Sony’den yepyeni bir Walkman

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Sony’den yepyeni bir Walkman

Mesaj gönderen uçs » 05 Ağu 2010, 11:20

Sony’nin genç müzik severler için tasarladığı yeni WALKMAN® E450 Eylül'de geliyor.WALKMAN® ailesi bu sonbahar, Sony’nin en yeni Video MP3 çalar seçenekleri ile genişliyor. Eğlenceli, renkli ve kullanımı kolay son nesil WALKMAN® E450 stil sahibi bir görünüme, muazzam bir ses ve video performansına sahip. Sony’nin yeni WALKMAN® E450 serisi MP3 çalarları, 2010 Eylül ayından itibaren müzikseverlerle buluşuyor olacak.

Resim

Yeni ara yüz WALKMAN®’i daha kolay kullanılır ve daha eğlenceli bir hale getirirken,yeniden tasarlanan çalma ekranı, albüm kapak çalışmalarının büyük görüntüsünü çok canlı ve net QVGA ekranda rahatlıkla görmenize izin veriyor. Arka plan duvar kağıdı olarak mevcut bulunan bir takım tasarım seçeneklerini kişiselleştirebilir veya kendi fotoğrafınızı kullanabilirsiniz. Yeni Sahne Araması özelliği ise, bir dizi küçük görüntüyü kaydırarak, uzun videolarda doğru anı bulmanızı kolaylaştırıyor.

Ruh halinize göre müzik

Sony’ye özel olan SensMe™ teknolojisi, müzik kütüphanenizi otomatik olarak analiz ediyor, sınıflandırıyor ve bir dizi tematik kanal yaratıyor. Size sadece o ana uygun kanalı seçmek kalıyor.

WALKMAN® için yeni bir özellik olan olan Lyrics Sync, popüler olan .lrc dosya formatını destekliyor, favori şarkılarınızın sözlerini ekranda gösteriyor. Ayrıca, favori şarkılarınızla birlikte şarkı söyleyip eğlenmenize izin veren yeni bir Karaoke Modu da bulunuyor. WALKMAN®, otomatik olarak orijinal yorumcunun ses seviyesini düşürüyor, böylece sizin sesiniz müziğin üzerinde net bir şekilde duyuluyor. Eğer yüksek veya düşük notalarla baş etmeye çalışıyorsanız, tekrar çalma tuşu, çalma hızı değiştirilmeksizin herhangi birinin sesine uygun olması için aşağı veya yukarı seviyede ayarlanabiliyor.

Resim

Yeni Dil Öğrenme fonksiyonu, dikkat isteyen şarkı sözlerini öğrenmeyi kolaylaştırıyor ve WALKMAN®’iniz ses perdesini değiştirmeksizin veya netliği bozmaksızın düşük bir çalma hızında dinlenmek üzere seçilen bir pasajı tekrar tekrar çalıyor.

Sony’ye özgü kullanışlı bir işaretleme fonksiyonu, beş adede kadar kişisel çalma listesi yaratmanıza, eklemenize veya düzeltmenize izin veriyor. Sadece modunuza veya yaptığınız şeye uygun bir çalma listesini seçmeniz yeterli oluyor.

Her WALKMAN® gibi yeni E450 serisi de, müzik koleksiyonuz için sağladığı tam ve zengin ses özelliği ile kulakların pasını alıyor. Net Bas ve Net Stereo özelliklerine, yeni DSEE (Digital Sound Enhancement Engine / Dijital Ses Artırma Motoru) özelliği de katılıyor. Sony tarafından geliştirilen DSEE, müzik dosyalarının daha doğal ve CD kalitesinde sesi oluşturmak için sıkıştırıldığında kaybolan yüksek frekansları onarıyor.

Tek şarj ile 50 saat

Yeni Virtual Phones Technology (Sanal Telefon Teknolojisi) kulaklıklarınıza, favori parçalarınızla eğlenmeniz için fazladan bir boyut da getiriyor. Ayrıca Sony’nin akustik modellemesi size, farklı beş ses alanı seçeneği sunuyor. Dynamic Normalizer ise siz şarkıları sürekli dolaşma modunda arka arkaya dinlerken her bir şarkının ses hacmini dengeleyip, ses yüksekliğindeki farklılıkları azaltıyor.

Ekstra uzun pil ömrü E450 serisini daha uzun süre kullanmanıza izin veriyor; tek bir şarjla 50 saate kadar müzik dinleme veya 10 saat video oynatma süresine sahip oluyorsunuz1.

Sağlanan İçerik Transferi yazılımı, PC’nizden veya iTunes kütüphanesinden (DRM dosyalarını içermez) müzik dosyalarını ve çalma listelerini doğrudan WALKMAN®’inize “Sürükle ve Bırak” yöntemi ile aktarmanızı kolaylaştırıyor.

WALKMAN® E450’yi PC’nizin USB yuvasına taktığınızda, yeni bir ‘Cihaz Ortamı’ penceresi otomatik olarak açılıyor. Bu kullanımı çok kolay medya yönetimi fonksiyonu, Windows Explorer’da WALKMAN®’de kayıtlı dosyalar arasında dolaşmanıza ve medya dosyalarını doğrudan PC’nizden WALKMAN®’e aktarmanıza izin veriyor. Windows® 7 de, sabit diskinizde saklanan DivX® ve AVCHD video dosyalarının bile WALKMAN®’de izlenmesi için oynatılabilir bir formata dönüştürülmesini sağlıyor.

WALKMAN® E450 serisi tüm Sony MP3 ve MP4 çalar ürün yelpazesinin bir parçasıdır. WALKMAN® ürün yelpazesi, 7.1 cm’lik (2.8 inç) geniş OLED ekranı ile ultra-ince A serisini, entegre hoparlörlere sahip çok yönlü S serisini, giyilebilir W serisini ve pratik, kullanımı kolay B serisini de içeriyor.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla