Telefonsuz internet gelsin artık!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Telefonsuz internet gelsin artık!

Mesaj gönderen uçs »

TELKODER “telefonsuz İnternet (Yalın ADSL)” için bastırıyor!Günümüzde internet hizmeti almak isteyen vatandaşların kullanmasalar bile sabit telefon abonesi olmak zorunda kaldığını belirten TELKODER, “telefonsuz internet” (Yalın ADSL) hizmetinin vakit kaybetmeksizin yapılması gerektiğini her fırsatta dile getiriyor. Yetkilileri bu konuda göreve çağıran TELKODER, hem tüketici hakları hem de internet kullanımının yaygınlaştırılması açısından son derece önemli bir adım olarak nitelediği “telefonsuz internet”in fiyatlarının da sade olması gerektiğine dikkat çekiyor.

Yalın ADSL’in aylık sabit ücret bedeli en fazla 5 TL olmalı!
Sade bir hesapla tüketicilerin internet için bugün vergiler dahil toplam 52 TL ödediğine dikkat çeken TELKODER, “telefonsuz internet” bedelinin yine vergiler dahil en çok 35 TL’ye düşmesi gerektiğini belirtiyor.

Resim

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, konu hakkında şunları söylüyor: “Ülkemizde 6,4 milyon sabit internet abonesi bulunuyor. Bu sayının yükselmesi, Türkiye’nin bilgi toplumu olma çabasına büyük katkıda bulunacaktır. Bilindiği üzere internet kullanımının artmasının önündeki en büyük engellerden biri de internet abonesi olmak için telefon hattına ödenen yüksek sabit ücrettir. Diğer bir deyişle, internet abonesi olan bir kullanıcı yüksek bir sabit ücretle karşı karşıya kalıyor. Geçen yıl 9 TL olan bu sabit ücret, bugün 18 TL seviyesinde. Yani internet bağlantısı isteyenler, ADSL paket ücretinin yanında bugün için ayrıca 18 TL ödemek zorundalar. Haliyle tüketicilerin, kullanmayacaklarsa bile, telefon hattı için de para vermeleri gerekiyor. Tabii ki bu da pazarın büyümesinin önünde önemli bir engel teşkil ediyor. ‘Telefonsuz internet’ hizmeti uygun fiyatla hayata geçirilirse internet kullanıcı sayısı büyük ölçüde artacaktır.”

Yarattıkları rekabet ortamıyla internet fiyatlarının tüketici lehine düşmesini sağlayan yeni nesil işletmeciler için de “telefonsuz internet”in büyük önem taşıdığını belirten Arıak, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Yeni nesil işletmeciler, pazarın büyümesi ve tüketici yararı için gerekli rekabet ortamını sağlayan şirketlerdir. Tüketicilere ve ülke gelişmesine önemli faydalar sağlayacak ‘telefonsuz internet’ uygulamasının Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hızlı bir şekilde ve uygun fiyatlı olarak başlatılması gerekiyor.”

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla