Bilişimin 'Vadisi' büyüyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Bilişimin 'Vadisi' büyüyor

Mesaj gönderen uçs » 24 Tem 2010, 11:42

Ülke ekonomisi ve kalkınması için çok önem verilen Bilişim Vadisi'ne destek büyüyor.TÜBİSAD(Bilişim Sanayicileri Derneği), sektörü en geniş düzeyde temsil eden sivil toplum örgütü olarak, “Bilişim Vadisi” projesini, bu stratejik sektörün gelişimi için atılması gereken ilk adım olarak görürken, “Bilişim Vadisi” projesiyle ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor ve T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından koordine edilen bu proje destekliyor. Projenin başarıyla hayata geçirilmesi ve sürdürülebilir kılınması ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimine kısa ve uzun dönemde önemli katkılar yapacağına inanılıyor.

Resim

Bilişim Vadisi projesinin müşterisi ve ana muhatabı olan sektörün görüşlerinin projenin planlanması ve hayata geçirilmesi aşamalarında dikkate alınması projenin istenilen amaç ve hedeflere ulaşmasında kritik bir unsur. Bu bağlamda “Bilişim Vadisi” çalışmaları konusunda uzun yıllardır fikir üreterek bunu ilgili kurumların bilgisine sunan TÜBİSAD, konuyla ilgili görüşlerini kamuoyuyla da paylaşmayı görev biliyor.

Bilişim Vadisi nasıl olmalı?
TÜBİSAD'ın açıklamasına göre "Bilişim Vadisi" bir sembol isim olmalı. Kavram olarak,Lokasyon bağımsız bir model
• Lokasyon bağımsız, faaliyet bazlı, ihtiyaç duyulan ve yeterli kaynağa sahip yerlerde odaklar/öbekler olarak düzenlenmiş,
• Bilgi ve iletişim teknolojilerinin her türlü ticaret, hizmet ve sanayi alanlarıyla ilişkilerini geliştirecek,
• Bu alanlarda uluslararası standartlarda ürün ve hizmetlerinin geliştirilmesini ve üretilmesini teşvik eden bir eko sistem yaratacak,
• Dünya pazarları içerisinde Türkiye’nin rekabet gücünü artırarak ülke ekonomisi için önemli bir güç sağlayacak
• Bölge ülkelerinin Türkiye Bilişim Vadisine katılımını özendirecek ve diasporada bilişim alanında faaliyet gösteren vatandaşlarımızla stratejik işbirliklerini teşvik edecek yeni bir ortam, yeni bir model olmalıdır.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla