1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Bir devin çöküşü...

Gönderilme zamanı: 19 Tem 2010, 11:34
gönderen uçs
Potansiyeli oldukça yüksek olan bir ürün piyasadan çekiliyor.Google, geçtiğimiz gün kendi markasını taşıyan akıllı telefonu Nexus One'ın fişini çekti. Kullanıcılar tarafından çok beklenen ve piyasaya sürülmeden evvel adından oldukça söz ettiren cihazın son partisi Google merkezine ulaştı. Artık ABD'deki kullanıcılar için daha fazla Nexus One satılmayacak.

Resim

Ürün aynı zamanda Vodafone aracılığı ile Avrupa'da ve bazı Asya bölgelerinde satılıyordu. Geliştiriciler ürünü yine d eeline alabilecek, ancak görünüşe göre Verizon'ın dağıttığı cihazlar Nexus One'ın önünü kapatacak.

Beklentileri karşılayamayan düşük satış rakamlarından ötürü Google zaten iki ay önce Nexus One Web Mağazasını kapatmıştı. Bu da cihazın 'tabutunu' hazırlayan son darbe oldu.

Açıkçası cihazın iptal edilmesi oldukça üzücü. Zira Nexus One oldukça güçlü ve kullanışlı bir akıllı telefondu. Daha teknik kullanıcılar arasında fazlasıyla popüler olan cihaz, belki de Google'ın uygulamış olduğu zayıf pazarlama stratejisi yüzünden "kaslarını" gösteremedi. Ancak cihazın Android 2.2 yazılım güncellemesiyle daha da iyi hale geleceği kuşkusuz.

CNET