBİ’lerin kullanımına sunuyor. KOBİ’ler 2 yıl, 3 yıl ve 4 yıllık sözleşme seçenekleri ile araç kiralar gibi, satın alma yatırımı yapmadan SAP’nin Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), BusinessObjects İş Zekası, İnsan Kaynakları (HR) ve Bordro çözümlerini kullanabilecekler.

KOBİ’lere günde 10 euro’dan başlayan fiyatlarla SAP kiralama imkanı sunan ve yüksek başlangıç yatırımı gerektirmeyen bu model, işletim maliyetlerini de düşürecek. Uygulama ve şirket verileri bir iş ortağının veri merkezinde barındırılacak, dolayısıyla KOBİ’ler donanım yatırımı yapma ve bu sistemleri yönetecek teknik ekip istihdam etme ihtiyacından da kurtulacak.

SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker, “Türkiye’nin gelişen pazarlara dahil edilmesi ve SAP tarafından yatırım yapılacak ülkeler arasında sıralanması ile birlikte Türkiye’de yazılım pazarını büyütmeye yönelik çalışmalarımızın ilk uygulamalarından biri SAP kiralama modelidir. Türkiye’de hemen hemen tüm büyük işletmelerin, iş süreçlerini yönetmek için kullandığı SAP çözümlerini, Türkiye ekonomisinin lokomotif gücü KOBİ’lere uygun maliyetlerle sunabilmenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. SAP yazılımlarını düşük maliyetle kullanmak isteyen KOBİ’lerin çok beğeneceği bir kiralama modeli sunuyoruz. Kiralama yönteminin, krizin ardından askıya alınan yatırım kararlarını hareketlendireceğine ve SAP çözümlerini kullanan işletme sayısını büyük oranlarda arttıracağına inanıyoruz” dedi.

SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker, “Ülke milli gelirimizin yarısından fazlasını KOBİ’ler yaratıyor. Türkiye’de KOBİ’lerin rekabet avantajını arttıracak ve ihracata yönelik çalışmalarını güçlendirecek teknolojileri, KOBİ’lerin kullanımına sunuyoruz. İş ortağımız Anadolu Bilişim Hizmetleri (ABH) ile birlikte yürüteceğimiz kiralama modeli ile Türkiye’deki KOBİ’lerin yüzlerini yurtdışına çevirmelerini sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

KOBİ’lerin teknolojiden daha efektif yararlanmasını teşvik edecek SAP’nin yeni kiralama modeli, işletmelere esnek bir çalışma ortamı sağlayacak. KOBİ’ler kiralama süresi sonunda isterlerse sözleşmelerini uzatabilecek, durdurabilecek veya programı satın alma yoluna gidebilecekler. SAP’nin uzman iş ortakları, SAP çözümlerinin kurulumunu 6-8 hafta gibi çok kısa süreler içinde gerçekleştirerek KOBİ’lerin kullanımına sunacak.

Dünyada işletmelerin yüzde 99’u KOBİ’lerden oluşuyor. KOBİ’lerin ihracattaki payı Hindistan’da yüzde 50, Japonya’da yüzde 38, ABD’de yüzde 32, Türkiye’de henüz yüzde 10 oranında. Gelişmiş ekonomilerde yatırımların yüzde 40’ı, üretimin yüzde 50’si, ihracatın ise yüzde 30-40’ı KOBİ’ler tarafından gerçekleştiriliyor.

VETEKNOLOJİ
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla