Piramitlere 3 boyutlu yolculuk

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Piramitlere 3 boyutlu yolculuk

Mesaj gönderen uçs »

Mısır Piramitleri hakkındaki tüm bilgilere 3 boyutlu ulaşacağız.Dassault Systèmes ve dünyanın en önemli sanat müzelerinden biri olan Boston Güzel Sanatlar Müzesi, 3 Boyutlu arkeolojik içerik, simülasyon ve görselleştirme alanında stratelik ortaklıklarını açıkladılar. Buna göre, dünyanın en büyük Mısıroloji veri tabanlarından biri olan Giza Arşivleri Projesi bilgilerine bilim adamlarının yanı sıra halk da etkileşimli, 3 boyutlu ve çok platformlu deneyimlerle ulaşabilecek.

Resim

Giza Arşivleri Projesi, Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nde bulunan dijital bir girişim olmakla birlikte Andrew W. Mellon Vakfı tarafından destekleniyor. Projenin gözetmenliği MFA'nın Giza Arşivleri Müdürü Mısırolog Peter Der Manuelian ve Harvard Üniversitesi Mısıroloji Profesörü Philip J. King yapıyor. Projeyle Giza Platosu’ndaki Mısır Piramitleri hakkında dünyada mevcut arkeolojik bilgilerin bir araya getirip aralarında bağlantı kurulması hedefleniyor.

Resim

Son on yılda Giza’daki antik mezarların ve piramitlerin tarihi keşif fotoğrafları, kazı günlükleri, alan notları, haritaları, planları ve eskizleri sayısal ortama aktarıldı. Bu çalışmaların sonucunda ortaya Giza Platosu üzerine yapılmış en büyük veri tabanı ve http://www.mfa.org/giza adlı site ortaya çıktı. 3 boyutlu deneyimlerin gücünü arkasına alan sanal arkeoloji, yeni sorular sorup yeni hipotezler üretiyor.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla