Fujitsu Yeni Nesil Teyp Arşivleri!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Fujitsu Yeni Nesil Teyp Arşivleri!

Mesaj gönderen uçs »

Fujitsu’nun giriş seviyesi ETERNUS Teyp arşivleri, şimdi yeni nesil LTO Teknolojisi ile daha güçlü.

Veri depolamada büyümeye odaklanan kurumların öncelikli tercihi ETERNUS LT20, LT40 ve LT60 teyp arşivleri şimdi LTO-5 teyp sürücüleri ile yer, zaman ve yönetim maliyetlerinden çarpıcı tasarruflar sağlıyor.

Dünyanın önde gelen bilişim firmalarından Fujitsu, rekabet ortamında büyümeye odaklanan şirketlerin veri yedekleme ihtiyaçlarına yönelik sunduğu ETERNUS LT20, LT40 ve LT60 teyp kütüphanelerini, yeni nesil teyp sürücüleriyle daha da güçlendirdi. Fujitsu bu yeni teyp sürücü teknolojisi ile hemen her ölçekteki işletmenin uzak ofislerindeki verinin yedeklenmesini kolaylaştıran ideal bir altyapı sunuyor. LTO-5 teyp sürücüleri, Fujitsu’nun kalitesini kanıtlamış giriş seviyesi ETERNUS veri depolama ve yedekleme sistemlerinin yazma ve yedekleme hızında dikkate değer bir artış sağlıyor. Bu yeni sürücüler sayesinde sistemlere daha seri kayıt yapabilmek için ilave medya eklenmesine gerek kalmadığından veri depolama maliyetleri de aynı oranda azalıyor.

Fujitsu’nun yeni duyurusuyla birlikte artık mevcut sistemlerini güncellemek isteyen kullanıcılar, farklı seçenekler arasından istedikleri tercihi yapabilecekler. Yeni nesil LTO-5 teyp sürücüler, bir önceki LTO-4 sürücü modellerine göre iki, LTO-3 sürücülere göre ise dört kat daha fazla veri depolama kapasitesine sahip. Bu nedenle 3 TB’a kadar genişleyebilen depolama kapasitesi ile her LTO-5 teyp sürücüsü, kurumlara, çok daha az sayıda teyp medyasıyla çalışma olanağı tanıyor.

Küçük ve orta ölçekli şirketler, LTO-5 teyp sürücüleri ile mevcut arşiv sistemlerinde artık daha fazla veri depolayabilecek. Böylece veri depolama için genelde saklama alanı sıkıntısı yaşayan yöneticiler yeni sürücüler ile mevcut teyp sistemlerinin güncellenmesini öteleyebilecek. Ayrıca kurumlar sistemlerin çalışması ve soğutma amaçlı kullanılan enerjiden de büyük bir tasarrufta bulunabiliyor.

Resim

Aynı hacimde yüksek kapasite

Yeni sürücülerin sağladığı avantajlar sadece maliyetler düzeyinde etkili olmakla kalmıyor, aynı zamanda bu yeni teknoloji, veri depolama ve yedekleme altyapısına yatırım yapmayı düşünen kurumlara, daha az sayıda teyp medyasına ihtiyaç duyan ve daha az yer tutan, dolayısıyla yüksek kapasiteli küçük sistemlere sahip olma fırsatı sunuyor. Yeni teknoloji, toplam depolama medyası ihtiyacında yüzde 63’lere varan çok yüksek oranda ciddi bir tasarruf sağlıyor.

Fujitsu Türkiye Teknoloji Satış Yöneticileri Grup Müdürü Burak Çetinay, yeni sürücü teknolojisi hakkında şunları söyledi:

“Yeni LTO-5 modelleri, teyp teknolojisindeki yenilikçi yaklaşımlar arasında kayda değer bir örnek oluşturuyor. Önceki sürücülerimizde olduğu gibi LTO-5’in üstün teknolojisini, kapsamlı testlerden geçirdikten sonra artık müşterilerimizin tecrübesine sunmaya hazırız. Küçük ve orta ölçekli kuruluşlar başta olmak üzere birçok kurum yeni teyp sürücülerinin inanılmaz bir kapasiteye kavuştuğunu görebilecek. Böylece şirketler kendi veri depolama mimarilerini yeni teknoloji ile güncelleyebildikleri gibi veri saklama maliyetlerinin de azaldığına tanık olacaklar”

Performans ve güvenlik önce gelir

Günümüzün çevreye duyarlı teknoloji kervanında yer alan LTO-5 teyp sürücüleri bu alanda gelişmiş yetenekleriyle dikkat çekiyor. Bu sürücüler, önceki modellere oranla yüksek oranda enerji tasarruflarına imkan veren gelişmiş özelliklerle kullanıcıya ulaşıyor. Örneğin, veri çıkışı, doğru veriyi bulma ve doğru yere yazma konusunda geliştirilmiş hızı, artırılmış tampon bellek boyutu gibi en temel teknoloji bileşenleri ile şirketlere güçlü ve yüksek kapasiteli bir yedekleme çözümü sunuyor.

WORM gibi endüstri standartlarına uyumlu olması ve şifreleme becerisiyle güvenlik standartları açısından kurumlara doğru bir seçim yapma imkanı veriyor. Kurumların mevcut yatırımlarını koruyabilmesi noktasında ise LTO standartları önemli bir esneklik getiriyor. Bu standartların uyumluluğu sayesinde teyp yedekleme sistemleri altyapısına uzun vadeli yatırım yapmayı düşünen kurumlar, LTO-5 teyp sürücüleri ile LTO-3 medyalarını okuyabildiği gibi LTO-4 medyalarını da hem okuyup hem üzerlerine yazabiliyor.

Fujitsu yeni LTO teyp sürücü teknolojisine sahip ETERNUS LT20, LT40 ve LT60 teyp kütüphanelerini 15 Temmuz 2010 itibarıyla piyasaya sundu.

ETERNUS LT yeni modelleri hakkında detayı bilgi için:
http://tr.fujitsu.com/products/storage/ ... index.html

VETEKNOLOJİ
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla