LG Lollipop GD580

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

LG Lollipop GD580

Mesaj gönderen uçs »

Resim

rüne Genel Bakış


LG Lollipop GD580, son derece tatlı bir telefon. Tasarımına getirdiği görsel yenilikler ve renk seçimleriyle kullanıcıları kendisine çekecek gibi görünüyor.

Artılar
-Şık tasarım
-Canlı renk seçenekleri -Kişiselleştirilebilir, gizli OLED ekran

Eksiler
-Cihaz bazen yavaş kalabiliyor
-Standart kulaklık girişi mevcut değil

LG'nin en 'şeker' telefonunu inceledik.

Farklı tasarımlar ve fikirlerle karşımıza çıkan LG yine yaptı yapacağını. Firmanınn piyasya sürmüş olduğu yeni modeli GD580 gerek ismiyle, gerekse özellikleriyle dikkat çekiyor. Zira ürünün adı Lollipop olarak geçiyor. Bazı yerlerde ise dLite; bunu da ek bir bilgi olarak verelim. Ürün sıra dışı teması, tasarımı ve özellikleriyle ilgi çekiyor.

Bakalım LG'nin lolipop şekeri 'kullanım alanınıza' ne kadar dahil olabilecek?..

Teknik Özellikler

Boyutlar: 108.3 x 51.5 x 13.4 mm
Ağırlık: 103.5 g
Ekran: 240 x 400 piksel, 2.8" 256K renk TFT ekran
Bellek türü 60 MB dahili, 8 GB'a kadar yükseltilebilir.
Kamera 3.15 megapiksel, 2048 x 1536 piksel / VGA ikincil kamera
Bağlanılabilirlik USB 2.0, Bluetooth 2.0, 3G (HSDPA 3.6 Mbps)

Sade tasarım canlı renklerle birlikte!

Lollipop görünüş olarak son derece sade bir telefon. 108.3 x 51.5 x 13.4 mm ebatlarında olan cihaz sadece 103.5 g ağırlığında. Bunun yanında parlak ve canlı renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. Ürünün mavi, pembe ve füme renk seçenekleri mevcut.

Cihazı elimize aldığımızda dümdüz bir ekran, sol tarafında kulaklık/bağlantı girişi ve kamera butonlarıyla yer alıyor. Sağ tarafta ses seviye ayarlama tuşlarının yanı sıra arka tarafta 3.15 megapiksellik (2048 x 1536 piksel) kamera yer alıyor. Ürünün kamera kalitesinden memnun kaldığımızı söyleyebiliriz. Ayrıca bonus olarak lolipopumuzun içerisinde bir de klip stüdyosu adlı yazılım yer alıyor. Program aracılığı ile video/resim içerikli görsel klipler hazırlayabiliyorsunuz.

Kulaklık girişi maalesef standart biçimde değil. Bu yüzden cihaza istediğiniz kulaklığı bağlayamıyorsunuz. Ses kalitesi ve MP3 oynatıcı fena değil. Ekolayzer ayarları her ne kadar etkili olsa da, standart olarak kulaklık bağlanabilse daha iyi olabilirdi.

Lolipopun özel güçleri...

GD580'in bazı gizli 'güçleri' var. Ürünün üst kapağının en ucunda bulunan saydam bölümünde gizli LED ışıkları yer alıyor. Arama ya da mesaj geldiğinde veya kapağı kaldırdığınızda bu ışıklar yanıyor. "Bitti mi? Bitmedi!" Aynı zamanda üst kapağın tam ortasında gizlenmiş harici OLED (7 x 15 matrix) ekranı görebiliyorsunuz.

Resim

Bu ekran üzerinde de yine mesaj, arama durumlarında belirlediğiniz animasyon görünüyor. Dilerseniz dijital biçimde saat de gösterilebiliyor. Kapak kapalıyken ses tuşlarından herhangi birisine bastığınızda ekranda kısa bir süreliğine saat görüntüleniyor. Buyrun size bir bomba daha; ürünün içerisinde yer alan akselerometre sayesinde hem ana ekrandaki, hem de OLED ekrandaki animasyon yatay ya da dikey olarak görüntülenebiliyor.

Kullanım rahatlığı & Diğer özellikler

Gelelim ekran ve tuş takımına. Lollipop'un üzerinde 2.8 inç, 240 x 400 piksel çözünürlüklü, 256.000 renk destekli TFT ekran bulunuyor. Ekran kalitesini oldukça iyi bulduk. Üst kapağın iç tarafında ikincil bir kamera bulunuyor. Hadi öğrendiklerinizi sınayalım: Peki, iç tarafta ikincil bir kamera bulunması ne anlama geliyor?.. Eveeeeeet, 3G desteği!!

GD580, HSDPA 3.6 Mbps standartında 3G bağlanılabilirliği sunuyor. Mobil internet ortamında ufak işleri halletmek için de birebir. Wap 2.0/xHTML, HTML destekli tarayıcı ihtiyacı karşılıyor. Aynı zamanda yine akselerometre yardımıyla tarayıcıyı yatay ya da dikey olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak fare imlecini yön tuşlarıyla navige ediyor olmanız bazen problem doğurabiliyor. İmleç, herhangi bir yöne bastığınızda tek satır atlıyor, ancak birkaç kez üst üste aynı yöne basınca fare işaretçisi birden birkaç satır atlayabiliyor.

Resim

Tuş takımı ise oldukça iri ve geniş bir alana yayılmış. Bu bakımdan kullanması oldukça kolay. 'NO' tuşunun üzerinde yer alan noktalarla bezeli ufak butona basarak kapak ışıklandırma menüsüne gidebilirsiniz. Burada kapak ışıklandırma seçenekleri ve animasyonlarının yanı sıra, OLED ekranda görünmesini istediğiniz animasyonu da tasarlayabiliyorsunuz.

Ürünün dahili 60 MB hafızası bulunuyor. Bu kapasite microSD hafıza kartlarıyla 8 GB'a kadar çıkartılabiliyor.

Cihazın MP3 oynatıcısı MP3/WAV/WMA/AAC+ formatlarını oynatırken, video oynatıcısı MP4/H.263/H.264/WMV uzantılı dosyaları destekliyor. Ortam yürütücülerinin yanı sıra Lollipop'ta bir de FM radyo bulunuyor.

Pil ömrü olarak GD580 oldukça dayanıklı. 800 mAh lityum iyon pil kullanan ürün 250 saat bekleme, 3 saat de görüşme süresi sağlıyor. Normal kullanımla 2 günü rahat aşıyor, 3. günü de zorlayabiliyorsunuz. Oldukça etkileyici.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla